Zavrieť

Porady

konatel a stravne

Konatel s.r.o. - nie je zamestnancom vo firme, ma narok na stravne listky /str.poukazky/? Dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    sjuzn Pozri príspevok
    Konatel s.r.o. - nie je zamestnancom vo firme, ma narok na stravne listky /str.poukazky/? Dakujem za pomoc
    Áno, má. Ako konateľ je považovaný za zamestnanca...

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    chcela by som sa spytat, ked je niekto zamestnanec a plati si zdravotnu aj socialku a vdruhej firme je konatel, nema zmluvu o vykone konatela a nebera odmenu. ale v pripade, ze by chcel mat mandatnu zmluvu o vykone konatela, mohol by poberat stravne listky aj v tej druhej firme ako konatel a zaujimalo by ma, ci by musel byt prihlaseny este raz v socialke, co sa tyka DU to mi je jasne, ze by platil dan z odmenu, ale treba este raz platit ZP?? dakujem pekne

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    korduľa Pozri príspevok
    chcela by som sa spytat, ked je niekto zamestnanec a plati si zdravotnu aj socialku a vdruhej firme je konatel, nema zmluvu o vykone konatela a nebera odmenu. ale v pripade, ze by chcel mat mandatnu zmluvu o vykone konatela, mohol by poberat stravne listky aj v tej druhej firme ako konatel a zaujimalo by ma, ci by musel byt prihlaseny este raz v socialke, co sa tyka DU to mi je jasne, ze by platil dan z odmenu, ale treba este raz platit ZP?? dakujem pekne
    Konateľ, poberajúci odmenu na základe mandátnej zmluvy, sa neprihlasuje do SP. Do ZP ho treba prihlásiť. Z vyplatenej odmeny odvedie konateľ 4 % a firma 10% do ZP. Podľa môjho názoru, sa však práca zamestnanca nemôže prekrývať z výkonom funkcie... Z toho vyplýva, že ani stravné by nemalo byť poskytované duplicitne. Ako konateľ by mal nárok na stravné lístky iba vtedy, keď odpracuje viac ako 4 hodiny za deň...
    Snáď sa k tomu ešte niekto vyjadrí...

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Platí to aj pre konateľa, ktorý nepoberá žiadnu odmenu za výkon konateľa? Normálne pracuje vo firme, ale má aj iné aktivity, z ktorých profituje a preto nepotrebuje mať výplatu vo firme, kde je konateľ, ale stravné si nikde inde neuplatňuje, má nárok na stravné lístky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.