Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mipolka je offline (nepripojený) Mipolka

    Mipolka
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    hm opravy a udržiavanie?
    ....nasla som nieco ako udrzbu, montaz a instalaciu zabezpecovacich a bezpecnostnych systemov, nemohla by som tam zaradit aj udrzbu dochadzkovych systemov??? V jednom pripade mam totiz problem spravne urcit miesto dodania - ide o servis dochadzkovych systemov, ktory poskytuje osoba identif. pre dan v SR v spravnych jednotkach v SR (dochadzkove systemy su nainstalovane v SR) ale fakturuje tieto sluzby ceskej spolocnosti, ktora nie je registrovana v SR ale ma pridele IČ pre DPH v CR (nieco ako subdodavka). A ja neviem, ci to patri do §15 ods.6 - tym padom by zdan. plnenie bolo v SR bez moznosti prenosu dan.povinnosti na Ceskeho odberatela, pretoze tovar, na kt.sa uskutocnuje servis nie je prepraveny do CR, zostava v SR alebo to mozem zaradit do §15 ods.8 - technicke sluzby - v tomto pripade by bol mozny prenos DP na zahr. odberatela. POMOOOOOOOC

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Mipolka Pozri príspevok
    ....nasla som nieco ako udrzbu, montaz a instalaciu zabezpecovacich a bezpecnostnych systemov, nemohla by som tam zaradit aj udrzbu dochadzkovych systemov??? V jednom pripade mam totiz problem spravne urcit miesto dodania - ide o servis dochadzkovych systemov, ktory poskytuje osoba identif. pre dan v SR v spravnych jednotkach v SR (dochadzkove systemy su nainstalovane v SR) ale fakturuje tieto sluzby ceskej spolocnosti, ktora nie je registrovana v SR ale ma pridele IČ pre DPH v CR (nieco ako subdodavka). A ja neviem, ci to patri do §15 ods.6 - tym padom by zdan. plnenie bolo v SR bez moznosti prenosu dan.povinnosti na Ceskeho odberatela, pretoze tovar, na kt.sa uskutocnuje servis nie je prepraveny do CR, zostava v SR alebo to mozem zaradit do §15 ods.8 - technicke sluzby - v tomto pripade by bol mozny prenos DP na zahr. odberatela. POMOOOOOOOC
    Definujte dochádzkový systém.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Za technické služby považujeme: zdokonaleného emisného systému - bez katalyzátora, Technické kontroly opakované, Pridelenie a vyznačenie kontrolnej nálepky, Pridelenie a vystavenie osvedčenia o technickej kontrole, Vystavenie opisu protokolu o technickej kontrole, Technické kontroly vozidiel na vydanie prepravného povolenia - ECMT/CEMT („S“, „3“, „4“), Technické kontroly vozidiel na prepravu nebezpečných vecí (ADR), Emisné kontroly pravidelné a zvláštne, Pridelenie a vyznačenie kontrolnej nálepky, Pridelenie a vystavenie osvedčenia o emisnej kontrole .....

    Mipolka je offline (nepripojený) Mipolka

    Mipolka
    emgeton Pozri príspevok
    Definujte dochádzkový systém.
    Dochádzkový systém je systém, kt. zaznamenáva dochádzku zamestnancov v dig.podobe a následne poskytuje výstupy pre mzdové účely a pozostáva zo software + hardwarovych komponentov (terminál, server ....)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.