Zavrieť

Porady

Nový rodinný dom alebo nadstavba nad rodicovským domom?

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať aký máte názor pri rozhodovaní sa o novostavbe alebo nadstavbe. Budúci svokrovci majú asi 40 ročný rodinný dom, ale taktiež pozemok, na ktorý by sa vošiel ďalší rodinný dom menších rozmerov (čo znamená na prízemí by bola kuchyňa, obývačka, chodba, WC a hore podkrovie s 3-4 izbami a kúpeľňa), nepodpivničený. Pozemok by sme mali zadarmo. Chcem sa opýtať aký by tam bol finančný rozdiel medzi novostavbou a nadstavbou? A ako to je s napájaním kúrenia, keďže dnešné radiátory sú úplne iných rozmerov ako tie pred 40 rokmi. Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď.
Usporiadat
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Podstatné pri rozhodovaní skôr bude, či preferuješ spolužitie s budúcimi svokrovcami.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Zuzinka, nové je nové a bývať sami je bývať sami.
Takže radím radšej mať nové a svoje.
Vlastná skúsenosť.
Naposledy upravil janaGT : 20.08.07 at 13:11
0 0
katkast katkast

katkast je offline (nepripojený) katkast

ja byvam u svokrovcov v nadstavbe a nie je to žiadna výhra,čo sa týka kúrenia my máme spoločné a je to zlé pretože oni majú dole všetko staré -hrubé rúrky a nám to nevytlačí teplo dohora takže v zime mrzneme.ďalej oni sú dvaja a my štyria takže my platíme z inkasa väčšiu časť ale nikdy sa to nedá spravodlivo vyrátať.z vlastnej skúsenosti ti radím keď nadstavbu tak z vlastným kúrením ,elektrinou a vodou /so svojim inkasom/
0 0
Zuzinka21 Zuzinka21

Zuzinka21 je offline (nepripojený) Zuzinka21

ano, to uz sme sa rozpravali, ze ked tak urcite vlastne kurenie, elektrina, voda aj samostatny vchod. no ale to vsetko treba aj do noveho domu, zas na druhej strane netreba kopat zaklady a pod. len ja sa snazim pozerat aj do buducna, dakujem velmi pekne za reakcie a cakam dalsie
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Aj dom má nejakú životnosť. Ty vieš najlepšie, v akom stave je dom tvojich svokrovcov. Do štyridsať ročného domu budete musieť skôr či neskôr ZAČAŤ vrážať peniaze a nepredpokladám, že s tým do konca života niekedy prestanete.

Ja som za nový, aj keď je to teraz finančne náročnejšie, z dlhodobého hľadiska je to lepšie. Okrem toho nový dom si vyberieš aký chceš, k tomu starému sa ty budeš musieť prispôsobiť.

Aj keď máte málinko možností stavať, stavajte.
0 0
jajko50 jajko50

jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

Ak by bola svokra aj zo zlata a svokor svätožiara sama, tak nie, ani náhodou.
Je to aj technicky obtiažnejšie nadstavovať a popritom zrenovovať stávajúce rozvody, aby to nerobilo galibu a potom jasné aj to spolužitie---dnes možno fajn a "zajtra možno nanič"---nespoliehal by som sa na to.

Takže---SVOJE a na SVOJOM pozemku----prajem chuť do stavania.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Ak mozem poradit, postavte novy. Drahsie to velmi nemusi byt. Odstranit staru strecu, prepocitat statiku a prisposobovat sa spodku nie je zadarmo. Co ked z akychkolvek dovodv spodok zmeni majitela? Aj ked su svokrovci este mladi, vecne tu nebudu, co potom? Prenajimat spodok? Pre seba to potrebovat nebudete. Ak budu tazkosti lahko to predate len ak to bude samostatne. Nerovnaky vek oboch casti bude len problem. A tak by sa dalo pokracovat. Je len malo veci, ktore by Ta mali presvedcit o vyhodnosti nadstavovania.
0 0
kathy_smal kathy_smal

kathy_smal je offline (nepripojený) kathy_smal

Tiez som mala podobny problem. Nakoniec sme sa rozhodli pre nadstavbu pretoze zahrada je taka akurat a postavenim domu by uz nebola ziadna. Stavba ma zatial len caka takze neviem povedat ake to bude byvat so svokrovcami.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

z právneho hľadiska: Komu patrí nehnuteľnosť? Svokrovcom? Vám? Zhodnotíte majetok svoj, alebo cudzí? Ak cudzí, čo bude po smrti svokrovcov? Majú aj iné deti? Budú mať nárok na majetok, ktorý ste vytvorili vy? atď. atď. atď.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Prave predchadzajuci prispevok je asi najdolezitejsi, nakolko vznika problem, ze nadstavbou investor nemusi nic vlastnit. To si treba ujasnit. A nedat na ustne dohody.
0 0
klarissa klarissa

klarissa je offline (nepripojený) klarissa

My sme tak stavali pred dvomi rokmi a tak isto sme sa rozhodovali či nad svokrovcov alebo vedľa nich a zvíťazilo vedľa nich. Máme svoje a je tak najlepšie.
0 0
borob borob

borob je offline (nepripojený) borob

Chod do svojho NENADSTAVUJ!!! Lepšia vlastna chatrč ako cudzí palác.Na stare kolena ludom začina vadiť uplne všetko. Aj vy aj oni budu mať pokoj.
Boro
0 0
muri muri

muri je offline (nepripojený) muri

Technik PO a BOZP
Aj syn s nevestou budu nadstavovat na nasom dome. Je to dost komplikovane, pretoze z celeho terajsieho domu zostanu len mury. Musime urobit aj strop a spevnit zaklady.Budu mat vlastne kurenie, vchod a podobne, cize bude to samostatna bytova jednotka A ako to bude potom, to nevie nikto. Ako sa budu znasat svokry z nevestou, to ukaze len cas. Ak je moznost a financie, ja by som postavil novy dom
0 0
Zuzinka21 Zuzinka21

Zuzinka21 je offline (nepripojený) Zuzinka21

Dakujem vsetkym za prispevky, ja som tiez toho nazoru ze radsej postavit novy dom, ale bohuzial o tom nerozhodujem sama. klarissa ak sa mozem opytat mali ste nejaky cenovy rozpocet na jedno aj druhe? ak to nie je tajomstvo napisala by si mi tie ceny prosim? dakujem velmi pekne. Svokrovci totiz chcu zrenovovat ten svoj dom - zateplit, vymenit okna, novu strechu (ktora by bola mozno aj nasa by zaplatili oni). tesim sa na dalsie nazory.
0 0
nent nent

nent je offline (nepripojený) nent

Ak nadstavba tak aj vlastné napojenie na inžinierske siete (voda, plyn, al.prípojka) a vytvorenie samostatnej bytovej jednotky. Ide o to , že je to starší dom a z toho vyplýva prerobenie pôvodného napojenie domu na in. siete podľa dnešných noriem. Vodomer do šachty, plyn a el. rozvádzač pred dom atď. Ja som to robil a už by som sa rozhodol len pre nové . To prerábanie ma stálo viac času a peňazí ako 2x nové......
0 0
klarissa klarissa

klarissa je offline (nepripojený) klarissa

Určite sme mali rozpočet viacmenej to mal manžel v rukách, pozemok sme mali zadarmo, stavali sme svojpomocne, malý dom,prízemie kuchyňa,obývačka,garáž je súčasťou domu, podkrovie 2 detské izby, spálňa,malá izbička,kúpeľňa a záchod a to celé asi 1,900.000 Sk.
Síce ešte nemáme fasádu ale časom dorobíme
0 0
klarissa klarissa

klarissa je offline (nepripojený) klarissa

opravujem, ale nedočítala som si to, po zvážení, že nové bude nové a ako
v predchádzajúcom príspevku sme nadstavbu zavrhli takže po zvážení sme ani rozpočet nerobili, lebo logicky sme to uzavreli tak, že nás by to vyšlo viac, a fakt neľutujem, stavaj nové !!!!
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

klarissa Pozri príspevok
Určite sme mali rozpočet viacmenej to mal manžel v rukách, pozemok sme mali zadarmo, stavali sme svojpomocne, malý dom,prízemie kuchyňa,obývačka,garáž je súčasťou domu, podkrovie 2 detské izby, spálňa,malá izbička,kúpeľňa a záchod a to celé asi 1,900.000 Sk.
Síce ešte nemáme fasádu ale časom dorobíme
Tá cena je aj so zariadením, však?
0 0
klarissa klarissa

klarissa je offline (nepripojený) klarissa

Hej, súhlasím !!!!
0 0
borob borob

borob je offline (nepripojený) borob

Počitaj aj s tym že mladšia už nebudeš a tie schody na stare kolena budustale vyššie a vyššie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať