Zavrieť

Porady

osobny automobil na firmu a nevedenie knihy jazd

znamy (SZCO) ma zaskocil otazkou, ze ak nechce robit knihu jazd vobec, ci moze mat automobil v majetku firmy a mat v nakladoch odpisy, havarijnu poistku, servis, "cestnu dan" atd. PHM uctovat nechce, nebude teda ani v nakladoch. auto ma na ICO firmy
vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    irma1 je offline (nepripojený) irma1

    irma1
    Myslím, že by mal vedieť dokázať, že používa vozidlo na dosiahnutie príjmov, aby si mohol uplatniť akékoľvek výdavky v spojitosti s týmto vozidlom. A dokázal by to bez knihy jázd? Zaujímalo by ma ako.

    kačenka je offline (nepripojený) kačenka

    kačenka
    veď odpisy si môže uplatniť, ak auto používa, a keď ho používa tak predsa nechodí na vzduch.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    duficek Pozri príspevok
    znamy (SZCO) ma zaskocil otazkou, ze ak nechce robit knihu jazd vobec, ci moze mat automobil v majetku firmy a mat v nakladoch odpisy, havarijnu poistku, servis, "cestnu dan" atd. PHM uctovat nechce, nebude teda ani v nakladoch. auto ma na ICO firmy
    vdaka
    Uplatnenie odpisov z dlhodobého hmotného majetku:

    § 22
    Odpisy hmotného majetku a nehmotného majetku

    (1) Odpisovaním sa na účely tohto zákona rozumie postupné zahrnovanie odpisov z hmotného majetku a nehmotného majetku do daňových výdavkov, ktorý je účtovaný1) alebo evidovaný podľa § 6 ods.11 a je používaný na zabezpečenie zdaniteľných príjmov. Postup pri odpisovaní hmotného majetku je určený v § 26 až 28 anehmotného majetku v odseku 8, ak nejde o hmotný majetok a nehmotný majetok vylúčený z odpisovania podľa § 23.

    Bez preukázania používania podľa mňa nemá nárok na odpisy a ani ostatné nákladové (výdavkové) položky.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    To by mal únavné napísať si za rok napr. zopár ciest (aspoň dve )? Podmienka by bola splnená.

    irma1 je offline (nepripojený) irma1

    irma1
    ekopo Pozri príspevok
    To by mal únavné napísať si za rok napr. zopár ciest (aspoň dve )? Podmienka by bola splnená.
    Podmienka by splnená bola. Ale nesedel by stav kilometrov na tachometri s knihou jázd ani len približne. Nemuseli by mu uznať výdavky spojené s vozidlom v plnej výške. Ale zase je pravda, že DÚ väčšinou nechodí na kontrolu hneď po skončení roka.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    irma1 Pozri príspevok
    Podmienka by splnená bola. Ale nesedel by stav kilometrov na tachometri s knihou jázd ani len približne. Nemuseli by mu uznať výdavky spojené s vozidlom v plnej výške. Ale zase je pravda, že DÚ väčšinou nechodí na kontrolu hneď po skončení roka.
    JA už takú kontrolu som zažil. Rok 2004 došli kontrolovať 26.januára 2005. Bol som

    irma1 je offline (nepripojený) irma1

    irma1
    smith Pozri príspevok
    JA už takú kontrolu som zažil. Rok 2004 došli kontrolovať 26.januára 2005. Bol som
    Fakt? A to si už mal podané daňové priznanie za rok 2004?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    irma1 Pozri príspevok
    Fakt? A to si už mal podané daňové priznanie za rok 2004?
    Ešte nie, ale počkali kým podáme dph za 4.Q 2004. Nakoniec sme zistili, že išlo o anonymné udanie na dph.

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    duficek Pozri príspevok
    znamy (SZCO) ma zaskocil otazkou, ze ak nechce robit knihu jazd vobec, ci moze mat automobil v majetku firmy a mat v nakladoch odpisy, havarijnu poistku, servis, "cestnu dan" atd. PHM uctovat nechce, nebude teda ani v nakladoch. auto ma na ICO firmy
    vdaka
    Mám skúsenosti s tým, že SZČO viedol knihu jázd, ale nedostatočne. Mal v nej uvedené tankovania a počet prejdených km. Nemal napísane cesty odkiaľ kde ani presné údaje. Viedol to len mesačne. Dostal za to pri kontrole pokutu. Presnú výšku neviem, lebo mi ju bnechcel povedať.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    duficek Pozri príspevok
    znamy (SZCO) ma zaskocil otazkou, ze ak nechce robit knihu jazd vobec, ci moze mat automobil v majetku firmy a mat v nakladoch odpisy, havarijnu poistku, servis, "cestnu dan" atd. PHM uctovat nechce, nebude teda ani v nakladoch. auto ma na ICO firmy
    vdaka

    Ja osobne si myslím že pri nevedí prevádzky MV- Kniha jázd , by mu možno pri kontrole DU krátil odpisy a platby za poistné ATĎ. i napriek tomu , že PHM neuplatňuje v nákladoch , nakoľko je z toho zrejmé ,že MV sa používa aj na súkromný účel .
    Naposledy upravil Zita5 : 23.08.07 at 12:29 Dôvod: doplnenie ...ATĎ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.