Zavrieť

Porady

Rýchle tiramisu

Suroviny: 1 Bánovecká nátierka bez príchute,alebo maslo MANa ,alebo nejaké náiterkové maslo myslím s hmotnosťou 200g,1šľahačka, 1 1/2 polievková lyžica práš. cukor....toto všetko znásobuješ podľa veľkosti tortovej formy ..na tú menšiu stačí 2:2

Tortovú formu vyložíme dlhými pšikótami/ neviem či to môžem napísať,ale najlacnejšie sú v Bille v krabici Clever/
Piškóty jednou stranou namáčaš do kávy a suchou stranou ukladáš na dno.

Suroviny na Tiramisu dáš všetky naraz do jednej nádoby a všetko spolu šľaháš.Asi 1 minútu,alebo do zhustnutia.Ja niekedy dám o jedno maslo viac .

Polovicu krému dáš na prvú vrstvu piškót ..potom postup s piškótami opakuješ..vrch namočíš do kávy a suchou stranou na krém...a dáš druhú polovicu krému. Nakoniec treba vrch posypať obyčajným kakaom,Nechať postáť v chladničke aspoň 12hodín.Prajem dobrú chuť, je to fakt rýchle a veľmi dobré.
Ja obyčajne používam recept.2-3 nátierkové maslá, 2 šľahačky a 5 PL práš. cukor
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    007gituska je offline (nepripojený) 007gituska

    007gituska
    ešte lepšie je, keď do masla pridáš vanilkový cukor. a ešte lepšie, keď do zmesi masla a šľahačky primiešaš želatínu. vynikajúce je tiež ovocné tiramisu, keď na vrstvu piškóty - namáčané v sirupe od kompótu /ananás, marhule, .../ a zmes krému naukladáš ovocie /ananás, banány, marhule, kivi, ..../, dáš ďalšiu vrstvu krému, potom suché piškóty a nakoniec krém. dobrú chuť.
    veľmi dobrá je aj kombinácia, keď ukončíš ukladanie ovocím a cele to zaleješ želatínou alebo krémom, ktorý urobíš zo sirupu od kompótu, pridáš cukor a jeden vanilkový puding - varíš do zhustnutia /vznikne ti číra farebná hmota/, ktorú mierne ochladenu naleješ na poslednú ovocnú vrstu. keď to vychladne úplne, je to vynikajúci ovocný osviežujúci koláč.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Do kávy na tiramisu ide aj rum alebo konňak.

    Ale ten s ovocím možno vyskúšam teraz ze víkend. Idú nám hody.

    007gituska je offline (nepripojený) 007gituska

    007gituska
    môžeš pridať aj rum, alebo koňak, ale mne osobne to nechutí.
    ovocné tiramisu je však mňam mňam

    mirpo je offline (nepripojený) mirpo

    Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac mirpo
    Ja som išla podľa podobného receptu ale s rumíkom. Návšteve to veeeeeľmi chutilo.

    Už ste zistili akú to má trvanlivosť? Mne to nevydrží v chladničke dlhšie ako 24 hodín...

    lady14 je offline (nepripojený) lady14

    som vydatá mám dve deti16 a14 ...viac lady14
    My ho robíme tiež dosť často ,že sme už aj prejedený,ale Gituška vyskúšam teraz Tvoje obmeny..Dík za radu

    lady14 je offline (nepripojený) lady14

    som vydatá mám dve deti16 a14 ...viac lady14
    Ospravedlňujem sa :-))))slovenčinárom, hneď som si všimla po odoslaní,že prejedený malo byť mäkké I

    007gituska je offline (nepripojený) 007gituska

    007gituska
    verím, že bude chutiť.
    a ešte: klasické tiramisu /aj s tou prímesou želatiny, masla, šľahačky + piškóty/ môžeš dať aj do mrazničky. perfektná zmrzka. skús a uvidíš

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Namiesto rumu alebo koňaku skúste amaretto, je tak isto drahé ako rum alebo koňak a nádherne mandľovo vonia aj chutí.

    Hanka je offline (nepripojený) Hanka

    Hanka
    Ja robim ovocne tiramisu a pouzivam tvaroh Kapucin, on je uplne jemny, vyzera ako Milacik pre deti. Cize slaham slahacku a pridam ju do vymiesaneho tvarohu s cukrom. Tiez vsetkym velmi chutil. Uz som ho robila z cernic cerstvych, zavaraneho ovocia, co dala spajza aj z kompotu z obchodu -mandarinky, ananas. Ked ho robim z cerstveho ovocia, tak piskoty namacam do sirupu. A zasadne iba z dlhych piskot(cukrarenskych, su vela chutnejsie ako detske piskoty)- kupujem v Lidli, tiez su tam lacnejsie ako Zdrojarske.

    anklar je offline (nepripojený) anklar

    Anklar anklar
    mirpo Pozri príspevok
    Ja som išla podľa podobného receptu ale s rumíkom. Návšteve to veeeeeľmi chutilo.

    Už ste zistili akú to má trvanlivosť? Mne to nevydrží v chladničke dlhšie ako 24 hodín...
    Rumík je potrebný, zmiešaný s kávou dodáva pikantnú chuť. Piškóty namáčam z oboch strán, zákusok je šťavnatejší.
    Trvanlivosť: extrémne krátka. Nevydrží aní v chladničke.

    lorelei je offline (nepripojený) lorelei

    lorelei
    Ked nemam konak,ten je podla mna najlepsi, tak dam v pohode aj vajecny konak a ten je ozaj mnam.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.