Zavrieť

Porady

POMOC - Mzda

Chcem Vás poprosiť o pomoc.
Nastupila som do noveho zamestnania, prisla mi prvá výplata ale velmi ma prekvapila preddavková dan, ktorá sa mi zda velmi velká.

Hrubá mzda: 25055,-
Zdravotne poistenie: 1003,-
Nemocenske poistenie: 351,-
Starobne poistenie: 1003,-
Invalidne poistenie: 752,-
Poist. v nezamestnanosti: 251,-
Dan preddavková: 4122,-

Ďakujem za odpoved.
Tána
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Tána01 Pozri príspevok
    Chcem Vás poprosiť o pomoc.
    Nastupila som do noveho zamestnania, prisla mi prvá výplata ale velmi ma prekvapila preddavková dan, ktorá sa mi zda velmi velká.

    Hrubá mzda: 25055,-
    Zdravotne poistenie: 1003,-
    Nemocenske poistenie: 351,-
    Starobne poistenie: 1003,-
    Invalidne poistenie: 752,-
    Poist. v nezamestnanosti: 251,-
    Dan preddavková: 4122,-

    Ďakujem za odpoved.
    Tána
    V mzde nemáš uplatnenu nezdaniteľnú čiastku 7968 - pravdepodobne si nepodpísala Vyhlásenie na zdanenie príjmov FO... Ak by bola uplatnená daň by bola 2 608,- SK

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Podpísať pre zamestnávateľa "Vyhlásenie..." a daň v budúcej výplate budeš mať nižšiu. Tak ako uviedla Evina.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Tána01 Pozri príspevok
    Je mozne to neako zmenit?
    Ak ešte mzdárka neodviedla dane a nemá uzatvorené mzdy a bude aspoň trošku ochotná, tak ti to môže prerobiť, ale musíš mať podpísané vyhlásenie už za uplynulý mesiac.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Tána01 Pozri príspevok
    Je mozne to neako zmenit?
    Podpíšeš u zamestnávateľa /nesmieš u dvoch/ spomínané Vyhlásenie a od budúcej výplaty bude daň nižšia. Tento rozdiel, čo Ti vznikol buď opraví účtovníčka v nasledujúcej výplate, ak bude ochotná to spraviť alebo sa Ti jednoducho zohľadní v ročnom zúčtovaní, kde Ti ten rozdiel dane bude vrátený.
    Naposledy upravil evina : 15.08.07 at 20:03

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Za uplynulý mesiac nie je možné.
    Za aktuálny mesiac je možné. Treba u zamestnávateľa vyplniť a podpísať vyhlásenie k dani z príjmu zo závislej činnosti.
    Neuplatnenú nezdaniteľnú čiastku za uplynulý mesiac je možné "douplatniť" pri podávaní daňového priznania alebo pri ročnom zúčtovaní preddavkov dane za rok 2007, ktoré sa budú spracovávať v prvom štvrťroku 2008.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    endrju Pozri príspevok
    Za uplynulý mesiac nie je možné.
    Za aktuálny mesiac je možné. Treba u zamestnávateľa vyplniť a podpísať vyhlásenie k dani z príjmu zo závislej činnosti.
    Neuplatnenú nezdaniteľnú čiastku za uplynulý mesiac je možné "douplatniť" pri podávaní daňového priznania alebo pri ročnom zúčtovaní preddavkov dane za rok 2007, ktoré sa budú spracovávať v prvom štvrťroku 2008.
    Andrej ako myslíš? , že napr. v mesiaci august nemôžem opraviť preddavok za uplynulý mesiac? Resp. to myslíš ako ja?

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    evina Pozri príspevok
    Andrej ako myslíš? , že napr. v mesiaci august nemôžem opraviť preddavok za uplynulý mesiac? Resp. to myslíš ako ja?
    Evi, myslím to tak, že výplatu za júl by som už neopravoval a výplatu za august by som v septembri spočítal aj so zohľadnením skutočností uvedených vo vyhlásení, ktoré zamestnanec podpíše ešte teraz v auguste (najlepšie s dátumom 1.8.)

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    endrju Pozri príspevok
    Evi, myslím to tak, že výplatu za júl by som už neopravoval a výplatu za august by som v septembri spočítal aj so zohľadnením skutočností uvedených vo vyhlásení, ktoré zamestnanec podpíše ešte teraz v auguste (najlepšie s dátumom 1.8.)
    Júl by som určite ani ja neopravovala, ale ak nastúpila v júli mohlo sa stať, že Vyhlásenie podpísala a nebola uplatnená NČ - napr. mne sa raz stalo, že pri upgrade mi z karty jedného pracovníka vypadla z neznámych dôvodov NČ, takže si myslím, že v tej augustovej výplate by mohla byť urobená oprava dane, či nie? Ak napr. niekomu bodne hneď tých 1514 SK

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    evina Pozri príspevok
    Júl by som určite ani ja neopravovala, ale ak nastúpila v júli mohlo sa stať, že Vyhlásenie podpísala a nebola uplatnená NČ - napr. mne sa raz stalo, že pri upgrade mi z karty jedného pracovníka vypadla z neznámych dôvodov NČ, takže si myslím, že v tej augustovej výplate by mohla byť urobená oprava dane, či nie? Ak napr. niekomu bodne hneď tých 1514 SK
    No, ak išlo o chybu pri spracovaní miezd, je to niečo iné. Tiež by som to opravil v najbližšej výplate. Avšak podľa reakcie "Je mozne to neako zmenit?" som usudzoval, že vyhlásenie asi podpísané nie je.

    P.S.
    Jedna malá poznámka programátora: Spätné opravy údajov, ktoré vstupujú do potvrdenia o zdaniteľnej mzde mi akosi podvedome "otvárajú nožík vo vrecku". Neviem, čím to je. Asi ide o nejakú nemoc z povolania (alebo z povaľovania? )

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    endrju Pozri príspevok
    No, ak išlo o chybu pri spracovaní miezd, je to niečo iné. Tiež by som to opravil v najbližšej výplate. Avšak podľa reakcie "Je mozne to neako zmenit?" som usudzoval, že vyhlásenie asi podpísané nie je.

    P.S.
    Jedna malá poznámka programátora: Spätné opravy údajov, ktoré vstupujú do potvrdenia o zdaniteľnej mzde mi akosi podvedome "otvárajú nožík vo vrecku". Neviem, čím to je. Asi ide o nejakú nemoc z povolania (alebo z povaľovania? )
    OK , ja som sa len zľakla, že nemôžem opravovať. Spätné opravy aj mne otvárajú nožík, aj keď mám od programovania praďaleko

    P.s. to slovo spätne z môjho príspevku som dala von, lebo som písala v nasledujúcej výplate a spätne tam nebolo správne dané-myslela som ale že za predchádzajúci mesiac...
    Naposledy upravil evina : 15.08.07 at 20:08

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.