Zavrieť

Porady

Sklad

Príjemný deň,
môj manžel podniká v stavebnej činnosti, doteraz mal príjmy len so služieb. Chce si otvoriť predajňu stavebnín, zakúpil už aj tovar, hoci prevádzka nie je otvorená /vybavujú sa súhlasy hygienika, živnostenského úradu a pod/. Z uvedeného tovaru čerpá aj na vykonávanie stavebných prác. Ako mám postupovať pri otvorení predajne, mám do skladu nahodiť všetky položky a podom spraviť výdaj, alebo nahodiť aktuálny stav, ktorý je momentálne na tom sklade?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    anedz34 Pozri príspevok
    Príjemný deň,
    môj manžel podniká v stavebnej činnosti, doteraz mal príjmy len so služieb. Chce si otvoriť predajňu stavebnín, zakúpil už aj tovar, hoci prevádzka nie je otvorená /vybavujú sa súhlasy hygienika, živnostenského úradu a pod/. Z uvedeného tovaru čerpá aj na vykonávanie stavebných prác. Ako mám postupovať pri otvorení predajne, mám do skladu nahodiť všetky položky a podom spraviť výdaj, alebo nahodiť aktuálny stav, ktorý je momentálne na tom sklade?
    Myslím si, že by si si mala vytvoriť strediská. Jedno - stavebná činnosť, druhé predajňa a takto viesť aj sklad, aby si mala prehľad a podľa stredísk viesť aj skladovú evidenciu.

    anedz34 je offline (nepripojený) anedz34

    anedz34
    Áno, strediská som si spravila. Môžem všetok príjem dávať cez predajňu a potom výdaj na manžela vo forme vyšlej faktúry? Je ťažko z prijatej faktúry tovaru ho rozčleniť na začiatku, či pôjde všetok na predajňu alebo niečo si z neho manžel zoberie na svoju činnosť /napr. tehly/.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    anedz34 Pozri príspevok
    Áno, strediská som si spravila. Môžem všetok príjem dávať cez predajňu a potom výdaj na manžela vo forme vyšlej faktúry? Je ťažko z prijatej faktúry tovaru ho rozčleniť na začiatku, či pôjde všetok na predajňu alebo niečo si z neho manžel zoberie na svoju činnosť /napr. tehly/.
    Predpokladám, že sa jedná o JÚ.
    Odporúčam zakúpiť nejaký skladový program a bude to hračkou.
    Pri nákupe tovaru do predajne zaevidovať všetok tovar na skl.karty v predajni.
    Ak manžel bude potrebovať tovar pri inej činnosti, urobí sa výdaj do spotreby / výdaj pre iné stredisko/ . Takto bude sklad vždy sedieť a budete mať prehľad aj o tom, koľko materiálu spotreboval pri inej činnosti.

    Nie je potrebné robiť vyšlú faktúru. Ak je manžel fyzická osoba, nemôže fakturovať sám sebe.

    Bude to presun len medzi strediskami.

    anedz34 je offline (nepripojený) anedz34

    anedz34
    Skladový program mám a taktiež už aj program maloobchodu. Zatiaľ len skúšam, čo všetko sa dá v nich robiť. Za radu ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.