Zavrieť

Porady

Sluzba poskytnuta z inej krajiny EU

Ahojte.

Firma z CZ poskytla internetovu sluzbu (registracia na www stranke - reklama) firme na Slovensku. Obidve spolocnosti su platci DPH. Ceska firma vystavila fakturu bez DPH s textom "Osobou povinnou priznat a zaplatit dan je podla par. 10 zakona o DPH platca, pre ktoreho sa sluzba uskutocnuje"

Co s tym? Mame urobit samozdanenie? Nejde vsak o tovar. A tazko urcit, kde bola sluzba poskytnuta.

Dik za vsetky reakcie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Určite si miesto dodania služby. Ak to bude slovensko tak urobíte samozdanenie. ( Ja by som urobila samozdanenie.)

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Podľa par. 15 zak. o DPH je miesto dodania služby Slovensko. Tak urobím samozdanenie... Dik za odpoveď

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    AHA Pozri príspevok
    Určite si miesto dodania služby. Ak to bude slovensko tak urobíte samozdanenie. ( Ja by som urobila samozdanenie.)
    Ešte by som sa rád spýtal...prečo samozdanenie, keď ide o službu? Nemalo by to byť tak, že dodávateľ (keďže ide o českú firmu) sa musí zaregistrovať na DPH na slovensku, vystaviť FA s DPH a odviesť DPH na SR?

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    machinak Pozri príspevok
    Ešte by som sa rád spýtal...prečo samozdanenie, keď ide o službu? Nemalo by to byť tak, že dodávateľ (keďže ide o českú firmu) sa musí zaregistrovať na DPH na slovensku, vystaviť FA s DPH a odviesť DPH na SR?
    Určite nie v tomto prípade.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    emgeton Pozri príspevok
    Určite nie v tomto prípade.
    OK. Mozem poprosit o detailnejsie vysvetlenie? V zakone sa spomina iba dodanie tovaru.

    Dik
    človiečik Vladimír Ozimý
    machinak Pozri príspevok
    OK. Mozem poprosit o detailnejsie vysvetlenie? V zakone sa spomina iba dodanie tovaru.

    Dik
    pre tieto účely je potrebný par. 69 kde je zadefinované kedy vzniká povinnosť platiť daň...a keďže ste platiteľom tak vám vzniká nárok na uplatnenie tejto dph...

    Sluzba poskytnuta z inej krajiny EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.