Zavrieť

Porady

Dotácia Slov.zväzu včelárov

Nemá niekto skúsenosti s dotáciami pre Slov. zväz včelárov (SZV) od obce. Organizácia nám požiadala o poskytnutie dotácie na nákup prístroja. Základná organizácia nemá sídlo v obci, ale to by už podľa zákona o rozpočtových pravidlách nemal byť problém, vykonávajú na území obce činnosť, stretávajú sa tu včelári z rôznych obcí.
1) ako sa dokazuje, že na území obce vykonávajú činnosť, majú zápisnice zo schôdzí
2) neviem, či sú právnická osoba, lebo som žiadala nejaký doklad a žiadny mi neposkytli, že sa riadia stanovami z centrály.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Slovenský zväz včelárov je právnická osoba registrovaná MV SR ako združenie s potvrdenou činnosťou so sídlom v Bratislave. Má svoje základné organizácie, ktoré pôsobia v regiónoch. Je to podobné ako Slovenský zväz zdravotne postihnutých, ktorý má tiež svoju "centrálu" a majú aj svoje okresné a obvodné rady. V našej obci tiež pôsobí obvodná rada SZZP, ktorej poskytujeme dotácie. K žiadosti o dotáciu predkladajú stanovy a ja si vytlačím z registra občianských združení, ktorý vedie MV SR výpis. Dotáciu im poskytujeme na účet.

    Pekný deň

    Vanka je offline (nepripojený) Vanka

    Vanka
    Ďakujem ti veľmi pekne, ja mám vždy nejaký problém, už ti musím liezť na nervy.

    atomka je offline (nepripojený) atomka

    atomka
    Dobry deň, neviete náhodou či sa dáva dotácia z eurofondov pre registrovaných včelárov - fyzická osoba do daňového priznania ako zdaniteľný príjem?

    Dotácia Slov.zväzu včelárov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.