Zavrieť

Porady

výkazy do poisťovní

Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Dobrý večer, robím prvýkrát mzdy a chcela by som sa opýtať:
- mesačne sa odovzdáva do SP a ZP výkaz
- a zamestnankyňa, ktorá má len min.mzdu 7600,- musí platiť preddavky? odovzdáva sa za ňu prehľad o zrazených a odvedených preddavkov....alebo mohol by mi niekto napísať, čo sa musí odovzdávať mesačne a šťvrťročne, poprípade ročne. ďakujem.
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pru Pozri príspevok
Dobrý večer, robím prvýkrát mzdy a chcela by som sa opýtať:
- mesačne sa odovzdáva do SP a ZP výkaz
- a zamestnankyňa, ktorá má len min.mzdu 7600,- musí platiť preddavky? odovzdáva sa za ňu prehľad o zrazených a odvedených preddavkov....alebo mohol by mi niekto napísať, čo sa musí odovzdávať mesačne a šťvrťročne, poprípade ročne. ďakujem.

Mesačne: Výkaz do Sociálnej poisťovne
Výkaz o poistnom na verejné zdravotné poistenie do príslušnej ZP

1/4 ročne: Prehlad o zrazených preddavkoch na daň zo závislej činnosti na DÚ

Ročne: Hlásenie o vyúčtovaní preddavkoch na daň zo závislej činnosti

Ak zamestnanec má podpísané Vyhlásenie k zdaneniu príjmov zo závislej činnosti tak pri min.mzde vychádza nulová daň.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Neviem či má podpísané, lebo ja som prebrala po inej účtovníčke, tá má, čo som pozerala odovzdávané na DU štvrťročné výkazy s nulou. Ako má také prehlásenie vyzerať, keby som jej ho dala podpísať, aby som ho mala založené, alebo sa to niekde aj odovzdáva?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pru Pozri príspevok
Neviem či má podpísané, lebo ja som prebrala po inej účtovníčke, tá má, čo som pozerala odovzdávané na DU štvrťročné výkazy s nulou. Ako má také prehlásenie vyzerať, keby som jej ho dala podpísať, aby som ho mala založené, alebo sa to niekde aj odovzdáva?
Keď má podpísané, tak tá predchádzajúca účtovníčka ti to mala odovzdať spolu s celou účtovnou agendou. Malo by to byť súčasťou osobného spisu. Nikam sa to neodovzdáva, potrebuješ to pri kontrole z DÚ, či si oprávnene uplatňovala nezdaniteľnú časť zo mzdy, prípadne daňový bonus na deti. Na tomto vyhlásení zamestnanec uvádza skutočnosti ohľadne týchto odpočitateľných položiek, resp. daňových výhod.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Je to dvojhárok, ktorý musí podpísať každý zamestnanec, ktorý si uplatňuje nezdaniteľnú časť základu dane, prípadne daňový bonus.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Aha, ked som si ho pozrela, tak ma osvietilo, vždy v práci nám to dávali podpisovať, ale som si nejako neuvedomila na čo to slúži až teraz ked to potrebujem, ďakujem.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

A výkazy do poisťovní sa dajú poslať elektronicky? Alebo sa dajú niekde stiahnuť? ďakujem
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Dajú sa poslať aj elektronicky - napr. do SP je povinnosť, ak zamestnávaš viac ako 9 zamestnancov, do VŠZP až keď zamestnávaš 20 zamestnancov, alebo si ich stiahneš priamo na stránke poisťovne.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

práve som zistila, že mi do SP tvorí aj program mesačný výkaz aj prílohu, je ako originál, akceptovala by ho SP, keby bolo vytlačené z programu? Do zdravotnej mi tvorí tiež ale bez ich loga, to neviem, či by mohlo byť?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
SP akceptuje aj výkazy zo mzdového programu, ohľadom ZP by som sa informovala priamo na prísl. pobočke.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Myslím, že má Všeobecnú zdravotnú, tak skúsim. A na DU, čo sa posielajú štvrťročné hlásenia môžem vyplniť na internete a odovzdať?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pru Pozri príspevok
Myslím, že má Všeobecnú zdravotnú, tak skúsim. A na DU, čo sa posielajú štvrťročné hlásenia môžem vyplniť na internete a odovzdať?
Áno, sú platné, môžeš ich takto vyplnené odovzdať.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pru Pozri príspevok
Myslím, že má Všeobecnú zdravotnú, tak skúsim. A na DU, čo sa posielajú štvrťročné hlásenia môžem vyplniť na internete a odovzdať?
Aj VšZP akceptuje mesačný výkaz, ktorý je výstupom zo mzdového programu.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
smith Pozri príspevok
Aj VšZP akceptuje mesačný výkaz, ktorý je výstupom zo mzdového programu.
Aj Apollo, Union ZP,.... s ostatnými nemám skúsenosti.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Aj Dôvera a Spoločná ZP tiež....
0 0
Ondrejková Ondrejková

Ondrejková je offline (nepripojený) Ondrejková

Mne zobrali aj výkazy s logom našej firmy.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

A stačí ich poslať poštou?
Keď dávam na úhradu do SP a ZP, mám to nejako rozdeliť na zamestnanca a zamestnávateľa, alebo sa zadá celá suma? Variab.symbol zadám číslo pridelené za zamestnávateľa v SP a v zdravotnej zadám IČO zamestnávateľa?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Pru Pozri príspevok
A stačí ich poslať poštou?
Keď dávam na úhradu do SP a ZP, mám to nejako rozdeliť na zamestnanca a zamestnávateľa, alebo sa zadá celá suma? Variab.symbol zadám číslo pridelené za zamestnávateľa v SP a v zdravotnej zadám IČO zamestnávateľa?

Môžeš aj poštou. Sumy úhrnom odviesť. Var. symbol ten, ktorý pridelila poisťovňa.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pru Pozri príspevok
A stačí ich poslať poštou?
Keď dávam na úhradu do SP a ZP, mám to nejako rozdeliť na zamestnanca a zamestnávateľa, alebo sa zadá celá suma? Variab.symbol zadám číslo pridelené za zamestnávateľa v SP a v zdravotnej zadám IČO zamestnávateľa?
Stačí poštou, ale doporučene. Platíš jednou sumou.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Pru Pozri príspevok
A stačí ich poslať poštou?
Keď dávam na úhradu do SP a ZP, mám to nejako rozdeliť na zamestnanca a zamestnávateľa, alebo sa zadá celá suma? Variab.symbol zadám číslo pridelené za zamestnávateľa v SP a v zdravotnej zadám IČO zamestnávateľa?
Áno, výkazy stačí poslať poštou.
Platby do SP aj do ZP sa posielajú jednou sumou, spolu za zamestnávateľa aj za zamestnancov, rozdelené to majú poisťovne vo výkazoch.
Áno v SP zadáš číslo pridelené poisťovňou a v ZP to väčšinou býva IČO, v niektorých doplnené dvoma nulami. Tento VS by tiež mala zamestnávateľovi určiť príslušná ZP.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

A mám vytlačiť z programu červený výkaz ako originál, alebo bude stačiť čiernobielo. dík
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať