Zavrieť

Porady

Výpočet odvodov do soc. poist. od 1.7.2007

Som živnostík, za rok 2006 som dosiahol príjmy 380 456,--
výdavky 261 436,--
základ dane 119 020,--

Živnosť som vykonával celý rok 2006

Výpočet vymeriavacieho základu : 119 020:2:12= 4 959,--
Vzhľadom na to, že minimálny vymariavaci základ je 7 600,-- Sk, tak budem
platiť odovody vo výške 2 520,-- Sk.

Prosím o odsúhlasenie.Ak je to správne,pomôže tento modelový príklad aj iným živnostníkom, ktorí nie sú odborníci v tejto oblasti.

ďakujem
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

detektív Pozri príspevok
Som živnostík, za rok 2006 som dosiahol príjmy 380 456,--
výdavky 261 436,--
základ dane 119 020,--

Živnosť som vykonával celý rok 2006

Výpočet vymeriavacieho základu : 119 020:2:12= 4 959,--
Vzhľadom na to, že minimálny vymariavaci základ je 7 600,-- Sk, tak budem
platiť odovody vo výške 2 520,-- Sk.

Prosím o odsúhlasenie.Ak je to správne,pomôže tento modelový príklad aj iným živnostníkom, ktorí nie sú odborníci v tejto oblasti.

ďakujem
Správne
0 0
detektív detektív

detektív je offline (nepripojený) detektív

katkaj Pozri príspevok
Správne

ĎAKUJEM ZA VŠETKÝCH.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Tabuľka pre výpočet odvodov do SP sa nachádza v tlačivách a dokumentoch. Pripájam ju aj sem. (novšia je v príspevku č.20)
Naposledy upravil ekopo : 21.06.07 at 06:59 Dôvod: Novšia upravená tabuľka je v príspevku č. 20
0 0
britta britta

britta je offline (nepripojený) britta

ekopo Pozri príspevok
Tabuľka pre výpočet odvodov do SP sa nachádza v tlačivách a dokumentoch. Pripájam ju aj sem.

Prosim vas, ako je to u zacinajuceho SZCO: SZCO ma zivnost od 1.6., odvody plati do 8 dni v nasledujucom mesiaci, ale ako sa mu vypocita suma, kedze este nevie ani VZ, ani ZD, ani nic. Existuje nejaka moznost pausalu? Podla coho a ako sa vymeriava?

Dakujem.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
britta Pozri príspevok
Prosim vas, ako je to u zacinajuceho SZCO: SZCO ma zivnost od 1.6., odvody plati do 8 dni v nasledujucom mesiaci, ale ako sa mu vypocita suma, kedze este nevie ani VZ, ani ZD, ani nic. Existuje nejaka moznost pausalu? Podla coho a ako sa vymeriava?

Dakujem.
Platiť odvody do SP môžeš aj dobrovoľne a hneď, povinne budeš platiť z VZ daňového priznania ,ktoré podáš za rok 2007 do 31. marca 2008. Tieto povinné odvody budeš povinná zaplatiť do 8. augusta 2008, za mesiac júl 2008 za predpokladu,že sa nezmení zákon a bude platiť to,čo platí dnes.

Do SP teda povinnosť platiť momentálne nemáš.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

súhlasím, ale zároveň dodávam , ked si nebudeš platiť poistné, nezaráta sa ti to obdobie do odpracovaného obdobia vzhladom na dochodok.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Ešte by som chcela k výpočtu odvodov.
Pre výpočet odvodov mi do ZD nevstupujú príjmy podľa par. 6/3 z prenájmu a podľa par. 8 -Ostatné príjmy. Ak má SZČO v par. 6 zahrnuté i tieto príjmy z prenájmu (6/3) odvody sa z nich nepočítajú
Naposledy upravil betka : 28.05.07 at 06:37
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

viem že to bude drzá otázka, ale prosím vás kolko vám vychádzajú odvody: prosím aspon približne, mne sa zdajú každému čo vyrátam nejaké moc vysoké? stačí ak mi napíšte rozmedzie od - do Sk.
vdaka
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Pohar Pozri príspevok
viem že to bude drzá otázka, ale prosím vás kolko vám vychádzajú odvody: prosím aspon približne, mne sa zdajú každému čo vyrátam nejaké moc vysoké? stačí ak mi napíšte rozmedzie od - do Sk.
vdaka
Najlepšie bude, keď si to vyskúšaš v tej tabuľke...
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

ved skúšam...
najlepšia bola pre mna informácia, že suseda mi hovorila že jej povedal jej ekononom že ma platit minimalne odvody. hmmm nejako mi to nesedí , dala som ju do tabulky a ma o 500sk viac. to netrapi soc. poistovnu?
mne sa tiež nechce tolko platit, možem aj ja len tak platiť minimálne? kontroluje to vobec poistovna?
pošepkajte kolko platíte!!! tie odvody sú ubíjajúce!
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Pohar Pozri príspevok
ved skúšam...
najlepšia bola pre mna informácia, že suseda mi hovorila že jej povedal jej ekononom že ma platit minimalne odvody. hmmm nejako mi to nesedí , dala som ju do tabulky a ma o 500sk viac. to netrapi soc. poistovnu?
mne sa tiež nechce tolko platit, možem aj ja len tak platiť minimálne? kontroluje to vobec poistovna?
pošepkajte kolko platíte!!! tie odvody sú ubíjajúce!
Možno si suseda odpočítala aj platby na životné poistenie, alebo DDS
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pohar Pozri príspevok
viem že to bude drzá otázka, ale prosím vás kolko vám vychádzajú odvody: prosím aspon približne, mne sa zdajú každému čo vyrátam nejaké moc vysoké? stačí ak mi napíšte rozmedzie od - do Sk.
vdaka
Nad výškou odvodov sa treba zamýšľať pred podaním daňového priznania, marcoví "igelitkári" nemajú šancu. Alebo máš klientov, ktorým sa v podnikaní darí.

---------
Veronika
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Pohar Pozri príspevok
ved skúšam...
najlepšia bola pre mna informácia, že suseda mi hovorila že jej povedal jej ekononom že ma platit minimalne odvody. hmmm nejako mi to nesedí , dala som ju do tabulky a ma o 500sk viac. to netrapi soc. poistovnu?
mne sa tiež nechce tolko platit, možem aj ja len tak platiť minimálne? kontroluje to vobec poistovna?
pošepkajte kolko platíte!!! tie odvody sú ubíjajúce!
Matematika nie je o tom, čo hovorí suseda. Čísla nepustia.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

ekopo Pozri príspevok
Tabuľka pre výpočet odvodov do SP sa nachádza v tlačivách a dokumentoch. Pripájam ju aj sem.
Tabuľka je super - mám ju stiahnutú a úspešne ju používam, len si musím prepočítavať, keď mali platby na životné poistenie, alebo DDS /do 30.6.2007 to boli 3 % z VZ/.
Od 1.7.2007 platí:

Na základe § 138 ods. 7 zákona v znení zákona č. 310/2006 Z. z. vymeriavací základ povinne nemocensky poistenej a povinne dôchodkovo poistenej samostatne zárobkovo činnej osoby je, ak tento zákon neustanovuje inak, polovica pomernej časti základu dane z príjmov fyzických osôb dosiahnutých vykonávaním podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti. Pomerná časť základu dane je časť pripadajúca na jeden kalendárny mesiac výkonu podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti. Suma vymeriavacieho základu sa zníži o výšku príspevkov zaplatených samostatne zárobkovo činnou osobou na jej doplnkové dôchodkové sporenie, životné poistenie a účelové sporenie v úhrne najviac v sume nezdaniteľnej časti základu dane podľa osobitného predpisu (§ 11 ods. 5 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov) pripadajúcej na jeden kalendárny mesiac.

Vymeriavací základ povinne nemocensky poistenej a povinne dôchodkovo poistenej samostatne zárobkovo činnej osoby sa prvý krát zníži o sumu príspevkov zaplatených samostatne zárobkovo činnou osobou na jej doplnkové dôchodkové sporenie, životné poistenie a účelové sporenie v úhrne najviac v sume nezdaniteľnej časti základu dane podľa osobitného predpisu, najskôr až od 1. júla 2007.

Takže ak "ekopovi" zostane voľná chviľka

Vopred ďakujem
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Muška, pozriem sa na to.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

možem si teda teraz odpočítať životné poistenie z VZ? ako na to?
prosím poradte čo robiť s tými mojími odvodmi......som to pokašlala.......ja viem matika nepustí! čo robiť?prosím..............
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Príklad od 1.7.2007
ZD v DP je 240000,- Sk,
základ dane znížený v DP o 12000,- platba do DDS /alebo živ.poistn./
Výpočet VZ:
240000 : 2 : 12 = 10000 - 1000 /1/12 z platby do DDS/ = 9000,- Sk

vymeriavací základ na platbu do SP je od 1.7.2007 - 9000,- Sk.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Vydržte chvíľu.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
V spodnej časti priloženého súboru je možnosť prepínania medzi "základnou" a "upravenou" tabuľkou (hárkami).

P.S. upravené sú max. sumy pre odvody poistného platné od 1.7.2007
Naposledy upravil ekopo : 21.06.07 at 06:52 Dôvod: oprava výpočtu v upravenej tabulke (orientačne aj ZP)
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Ekopo,
čo dodať, ďakujeme
Nemôžem Ti pridať 2x za sebou ocenenie, tak aspoň slovne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať