Zavrieť

Porady

DPH pri prezentačných materiáloch firmy

Ahojte,

chcela by som sa poradit s vami ohladne uctovania nakupu prezentačných materiálov.

Firma, platca DPH, si dala vytlačiť u svojho dodávateľa, platcu DPH, prezentačné materiály, ktoré používa k prezentácii svojich služieb u svojich klientov.

Cena jednej prezentácie (vytlačenej) je 1.595 Sk bez DPH.

Môžem si uplatniť DPH na vstupe? a účtovať o daňových nákladoch? Alebo účtujem o nedaňových a o DPH si uplatniť nemôžem?

Mam pocit, že do daň.nákladov môžem dať len vec, ktorá je max. do 500 sk za kus a ostané musí ísť do nedaňových, ale fakt som si neni istá.

Môže mi prosím s týmto nejak poradiť?

ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Teraz si ma svojou otázkou zaskočila, lebo ja takéto veci normálne dávam do daňových nákladov a takisto si odpočítavam DPH.
    O tých 500 Sk je reč vtedy, ak ide o darčeky. Napr. vyrábate hrnce a dáte si na perá vytlačiť svoje logo a toto dávate ako darček.
    Ale letáky a pod. materiály ja riadne dávam do nákladov. Predsa nimi si zvyšujem a udržujem svoje príjmy.

    Myslí si niekto niečo iné?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Otázkou je, že čo máme pod prezentáciou rozumieť v zadaní.

    Hofffka je offline (nepripojený) Hofffka

    Hofffka
    Sak to,

    jedna sa o prezentaciu typu vytlacene stranky nasich produktov, ktore su v sanone a s tym chodia nasi obchodaci za klientami. V podstate mozeme povedat, ze pomocou nich prezentuju firmu a nase sluzby a produkty nasim klientom. Taktiez si mysim, ze bez toho by toho asi vela nepredali. Otazkou ale ostava, ci mi nemozu danaci argumentovat :

    - a nemozete im prezentacie posielat napalene na CD alebo mailom?
    - neni na toto urcena web stranka firmy?
    - preco nemate jednu prezentaciu, s ktorou chodia vsetci obchodaci a poziciavaju si ju navzajom
    - musite mat az 5 takych prezentacii ?

    ja by som to tiez dala do danovych aj DPH poriesila, ale .... .Neviem.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Jedná sa o propagačné materiály ... nespájala by som to exaktne s propagačnými predmetmi obmedzenými 500,00 Sk. Prospekty, katalógy ... a podobne majú iný charakter svojou podstatou.
    Hofffka Pozri príspevok
    Otazkou ale ostava, ci mi nemozu danaci argumentovat :
    - a nemozete im prezentacie posielat napalene na CD alebo mailom?
    - neni na toto urcena web stranka firmy?
    - preco nemate jednu prezentaciu, s ktorou chodia vsetci obchodaci a poziciavaju si ju navzajom
    - musite mat az 5 takych prezentacii ?
    No ono to ani tak argument nie je, ako pokus spochybniť nevyhnutnosť v súvislosti s podnikaním. Pripravte si protiargument a obhájte si svoj postup (so zreteľom na pre Vás charakteristické podmienky, cieľovú skupinu zákazníkov a klientov, spôsob ich získavania, oslovovania, požiadavky na komunikáciu a predstavenie Vašich produktov atď.)

    Ak sa už teraz bojíte obhajoby, tak sa Vám zdá, že niečo nie je v poriadku a strácate istotu. Ak materiály súvisia s Vašou činnosťou a Vy ste to posúdili ako nevyhnutný výdavok, obhájite si ho.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Hofffka Pozri príspevok
    Sak to,

    jedna sa o prezentaciu typu vytlacene stranky nasich produktov, ktore su v sanone a s tym chodia nasi obchodaci za klientami. V podstate mozeme povedat, ze pomocou nich prezentuju firmu a nase sluzby a produkty nasim klientom. Taktiez si mysim, ze bez toho by toho asi vela nepredali. Otazkou ale ostava, ci mi nemozu danaci argumentovat :

    - a nemozete im prezentacie posielat napalene na CD alebo mailom?
    - neni na toto urcena web stranka firmy?
    - preco nemate jednu prezentaciu, s ktorou chodia vsetci obchodaci a poziciavaju si ju navzajom
    - musite mat az 5 takych prezentacii ?

    ja by som to tiez dala do danovych aj DPH poriesila, ale .... .Neviem.
    Ja by som to bral ako katalóg výrobkov. Jednoznačne daňový náklad s možnosťou odpočtu DPH.

    DPH pri prezentačných materiáloch firmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.