Zavrieť

Porady

pozastavnie zivnosti v r.2003

dobry den.mam doteraz pozastavenu zivnost z dovodu materskej od 2/2003 a ostali mi tam zasoby v hodnote cca 330 000sk.uctovnik mi ich nechal ako polozku v majetku,ked som podavala danove v roku 2004 a prenasm ich takto v podstate doteraz,lebo podavam nulove danove priznanie ale evidujem tie zasoby stale.teraz som sa docitala o tom,ze som mala tie zasoby zdanit,tak poradte co s tym?ci nahodou v tej dobre neplatili ine predpisy,kedze ucinnost zakona 595/2003 plati az od 1.1.2004.dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    beata.v je offline (nepripojený) beata.v

    beata.v
    ahoj tinka333, poda mojho nazoru je to tak, ze si tie zasoby mala skutocne zdanit v danovom priznani za rok 2003, pretoze zakon o dani z prijmov tak ako i teraz, tak aj v tej dobe len v inom paragrafe hovori, ze:
    ...(8) Základ dane v zdaňovacom období, v ktorom dochádza k skončeniu podnikania daňovníka (§ 6) alebo k skončeniu inej samostatnej zárobkovej činnosti, alebo prenájmu (§ 6), upraví daňovník, ktorý:
    a) účtuje v sústave jednoduchého účtovníctva alebo ktorý vedie evidenciu podľa § 6 ods. 11, o cenu nespotrebovaných zásob.....

    (9) Na účely zistenia základu dane podľa odseku 8 daňovníka, ktorý je fyzickou osobou, skončením podnikania, inej samostatnej zárobkovej činnosti alebo prenájmu je zánik oprávnenia, osvedčenia alebo iného rozhodnutia na výkon činnosti, prerušenie alebo pozastavenie a neobnovenie podnikania do lehoty na podanie daňového priznania s výnimkou sezónnych činností alebo skončenie poberania príjmov z podnikania, inej samostatnej zárobkovej činnosti alebo poberania príjmov z prenájmu...
    Na zaklade citovaneho znenia zakona si myslim, ze ked mas od 2/2003 doteraz pozastavenu zivnost, mala by si za rok 2003 podat dodatocne danove priznanie a zasoby dodanit.

    pozastavnie zivnosti v r.2003

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.