Zavrieť

Porady

výkazy do poisťovní

Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Dobrý večer, robím prvýkrát mzdy a chcela by som sa opýtať:
- mesačne sa odovzdáva do SP a ZP výkaz
- a zamestnankyňa, ktorá má len min.mzdu 7600,- musí platiť preddavky? odovzdáva sa za ňu prehľad o zrazených a odvedených preddavkov....alebo mohol by mi niekto napísať, čo sa musí odovzdávať mesačne a šťvrťročne, poprípade ročne. ďakujem.
Usporiadat
Luba1 Luba1

Luba1 je offline (nepripojený) Luba1

Ahojte, keďže hovoríte o výkazoch do poisťovní, chcem sa spýtať, či sa robia nejaké výkazy aj za živnostníka čiže SZČO.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Luba1 Pozri príspevok
Ahojte, keďže hovoríte o výkazoch do poisťovní, chcem sa spýtať, či sa robia nejaké výkazy aj za živnostníka čiže SZČO.
Nie, SZČO nerobí, len ak by mal zamestnancov. Je to výkaz za príjmy zo závislej činnosti a živnostník je nezávislý
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Luba1 Pozri príspevok
Ahojte, keďže hovoríte o výkazoch do poisťovní, chcem sa spýtať, či sa robia nejaké výkazy aj za živnostníka čiže SZČO.
Výkaz nie, ale výpis z DP, ktorý musíš odovzdať do 30.6.2008 do SP.
Do zdravotnej poisťovne sa bude robiť RZZP.

V týchto témach nájdeš viac:

http://www.porada.sk/t68355-suhrn-2007-a.html
http://www.porada.sk/t55347-vypis-z-dp.html
http://www.porada.sk/t41185-vypis-z-...ia-2007-a.html
http://www.porada.sk/t69498-socialna...ivnostnik.html
Naposledy upravil VladoaKatka : 24.04.08 at 08:48
0 0
Luba1 Luba1

Luba1 je offline (nepripojený) Luba1

Ďakujem Vám a o tom výpise do SP som vedela išlo mi len o zdravotné poisťovne. Ešte raz dík.
0 0
danuliena danuliena

danuliena je offline (nepripojený) danuliena

Chcela by som sa opýtať..nemáme stanovený termín výplat, takže výkazy a platby posielame až ku koncu mesiaca..potrebovala by som vedieť aký deň na výplatu príjmov mám do výkazu vypísať...môžem to ponechať prázdne????
0 0
danuliena danuliena

danuliena je offline (nepripojený) danuliena

danuliena Pozri príspevok
Chcela by som sa opýtať..nemáme stanovený termín výplat, takže výkazy a platby posielame až ku koncu mesiaca..potrebovala by som vedieť aký deň na výplatu príjmov mám do výkazu vypísať...môžem to ponechať prázdne????
dosť často sa stáva, že dostávame mzdu aj mesiac a pol pozadu.
0 0
kaška kaška

kaška je offline (nepripojený) kaška

danuliena Pozri príspevok
dosť často sa stáva, že dostávame mzdu aj mesiac a pol pozadu.
Ak je deň na výplatu neurčený, na výkaze do zrav.poist. sa uvádza posledný deň mesiaca nasledujúceho po mesiaci za ktorý boli výplaty zúčtované. NApr. ak bola mzda zúčtovaná za mesiac 5/2008 a deň na výplatu nie je určený, na výkaze sa uvedie dátum splatnosti 30.6.2008.
0 0
danuliena danuliena

danuliena je offline (nepripojený) danuliena

kaška Pozri príspevok
Ak je deň na výplatu neurčený, na výkaze do zrav.poist. sa uvádza posledný deň mesiaca nasledujúceho po mesiaci za ktorý boli výplaty zúčtované. NApr. ak bola mzda zúčtovaná za mesiac 5/2008 a deň na výplatu nie je určený, na výkaze sa uvedie dátum splatnosti 30.6.2008.
ďakujem...takže aj výkazy stačí odovzdávať až na konci mesiaca...pochopila som to správne, však????
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Výkazy do SP a ZP za 12/2008 môžem poslať staré, platné v r. 08, alebo nové v eurách? ď
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pru Pozri príspevok
Výkazy do SP a ZP za 12/2008 môžem poslať staré, platné v r. 08, alebo nové v eurách? ď
Za 12/08 sa výkazy vystavujú v SK, uhradzaš v €.
0 0
simka999 simka999

simka999 je offline (nepripojený) simka999

Dobrý deň
Dajú sa posielať mesačné výkazy do Unionu elektronicky. Na ich stránke neviem nič nájsť. ďakujem
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

z akej sumy má byť rátané poistné, ak mi vyšla mzda 288,37, doplatok som dala 7,13, ale do výkazu pre SP a ZP mám dať 295,5 a poistné z toho? dík
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

poradí mi niekto, či do výkazov pre SP a ZP zarátam sumu s doplatkom do min. mzdy a dovolenku, ale myslím, že z 295,5, lebo to je minimum.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pru Pozri príspevok
poradí mi niekto, či do výkazov pre SP a ZP zarátam sumu s doplatkom do min. mzdy a dovolenku, ale myslím, že z 295,5, lebo to je minimum.
Prvý spôsob je správny.
0 0
Darma111 Darma111

Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

ano, doplatok do minimalnej mzdy, minimalny vymeriavaci zaklad je 295,5
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

aj som si myslela, len už som z toho účta taká domotaná. Takže minimum aj podľa tabuliek do SP je 101,70-zamestnanec a zamestnávateľ a ZP 41,37-zamestnanec,zamestnávateľ.
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

Prosím Vás, ak bol zamestnanec celý mesiac PN uvádza sa do výkazov SP a ZP s nulovým základom? A počet dní poistenia bude aký? Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

dopravca Pozri príspevok
Prosím Vás, ak bol zamestnanec celý mesiac PN uvádza sa do výkazov SP a ZP s nulovým základom? A počet dní poistenia bude aký? Ďakujem
Áno, uvádza s nulový základom, s nula dňami.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

dopravca Pozri príspevok
Prosím Vás, ak bol zamestnanec celý mesiac PN uvádza sa do výkazov SP a ZP s nulovým základom? A počet dní poistenia bude aký? Ďakujem

Áno, všetko s nulami. Počet dní = 0.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Dorábam mzdy po účtovníčke, ktorá skončila februárom a o ostatné sa nestarala, mne sa až min. týžden dostali papiere, zistila som, že nie je prihlásený do SP pracovník k 1.4.2009, môžem ho prihlásiť aj spätne?
Ale ešte jeden problém, dohodár mal byť odhlásený 2 mesiace, to sa nedá spätne asi odhlásiť? ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať