Zavrieť

Porady

Daňový preplatok - daň z príjmu PO

Prosím Vás nemáte niekto vzor žiadosti o vrátenie daňového preplatku. Jedná sa o daň z príjmu PO. Alebo to stačí napísať jednou vetou. Počula som že sa to dá aj nejako započítavať. Napr. s DPH. Má s tým niekto skúsenosti. Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Staci napisat jednou vetou, ze na zaklade podaneho priznania vznikol preplatok na daniach. Alebo da sa aj podat ziadost na preuctovanie na inu dan. Len pri tejto ziadosti treba davat pozor na terminy, lebo DÚ s preplatkami moze narabat az po uplynuti 30 dni po podani hociakeho priznania (DPH, alebo priznanie z prijomv FO a PO). Potom aby sa nepresvyhol termin na uhradu inej dane z toho preplatku, tam su uz penale potom.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 14.02.05 at 13:43 Dôvod: preklep

    maartin je offline (nepripojený) maartin

    maartin
    ahojte,
    ja sa chcem opytat ako uctovat prijaty preplatok na dani z prijmov.

    viem, ze to bude 221AE/341AE ...otazka znie, ci v nevznika aj nejaky vynos, teda ci nie je potrebne uctovat aj vynosovy ucet.

    dakujem

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    maartin Pozri príspevok
    ahojte,
    ja sa chcem opytat ako uctovat prijaty preplatok na dani z prijmov.

    viem, ze to bude 221AE/341AE ...otazka znie, ci v nevznika aj nejaky vynos, teda ci nie je potrebne uctovat aj vynosovy ucet.

    dakujem
    Nie

    momecek je offline (nepripojený) momecek

    momecek
    Ahojte, prosím vás vedel by mi niekto poradiť že ak si platím dnp a mám očr ešte skôr ako mám zaplatených 270 dní vzniká mi nejaký preplatok?
    Katy a R ... preplatok na dani z príjmu PO ????

    Daňový preplatok - daň z príjmu PO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.