Zavrieť

Porady

služba na stroji v SR FA s USA

No riešim vec že prišla nám faktúra z ameriky ktorá má pobočku v nemecku a poslali nám servisáka z nemecka na opravu stroja sem ku nám na slovensko..prebehol servis a oni vystavili Fa bez okolkov žiadne dph fa je s tretej krajiny...mám si ju nejak všímať alebo to dph pre mňa nijak neovplyvní...nemali sa náhodou tu registrovať? hm...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mipolka je offline (nepripojený) Mipolka

    Mipolka
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    No riešim vec že prišla nám faktúra z ameriky ktorá má pobočku v nemecku a poslali nám servisáka z nemecka na opravu stroja sem ku nám na slovensko..prebehol servis a oni vystavili Fa bez okolkov žiadne dph fa je s tretej krajiny...mám si ju nejak všímať alebo to dph pre mňa nijak neovplyvní...nemali sa náhodou tu registrovať? hm...
    Pozri §69 ods.2
    človiečik Vladimír Ozimý
    len nejde o montáž ani inštaláciu skrátka sa pokazil stroj ide o servisnú službu...to jest služby podľa par. 15 ods 6

    Mipolka je offline (nepripojený) Mipolka

    Mipolka
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    len nejde o montáž ani inštaláciu skrátka sa pokazil stroj ide o servisnú službu...to jest služby podľa par. 15 ods 6
    Z dôvodu, aby sa v tuzemsku nemuseli registrovať pre daň všetci zahraniční podnikatelia (podnikatelia, ktorí nemajú v tuzemsku sídlo, prevádzkareň ani miesto podnikania) z iných členských štátov a z tretích štátov, ktorí dodávajú v tuzemsku služby (to znamená, že miestom dodania služby je podľa § 15 zákona tuzemsko) a tovar s inštaláciou alebo montážou, je splnenie daňovej povinnosti prenesené z dodávateľa služby a inštalovaného alebo zmontovaného tovaru na zákazníka. Ide však iba o prípady, ak zákazníkom je zdaniteľná osoba, a to či už registrovaná pre daň alebo neregistrovaná pre daň. Zdaniteľnej osobe, ktorá dostane od zahraničného podnikateľa faktúru bez dane za dodanie služby v tuzemsku a za dodanie tovaru s montážou a inštaláciou v tuzemsku, vzniká povinnosť vypočítať daň 19 % z fakturovanej sumy, podať daňové priznanie a zaplatiť daň namiesto zahraničného dodávateľa. Keďže splnenie daňovej povinnosti je prenesené na zákazníka, je zahraničný podnikateľ zbavený povinnosti registrovať sa v tuzemsku pre daň podľa § 5 zákona. Ak je však zákazníkom iná osoba ako zdaniteľná osoba, napr. občan, rozpočtová organizácia, vzniká zahraničnému podnikateľovi povinnosť registrovať sa pre daň podľa § 5 zákona, stane sa platiteľom dane a daňovú povinnosť je povinný splniť tento zahraničný podnikateľ.

    .....§69 rieši aj služby, nie len tovar dodany s montazou a instalaciou .....
    človiečik Vladimír Ozimý
    Mipolka Pozri príspevok
    ...tak tak ....
    ďakujem MIPOLKA...par. 69 mám stále pred očami a neviem asi už je piatok a potreboval som trochu usmerniť

    služba na stroji v SR FA s USA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.