Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru usa, kanada

Je možné nakúpiť tovar v e-shope v usa a kanade, a potom ho predať u nás? E-shop v usa je určený pre koncových zákazníkov, nie je veľmi velkoobchodný, ale oplatí sa to. Keďže ho kúpim, budem ešte platiť dhp pri preclení? Čo všetko by som mal chcieť od e-shopu - faktúry atď..

ďakujem za postrehy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    nevidím problém v tom aby ste predávali tovar nakúpený v e-shope s USA...bude to klasicky dovoz to jest vyrúbi sa Vám dph a clo pri dovoze na tovar...potrebujete nákupný doklad to jest faktúru

    7iro je offline (nepripojený) 7iro

    7iro
    Ešte jednu otázočku - čo všetko musí byř, aby sa papier považoval za fakrúru?

    Ďakujem

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    S e-shopu v USA sme do firmy kupovali prístroj. Po objednaní nám zaslali faktúru, tú sme zaplatili a tovar nám poslali. Prišiel na Colnicu do Bratislavy a tam sme si preň museli ísť. DPH sme platili na pošte. S balíkom nám prišla i koncová faktúra. Neviem, či to platí ešte stále takto. My sme prístroj kupovali pred tromi rokmi.
    človiečik Vladimír Ozimý
    Kazu Pozri príspevok
    S e-shopu v USA sme do firmy kupovali prístroj. Po objednaní nám zaslali faktúru, tú sme zaplatili a tovar nám poslali. Prišiel na Colnicu do Bratislavy a tam sme si preň museli ísť. DPH sme platili na pošte. S balíkom nám prišla i koncová faktúra. Neviem, či to platí ešte stále takto. My sme prístroj kupovali pred tromi rokmi.
    tam sa nemalo čo zmeniť podľa mňa...

    7iro je offline (nepripojený) 7iro

    7iro
    Ďakujem,

    z e-shopu som si už objednával, ale zaslali mi len potvdrenie, na ktorom nebola uvedená cena tovaru. Mal by som asi žiadať niečo iné?
    človiečik Vladimír Ozimý
    7iro Pozri príspevok
    Ďakujem,

    z e-shopu som si už objednával, ale zaslali mi len potvdrenie, na ktorom nebola uvedená cena tovaru. Mal by som asi žiadať niečo iné?
    no každopádne potrebujete mať doklad o cene...faktúru pretože na základe toho vám predsa budú vyrúbovať dph a clo...

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    možno hlúpa otázka, ale ... ak nakupujem z e-shopu registrovaného napr. v usa ako súkromná osoba, taktiež musím u nás zásielku preclievať, alebo je stanovená určitá hranica, nad ktorú sa clo vyrubuje?

    Dovoz tovaru usa, kanada

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.