Zavrieť

Porady

OLYMP - RZD ak mal viac Prac.pomerov??

Prosím Vás ľudkovia - pomôžte,

Robím v OLYMPE a priniesli mi zamestnanci potvrdenia od iných zamestnávateľov.
musím im spraviť Daňové PRIZNANIA??? - JE to moja povinnosť zadarmo? Alebo sa to dá zakomponovať do SW a v ročnom zúčt. im to tam len prihodím??? ako na to??

moc dík za každučkú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    sway, ak tí zamestnanci mali len príjmy zo závislej činnosti a požiadajú o RZP, tak im nemusíš robiť DP. Ak mali aj iné príjmy, musia si podať DP, ale to nie je Tvoja povinnosť a už vôbec nie zadarmo! V Olympe sa dajú tieto príjmy od iných zamestnávaťeľov doplniť do RZP. Teraz hneď Ti neviem napísať presný postup, ešte som tento rok nerobila RZD ale čo si pamätám z minulého roka, tak pri spracovávaní RZD sa to dalo myslím pomocou funkcie "oprav".

    w.i.p. je offline (nepripojený) w.i.p.

    w.i.p.
    sway
    Prosím Vás ľudkovia - pomôžte,

    Robím v OLYMPE a priniesli mi zamestnanci potvrdenia od iných zamestnávateľov.
    musím im spraviť Daňové PRIZNANIA??? - JE to moja povinnosť zadarmo? Alebo sa to dá zakomponovať do SW a v ročnom zúčt. im to tam len prihodím??? ako na to??

    moc dík za každučkú radu.
    Ak je to riadny zamestnanec, ktorý pred tým robil u iného zamestnávateľa a tomuto robíš RDZ, lebo Ťa oň zamestnanec požiada, tak v tomto RDZ musíš zohľadniť aj príjem od predošlého zamestnávateľa. Zamestnanec Ti musí doložiť potvrdenie o zdaniteľnej mzde, kde sú všetky potrebné údaje. Už len v Olympe vygenerujše zúčtovanie dane a cez Oprav vstúpiš do zúčtovania a prepíšeš jednotlivé riadky. Ja osobne doporučujem, aby si si ešte aj z Olympu vytlačila potvrdenie o zdaniteľnej mzde, jednotlivé riadky spočítala z oboch potvrdení a takto to nahodila do Olympu.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    petra:-)
    sway, ak tí zamestnanci mali len príjmy zo závislej činnosti a požiadajú o RZP, tak im nemusíš robiť DP. Ak mali aj iné príjmy, musia si podať DP, ale to nie je Tvoja povinnosť a už vôbec nie zadarmo! V Olympe sa dajú tieto príjmy od iných zamestnávaťeľov doplniť do RZP. Teraz hneď Ti neviem napísať presný postup, ešte som tento rok nerobila RZD ale čo si pamätám z minulého roka, tak pri spracovávaní RZD sa to dalo myslím pomocou funkcie "oprav".
    dík vyskúšala som - je to dobré! a súhlasím s príspevkom podomnou - presne tak som to spravila. dííííík

    OLYMP - RZD ak mal viac Prac.pomerov??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.