Zavrieť

Porady

vystavenie dobropisu

Ahojte,
potrebovala by som poradit, ci mozem k vystavenej fakture s zdanitelnym plnenym jul 2007 vystavit dobropis v nasledujucom zdanitel. plnenym, teda v auguste 2008 z DOVODU nespravnej vysky fakturovanej sumy z nasej strany, teda vyfakturovali sme nasmu odberatelovi to, co sme vobec nezrealizovali? (jedna sa o sluzbu slovenskemu odberatelovi)
Este nemam uzatvorenu DPH za 7/07 a tak by som najradsej povodnu FA opravili, ale kedze nam odberat uz zaplatil tuto fakturu vo vyssej sume, trva na dobropise.
Dakujem vopred

V pripade ak nemozem
sa mi zda, ze z uvedeneho dovodu by som mali vytavit dodatocne DP na oboch stanach .... ???? (co je dost nepohodlne pre oboch)
Ako to urobit co najjednoduchsie v tomto "medziobdobi", ked este nie je uzatvorena DPH, ale pricom vieme, ze rozdiel medzi povodnym ZD a opravenym ZD sa uvadza v obdobi , v ktorom sa vyhotovil doklad o oprave-dobropis.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    už podľa hrubého vidím že nie ani som to nečítal dalej...vy musíte opraviť základ dane ale k pôvodnému zdaniteľnému plneniu...v tomto prípade sa nejedná o opravu základu dane podľa par. 25 pretože ste pochybili vy a nedošlo k objektívnym zmenám...

    lucab je offline (nepripojený) lucab

    lucab
    dakujem velmi pekne za rychlu odpoved
    Takze keby som mala uzatvorenu DPH za jul 2007, musim opravit povodnu fakturu a urobit DDP aj my aj ODBERATEL?
    Stale totiz narazam na problem s odberatelom, ktory mi trva na dobropise ......
    človiečik Vladimír Ozimý
    lucab Pozri príspevok
    dakujem velmi pekne za rychlu odpoved
    Takze keby som mala uzatvorenu DPH za jul 2007, musim opravit povodnu fakturu a urobit DDP aj my aj ODBERATEL?
    Stale totiz narazam na problem s odberatelom, ktory mi trva na dobropise ......
    vy mu aj vystavte dobropis ale nepôjde o opravu základu dane z pohľadu par. 25 kedy daňová povinnosť vzniká pre vás dňom vystavenia...to jest vy mu vystavíte dobropis s dátumom dodania k pôvodnej FA a on si uplatní dph na výstupe až v období kedy doklad obdrží doklad...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.