Zavrieť

Porady

Zahraničná firma - registrácia na SR

Dobrý deň, ako je to prosím Vás s registráciou platcu DPH zahraničnej firmy na Slovensku? Zaregistruje sa a ako ďalej funguje? Za každé zdaňovacie obdbobie podáva daňové priznanie ako tuzemský subjekt? Ako vyzerá jej evidencia? Musí zvlášť viesť iba evidenciu DPH z plnení na Slovensku alebo aj účtovnú evidenciu zvlášť? Nie je mi táto problematika úplne jasné.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    martina333 Pozri príspevok
    Dobrý deň, ako je to prosím Vás s registráciou platcu DPH zahraničnej firmy na Slovensku? Zaregistruje sa a ako ďalej funguje? Za každé zdaňovacie obdbobie podáva daňové priznanie ako tuzemský subjekt?
    DP podáva za každé obdobie, v kt. mu vznikla daňoná povinnosť alebo právo na odpočítanie dane. § 78/1 zák. 222/2004 Zz.
    Ako vyzerá jej evidencia?
    Tak isto ako evidencia iných platiteľov. § 70
    Musí zvlášť viesť iba evidenciu DPH z plnení na Slovensku
    z plnení, kt. realizoval pod slov. IC DPH
    alebo aj účtovnú evidenciu zvlášť? Nie je mi táto problematika úplne jasné.
    Predpokladám, že zahraničná firma nemá na území SR prevádzkareň (§4/7) a registruje sa podľa § 5.
    človiečik Vladimír Ozimý
    martina333 Pozri príspevok
    Dobrý deň, ako je to prosím Vás s registráciou platcu DPH zahraničnej firmy na Slovensku? Zaregistruje sa a ako ďalej funguje? Za každé zdaňovacie obdbobie podáva daňové priznanie ako tuzemský subjekt? Ako vyzerá jej evidencia? Musí zvlášť viesť iba evidenciu DPH z plnení na Slovensku alebo aj účtovnú evidenciu zvlášť? Nie je mi táto problematika úplne jasné.

    hm účtovníctvo si netreba pliesť s DPH..režim dph nemá nič spoločné s účtovníctvom...táto zahr. osoba ak sa zaregistruje u nás podlieha režimu dph na slovensku to jest stáva sa riadnym platiteľom DPH a odvádza dph na výstupe a na druhej strane má nárok na odpočet dph na vstupe...vedie evidenciu podľa par. 70

    martina333 je offline (nepripojený) martina333

    martina333
    V tejto súvislosti by ma zaujímalo, koľko by ste ako účtovná firma pýtali za spracovanie daňovej evidencie zahraničnej firmy a akým spôsobomby ste stanovili cenu (paušál, v závislosti od množstva dokladov...?)

    Zahraničná firma - registrácia na SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.