Zavrieť

Porady

Daň z príjmov FO - pri predaji hnuteľného majetku

Prajem príjemný pondelok a mám pár otázok k dani z príjmu FO pri predaji hnuteľného majetku:

1. Občan kupi auto v roku 1999 za 1 mio Sk a v roku 2004 ho predal za 500 tis (iba priklad) - tento príjem si nezdaňuje, že?
2. Ale ak tento človiečik si kúpil v roku 2004 auto za 1 mio a o pol roka mu niekto ponukne 1 100 tis - tak si musí týchto 100 tis zdaniť, že?
3.ALebo aktuálny príklad kupčenia s mobilmi. Ked sa niekto zaoberá vo svojej voľnej chvílke, tým, že nakupuje a predáva napr. mobilné telefóny a má z nich príjem (ktorý ma očividný a dokladovateľný (bločky - faktúry)), tento príjem si mal tiež zdaniť, že?

A ešte jedna otázka z iného súdka.
1. Mamina kúpila v prvej vlne kupónky akcie To bolo okolo roku 93. V roku 2004 ich predala a dostala na účet 40 tis. Musí celý tento príjem zdaniť? Dostala som totižto odpoveď od jedného daniara, že kedže boli v držbe viac ako 5 rokov nemusí tento príjem zdaňovať.
A v mzdovej účtarni, danej firmy (kde pracuje a koho boli aj akcie) jej povedali ze si to má zdaniť)

MOžno mam trápne otázky, ala taká som domotaná, z názorov okolo seba, že by som to mala rada ujasnené.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vmi je offline (nepripojený) vmi

    vmi
    Zdravím,

    1:nezdaňuje
    2:zdaňuje
    3:zdaňuje
    fuh štvrtý bod ... nemám páry

    Ľudkovia že mám pravdu!?

    Vlado

    klimako je offline (nepripojený) klimako

    klimako
    k bodu č. 4 - dnes na STV v rannom magazine, presne toto
    spominali, je to tak, za ak su drzbe 5 rokov, nemusi si to
    zdanovat - aspon to tam tvrdila nejaka slecna (mam taky pocit,
    ze bola z danoveho riaditelstva)

    Daň z príjmov FO - pri predaji hnuteľného majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.