Zavrieť

Porady

Pozastavenie činnosti SZČO

Zdravím všetkých na Porade. Chcem sa opýtať ako je to z pozastavením podnikania. Živnostník si založil s.r.o. kde je konateľom a ako FO v pôvodnej firme nevykonáva žiadnu činnosť, posiela nulové DPH.Treba uviesť v žiadosti dôvod? Nezvyknú chodiť po pozastavení činnosti z DÚ na kontrolu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Stojim pred rozhodnutim pozastavit alebo zrusit zivnost/idem sa zamestnat na dobu neurcitu/. Ake su vyhody pri pozastaveni? Budem moct zrusit aj podnikatelsky ucet?
    V banke mi napr. povedali, ze ak mam pozastavenu zivnost tak mi ako fyz. osobe nedaju pozicku. Len tak ma napadlo- ako to zistia? Vie mi niekto poradit?
    Poradite mi?
    Naposledy upravil peter becka : 14.02.05 at 19:53

    urs je offline (nepripojený) urs

    urs
    Anairda
    Zdravím všetkých na Porade. Chcem sa opýtať ako je to z pozastavením podnikania. Živnostník si založil s.r.o. kde je konateľom a ako FO v pôvodnej firme nevykonáva žiadnu činnosť, posiela nulové DPH.Treba uviesť v žiadosti dôvod? Nezvyknú chodiť po pozastavení činnosti z DÚ na kontrolu?
    Bratislava má veľa pozastavení živnosti takže na kontrolu nechodia. Pred pozastavením živnosti treba zrušiť DPH a tam kontolovať chodia. Tak si vyber.

    Pozastavenie činnosti SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.