Zavrieť

Porady

výkazy do poisťovní

Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Dobrý večer, robím prvýkrát mzdy a chcela by som sa opýtať:
- mesačne sa odovzdáva do SP a ZP výkaz
- a zamestnankyňa, ktorá má len min.mzdu 7600,- musí platiť preddavky? odovzdáva sa za ňu prehľad o zrazených a odvedených preddavkov....alebo mohol by mi niekto napísať, čo sa musí odovzdávať mesačne a šťvrťročne, poprípade ročne. ďakujem.
Usporiadat
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Nedotklo sa ma to, ale nakoľko som robila mzdu min. mesiac prvýkrát, vedela som, že do poisťovní sa odovzdáva mesačne výkaz, že prehľad štvrťročne, na ostatné som sa pýtala, aby som náhodou niečo nezabudla a nakoľko pracovníčka nemala PN 4 roky, tak som si to nemala ani niekde odkukať ani teraz nemá PN, len som sa pýtala pre informáciu keby náhodou.
Predsa každý sa učí na vlastných chybách a preto sa pýtam, možno aj na hlúposti aby som tie chyby neurobila. ďakujem
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Som rada, že si sa neurazila, ak potrebuješ, ešte sa kľudne pýtaj, len možno by bolo lepšie, keby si sa všetko spýtala v jednej otázke.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

No lenže na niektoré veci prichádzam postupne a fakt by som nerada na niečo zabudla. Ja som si preštudovala všetko ohľadom miezd ale mám v hlave toľko informácií, čítala som zákon o zdrav.poistení, o soc.poist., zákon o dani z príjmov, živnostenský, dph, obchodný zákonník.......všetko čo sa dá ešte mi chýba prečítať len zákonník práce........takže informácií mám dosť len ich potrebujem dať do praxe.......verím tomu, že aj vďaka porade za dva mesiace
to bude pre mňa malina...........keď ťa vyhodia dverami tak sa vráť oknom- takže ked niečo potrebujem vedieť, tak sa nevzdávam a pýtam sa.........ďakujem
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

0 0
Laguna13 Laguna13

Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

Milované Božie dieťa
Mám problém. Som začínajúca (i mzdová) účtovníčka a minulý týždeň som zistila, že som urobila chybu v dátumoch na tlačive Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň. Neodvádzame žiadnu daň, lebo tu funguje iba minimálna mzda, ale výkazy sa povinne posielajú s nulovými čiastkami. Chyba je v tom, že som uviedla dátum zrazených preddavkov na daň v každom stlĺpci v prvom riadku nie nasledujúci mesiac po výplate mzdy, ale dátum z toho istého mesiaca za ktorý sa mzda vyplatila. Teda v 10.mesiaci - výplata 29.10.2007, v 11.mesiaci-26.11.2007 a v 12.mesiaci-18.12.2007. Je to vážna chyba, alebo to mám nechať tak a v ďalších prehľadoch uvádzať dátumy správne? (Túto chybu som robila od apríla 2007) Za skorú odpoveď ďakujem.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Laguna13 Pozri príspevok
Mám problém. Som začínajúca (i mzdová) účtovníčka a minulý týždeň som zistila, že som urobila chybu v dátumoch na tlačive Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň. Neodvádzame žiadnu daň, lebo tu funguje iba minimálna mzda, ale výkazy sa povinne posielajú s nulovými čiastkami. Chyba je v tom, že som uviedla dátum zrazených preddavkov na daň v každom stlĺpci v prvom riadku nie nasledujúci mesiac po výplate mzdy, ale dátum z toho istého mesiaca za ktorý sa mzda vyplatila. Teda v 10.mesiaci - výplata 29.10.2007, v 11.mesiaci-26.11.2007 a v 12.mesiaci-18.12.2007. Je to vážna chyba, alebo to mám nechať tak a v ďalších prehľadoch uvádzať dátumy správne? (Túto chybu som robila od apríla 2007) Za skorú odpoveď ďakujem.
Hrubo vyznačenej vete nerozumiem.
V prehľade uvádzaš skutočný deň výplaty, t.j. ak ste výplatu za 10. mesiac vyplatili 26.11.2007 atď. máš to zle a podaj opravný so správnymi dátumami...
0 0
Laguna13 Laguna13

Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

Milované Božie dieťa
Mám vo výkaze posunutý termín výplaty mzdy o mesiac pozadu.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Laguna13 Pozri príspevok
Mám vo výkaze posunutý termín výplaty mzdy o mesiac pozadu.
Preto neviem, či Ťa dobre rozumiem a možno to máš dobre. Príklad
kalendárny mesiac 10 11 12
Zrazené a odvedené 100 100 100


odvedené
tu je dátum výplaty 12.11.07 10.12.07 10.01.08
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Laguna13 Pozri príspevok
Mám problém. Som začínajúca (i mzdová) účtovníčka a minulý týždeň som zistila, že som urobila chybu v dátumoch na tlačive Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň. Neodvádzame žiadnu daň, lebo tu funguje iba minimálna mzda, ale výkazy sa povinne posielajú s nulovými čiastkami. Chyba je v tom, že som uviedla dátum zrazených preddavkov na daň v každom stlĺpci v prvom riadku nie nasledujúci mesiac po výplate mzdy, ale dátum z toho istého mesiaca za ktorý sa mzda vyplatila. Teda v 10.mesiaci - výplata 29.10.2007, v 11.mesiaci-26.11.2007 a v 12.mesiaci-18.12.2007. Je to vážna chyba, alebo to mám nechať tak a v ďalších prehľadoch uvádzať dátumy správne? (Túto chybu som robila od apríla 2007) Za skorú odpoveď ďakujem.
V mesiaci 10. - výplata 29.11., 11.-26.12. 12.,18.01.2008. Takto malo byť? Ak to takto nemáš, urob výkazy správne a pošli.
0 0
Laguna13 Laguna13

Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

Milované Božie dieťa
Tweety Pozri príspevok
V mesiaci 10. - výplata 29.11., 11.-26.12. 12.,18.01.2008. Takto malo byť? Ak to takto nemáš, urob výkazy správne a pošli.
Áno, tak to malo byť ako má uvedené TWEETY i EVINA. Takže predsa musím poslať opravné výkazy, hoci neodvádzame žiadnu daň. Vďaka všetkým, ktorí sa mi snažia pomôcť.
0 0
Laguna13 Laguna13

Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

Milované Božie dieťa
Chcem sa s vami podeliť, ako to napokon dopadlo. Pripravila som si opravné výkazy a chystala sa ich dať podpísať šéfovi, no najprv som zodvihla slúchadlo telefónu a zavolala 1x vo svojom živote na daňový úrad. A to som mala urobiť už dávno. Zistila som, že tam sú tiež ľudia. Pracovníčka, ktorá nás mala na starosti mi oznámila, že ona s tým problém nemá a dátumy hneď po doručení poopravovala, lebo by jej to takto nevzal program v počítači. Takže som tomu rada
0 0
luciana1 luciana1

luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

Chcem sa opýtať, ak je zamestnanec celý mesiac na PN, tak v mesačnom výkaze poistného a príspevkov do SP v kolonke počet kalendárnych dní sa píše 0?
0 0
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

luciana1 Pozri príspevok
Chcem sa opýtať, ak je zamestnanec celý mesiac na PN, tak v mesačnom výkaze poistného a príspevkov do SP v kolonke počet kalendárnych dní sa píše 0?
áno
0 0
luciana1 luciana1

luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

Vrelá vďaka
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

chcela by som sa opýtať, ked živnostník začal živnosť v júli 2007 a zarobil 58000, či bude niečo platiť do SP. či sa to nevyrátava ako preddavky na daň, nie za pol roka ale vynásobiť dvomi, mala som taký prípad, že daň vyšla 38.000, tým pádom neplatili preddavky a potom prišlo z DU, že sme to mali vynásobiť dvomi lebo to bolo za pol roka a za rok by bol predpoklad dvojnásobný, tak by som chcela vedieť či sa to netýka aj SP, ďakujem veľmi pekne.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Pru Pozri príspevok
chcela by som sa opýtať, ked živnostník začal živnosť v júli 2007 a zarobil 58000, či bude niečo platiť do SP. či sa to nevyrátava ako preddavky na daň, nie za pol roka ale vynásobiť dvomi, mala som taký prípad, že daň vyšla 38.000, tým pádom neplatili preddavky a potom prišlo z DU, že sme to mali vynásobiť dvomi lebo to bolo za pol roka a za rok by bol predpoklad dvojnásobný, tak by som chcela vedieť či sa to netýka aj SP, ďakujem veľmi pekne.
pozri link, je tam v príspevku č. 4 tabulka na výpočet odvodov:http://www.porada.sk/t52840-vypocet-...-7-2007-a.html

Myslím, že ak nedosiahol príjem vyšší ako SK 97 200,-- nebude od 01.07.2008 povinne poistený, môže byť dobrovoľne.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ja viem, jak sa vyrátajú, ale neviem, či keď nezarobí tých 97 tis. musí platiť z minima a či sa to náhodou nenásobí dvomi, že zarobil za pol roka 58 tis a za rok by to bolo 2xtoľko, tak potom má povinnosť platiť?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Pru Pozri príspevok
ja viem, jak sa vyrátajú, ale neviem, či keď nezarobí tých 97 tis. musí platiť z minima a či sa to náhodou nenásobí dvomi, že zarobil za pol roka 58 tis a za rok by to bolo 2xtoľko, tak potom má povinnosť platiť?
Nič sa nenásobí, berie sa ten príjem aký mal počas toho roku ako SZČO.
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Laguna13 Pozri príspevok
Chcem sa s vami podeliť, ako to napokon dopadlo. Pripravila som si opravné výkazy a chystala sa ich dať podpísať šéfovi, no najprv som zodvihla slúchadlo telefónu a zavolala 1x vo svojom živote na daňový úrad. A to som mala urobiť už dávno. Zistila som, že tam sú tiež ľudia. Pracovníčka, ktorá nás mala na starosti mi oznámila, že ona s tým problém nemá a dátumy hneď po doručení poopravovala, lebo by jej to takto nevzal program v počítači. Takže som tomu rada
Ja som mala podobný problém a môžem pochváliť pani na DÚ v Košiciach/nebudem robiť nemenovanému DÚ reklamu/, že je to žena na správnom mieste. Bodaj by ich bola všade plno.
0 0
Katka2 Katka2

Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

Ahojte. Ak máme zamestnankyňu na MD, tak počas MD sa vo výkazoch pre ZP a SP uvádza v prílohách aj táto zamestnankyňa? Hodil mi to tam program, aj v prílohe pre SP a ZP, s počtom dní 0 a VZ takisto 0. Mám to tam byť?
Ďakujem za odpoveď.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať