Zavrieť

Porady

Olymp - Účtovanie viac firiem

Ako je to v olympe zo spracovaním miezd z viacerých firiem/licencia je na 1 FO/. Viem že je to možné /ja zatiaľ aktývne nerobím v olympe/, ale ked FO-Zuzka vlastní olymp a FO-Janka bude mať spracované mzdy z olympu ktorý nevlastní /vlastní ho FO-zuzka/ co na to npr. daňováci, Alebo ja si ho doma nainštalujem /som zamestnanec FO-Janky/ a doma urobím mzdy a do firmy doneciem všetko urobené. Môže mať niekto proti tomu niečo?

Ako to robíte Vy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    hanulla
    Ako je to v olympe zo spracovaním miezd z viacerých firiem/licencia je na 1 FO/. Viem že je to možné /ja zatiaľ aktývne nerobím v olympe/, ale ked FO-Zuzka vlastní olymp a FO-Janka bude mať spracované mzdy z olympu ktorý nevlastní /vlastní ho FO-zuzka/ co na to npr. daňováci, Alebo ja si ho doma nainštalujem /som zamestnanec FO-Janky/ a doma urobím mzdy a do firmy doneciem všetko urobené. Môže mať niekto proti tomu niečo?

    Ako to robíte Vy?
    Na Olympe ak máš napr. licenciu na 10 zamestnancov, môžeš robiť mzdy:
    - napr. jednej firme čo má 10 zuamestnancov alebo
    - napr. dvom firmám jedna má napr. 3 a druhá 7 zamestnancov
    - alebo aj desiatim firmám po jednom zamestnancovi.
    - alebo jednej firme čo má 4 zamestnancov a 6 máš nevyužitých.
    Podla mňa DU ani nikoho nezaujíma či niekomu robíš mzdy doma alebo vo firme alebo zdarma alebo za úhradu. Podstatné je že má ten Olymp legálne = riadne zakúpený a aby bol nainštalovaný na jednom PC. Všetko je ale v licenčných podmienkach, ktoré musíš odsúhlasiť pred inštaláciou, lebo Ťa program ďalej nepustí. Možno sa k tomu vyjadrí p. Kimáková z Krosu.
    Pekný večer želám...

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Na takomto princípe ako napísal Manual pracuje viacero programov (aj MRP). Záleží na tom, či máš zakúpenú multiverziu programu v tvojom prípade - Olymp.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    hanule išlo najprv o to, že ona (Zuzka) má program OLYMP, ale ho nevyužíva, no a Betka by ho chcela využívať. No a chcela si tento program od Zuzky prenajať. Čo ja hovorím, že prenajať software sa oficiálne nedá - myslím, že je to v rozpore s licenciou! Ak si chce teda Zuzka dať tento "prenájom" do príjmov a Betka do nákladov, tak by sa to malo poriešiť inou cestou. Napr., že Zuzka by akože robila mzdy Betke, čo by ale Zuzka musela mať aj v živnost.liste ! Alebo inakšou zmluvou "akože", pritom by len tieto 2 ženy vedeli, že je to v skutočnosti za prenájom programu. Nie som teraz 2 týždne vo firme a teda nie som si na 100% istá, či keď sa tlačí nejaká zostava, či tam nefiguruje meno Zuzky, ale na tlačivách do poisťovní myslím, že určite nie.

    Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

    Kimáková
    hanulla
    Ako je to v olympe zo spracovaním miezd z viacerých firiem/licencia je na 1 FO/. Viem že je to možné /ja zatiaľ aktývne nerobím v olympe/, ale ked FO-Zuzka vlastní olymp a FO-Janka bude mať spracované mzdy z olympu ktorý nevlastní /vlastní ho FO-zuzka/ co na to npr. daňováci, Alebo ja si ho doma nainštalujem /som zamestnanec FO-Janky/ a doma urobím mzdy a do firmy doneciem všetko urobené. Môže mať niekto proti tomu niečo?

    Ako to robíte Vy?
    Úplne súhlasím s odpoveďou od Manuál-a. Teda v Olympe nemáme multiverziu, ale mzdy je možné počítať ľubovoľnému počtu firiem. Licencia sa kupuje na počet výplat, ktoré sa mesačne vygenerujú pre všetky firmy dokopy. Každá firma v Olympe má svoju vlastnú databázu a podnikové údaje uvedené v tejto databáze sa potiahnu do všetkých výkazov. Oficiálne však program vlastní Zuzka a teda všetky faktúry idú na jej adresu. To, koľkým firmám robí Zuzka na svojej licencii je jedno.

    hanulla je offline (nepripojený) hanulla

    žena plná energie hanulla
    [QUOTE= To, koľkým firmám robí Zuzka na svojej licencii je jedno.[/QUOTE]
    No dobre je jasné z licencii že inčtalácia je na 1pc. Ale nebude mať nikto nič proti tomu /DÚ / ked mzdy budú robené v programe ktorý Janka nemá zakúpený/ani nainštalovaný, lebo si ho dá Zuzka / a nemá ani žiadny výdavok v PD na spracovanie miezd? Skratka má mzdy urobené v olympe? a čo koho dotoho odkiaľ ich zobrala? Aký vzťah má byť medzi zuzkou a Jankou ked zuzkin je program a ona nema živnost na mzdy, ako to vysvetlí prípadne nejakej kontrole? ... alebo to nikoho nezaujíma?

    Je mi jasne že tam moze byť aj 5 firiem, ale ako riešiťe milí poraďáci toto? každý len nakukne a neprihodí nič. Ved bolo by dobré dat tomu nejakú tu oficialitu, alebo len robím z toho veľkú vedu.

    pridajte svoj názor!!!!!!!!!!!

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    [QUOTE=hanulla]
    To, koľkým firmám robí Zuzka na svojej licencii je jedno.[/QUOTE
    No dobre je jasné z licencii že inčtalácia je na 1pc. Ale nebude mať nikto nič proti tomu /DÚ / ked mzdy budú robené v programe ktorý Janka nemá zakúpený/ani nainštalovaný, lebo si ho dá Zuzka / a nemá ani žiadny výdavok v PD na spracovanie miezd? Skratka má mzdy urobené v olympe? a čo koho dotoho odkiaľ ich zobrala? Aký vzťah má byť medzi zuzkou a Jankou ked zuzkin je program a ona nema živnost na mzdy, ako to vysvetlí prípadne nejakej kontrole? ... alebo to nikoho nezaujíma?

    Je mi jasne že tam moze byť aj 5 firiem, ale ako riešiťe milí poraďáci toto? každý len nakukne a neprihodí nič. Ved bolo by dobré dat tomu nejakú tu oficialitu, alebo len robím z toho veľkú vedu.

    pridajte svoj názor!!!!!!!!!!!
    Veď sa tu toho už prihodilo hodne. Neviem kde je problém. Podstata je, že SW musí byť nainštalovaný len na jednom PC ako Ti ukladajú licenčné podmienky. Nikoho nezaujíma či robíš mzdy pre niekoho za úhradu na zmluvu alebo zadarmo pre pekné oči. To nie je podtatné. Alebo si myslíš že keď príde kontrola a uvidí že máš mzdy spravené v Olympe bude sa Ťa pýtať kde máš program ???
    Toho sa neboj oni majú riešiť iné problémy.
    Ak máš Olymp nainštalovaný TY a nevyužívaš ho a chce ho využívať niekto iný a dáš mu ho nainštalovať na jeho PC tak porušuješ licenciu. Ak na to Krosáci neprídu tak je to v pohode.
    Alebo zadaj jednoduchú priamu otázku čo konkrétne Ťa zaujíma.
    Pekný nedelný deň...

    Ružena je offline (nepripojený) Ružena

    Ružena
    Poradíte? Spracovávam trom fy mzdy. Po skončení práce s databázou si všetko uložim na hartdisk do archívu, alebo kvartálne na CD. Je možné ukladať jednotlivo každú fy na iné CD, aby po skončení roka bola celá fy na jednom a mohla som dať jedno CD aj fy? Teraz mám uložené všetky fy na jednom CDako balík Mzdy Olymp. Ď.

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    Ružena
    Poradíte? Spracovávam trom fy mzdy. Po skončení práce s databázou si všetko uložim na hartdisk do archívu, alebo kvartálne na CD. Je možné ukladať jednotlivo každú fy na iné CD, aby po skončení roka bola celá fy na jednom a mohla som dať jedno CD aj fy? Teraz mám uložené všetky fy na jednom CDako balík Mzdy Olymp. Ď.
    V každej firme si klikni na ikonku diskety so šípkou dolu - čo je zálohovanie
    konkrétnej firmy a ulož si, kam potrebuješ.

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    Len na doplnenie: môžeš si každej firme dať názov pre archív priamo v Olympe.
    Voľba: Firma
    Názov súboru
    a do mena dátového súboru /žlté políčko/ uviesť názov firmy.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Ano tak ako to píše Aňuška, ale tej firme je CD-čko so zálohami nanič, keď nemá nainštalovaný program. A ten im dať nesmieš lebo porušíš licenciu. Veď klient má od Teba výstupné zostavy vytlačené /výpl. pásky, výpl. listiny, mzdové listy/ A on si to CD-čko so zálohami pýtal ??? Dôležité je si to zálohovat sám pre seba, keby sa niečo stalo s PC aby sa dali data obnoviť. Asi tak.
    Pekný eň želám...

    Ružena je offline (nepripojený) Ružena

    Ružena
    Ďakujem Vám obom za rady, škoda,že som to nemohla prečítať pred Krahulami a vám osobne poďakovať. Manual, a tebe ď. za krásne kvety, ktorými si všetky prítomné kvetinky školenia obdaroval.Bolo to milé.Pekný deň.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Ružena
    Ďakujem Vám obom za rady, škoda,že som to nemohla prečítať pred Krahulami a vám osobne poďakovať. Manual, a tebe ď. za krásne kvety, ktorými si všetky prítomné kvetinky školenia obdaroval.Bolo to milé.Pekný deň.
    No a o čom by sme si potom písali ??? Teší ma keď má iný radosť, veď sme tu tak krátko, život by sme si nemali komplikovať, že ???
    Pekný deň želám...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.