Zavrieť

Porady

priebežné položky

Suseda nedávno ukončila kurz jednoduchého účtovníctva a dnes pri bežnom "pokece" o práci ma totálne zaskočila. údajne ich na kurze učili, že priebežné položky treba účtovať aj ako VNZD, prípadne PNZD, v stĺpci ostatné. pravdupovediac počujem to po prvý krát. nastala tu nejaká zmena, alebo to nebodaj už pár rôčkov účtujem ja nesprávne?
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Mali by dotyční vrátiť poplatok za kurz účastníkom
0 0
vilob vilob

vilob je offline (nepripojený) vilob

tak to mi padol kameň zo srdca. len je smutné, že človek v snahe zdokonaliť sa zaplatí nemalé peniaze nemenovanej spoločnosti za kurz, no a výsledok? však posúďte sami...
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Asi robili ten kurz nejakí "odborníci na slovo vzatí". Určite sa priebežné položky neučtujú ako VNZD ani PNZD, môžeš byť kľudná. Mňa za prekvapil jeden malý živnostník, ktorému sa nechce platiť účtovníčku, tak si vedie účto sám a pojem ako priebežné položky nikdy ani nepočul. Spáva kľudne a nemusí sa trápiť či zaúčtovať alebo nezaúčtovať
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Ale veď je ľahké účtovať tak, ako to učia na kurze. Dám sumu do priebežných položiek a potom napr. výdaj ostatný neovplyvňujúci základ dane. No nie?
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Fíha!? To bude zápisov. Budeme prvý na svete čo budú mať účtvníctvo až poštvorné
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Koľko ľudí, toľko chutí. Ja som sa pri začiatkoch môjho podnikania stretla s ešte zaujímavejším prípadom. Preberala som účtovníctvo po predchádzajúcom účtovníkovi ( kedysi robil v štátnom podniku hlavného ekonóma a mne šéfa). Priebežné položky účtoval ako zdaniteľný príjem a odčítateľný výdavok. Na moju otázku povedal: no a čo, veď v konečnom dôsledku je výsledok aj tak nulový Ale čo mu to urobilo v obratoch napr. pre registráciu na DPH, až tak ďaleko nerozmýšľal.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
abel Pozri príspevok
Koľko ľudí, toľko chutí. Ja som sa pri začiatkoch môjho podnikania stretla s ešte zaujímavejším prípadom. Preberala som účtovníctvo po predchádzajúcom účtovníkovi ( kedysi robil v štátnom podniku hlavného ekonóma a mne šéfa). Priebežné položky účtoval ako zdaniteľný príjem a odčítateľný výdavok. Na moju otázku povedal: no a čo, veď v konečnom dôsledku je výsledok aj tak nulový Ale čo mu to urobilo v obratoch napr. pre registráciu na DPH, až tak ďaleko nerozmýšľal.
Pripomenula si mi dobu minulú , kde jedna podnikateľka si robila účto sama a vklad na BU účtovala ako príjem OZD a výber z BU účtovala ako výdavok OZD .Vôbec sa s tým nezaťažovala .
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Už budeme pomaly všetci
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Mrník občas príde vhod ako relax

P.S.: ale o priebežkách je tu reč stále
Naposledy upravil Paula : 29.08.07 at 07:30 Dôvod: preklepisko
0 0
heike heike

heike je offline (nepripojený) heike

Ja som sa najskôr učila podvojné účtovníctvo a potom som začala aj s jednoduchým a veľa vecí som si odvodila - sú skoro podobné - priebežné položky chápem ako účet 261. Neviem si predstaviť, ako by to účtovali v tom podvojnom.
0 0
Osimka Osimka

Osimka je offline (nepripojený) Osimka

Milí poraďáci chcem sa spýtať či pri vklade na bankový účet musím ísť vždy cez priebežné položky alebo stačí dať osobný vklad.Pracujem v jednoduchom účtovníctve.Dík.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Osimka Pozri príspevok
Milí poraďáci chcem sa spýtať či pri vklade na bankový účet musím ísť vždy cez priebežné položky alebo stačí dať osobný vklad.Pracujem v jednoduchom účtovníctve.Dík.
AK ten vklad nebudeš účtovať ako výber peňazí z pokladne tak nemusíš cez priebežné položky.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Osimka Pozri príspevok
Milí poraďáci chcem sa spýtať či pri vklade na bankový účet musím ísť vždy cez priebežné položky alebo stačí dať osobný vklad.Pracujem v jednoduchom účtovníctve.Dík.
To záleží na tom, či si peniaze brala z pokladne alebo nie. Ak nie, tak dáš osobný vklad.
0 0
Osimka Osimka

Osimka je offline (nepripojený) Osimka

Ďakujem a prajem príjemný deň.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Ahojte,
vklady a výbery učtujem aj do priebežných položiek, /PNZD a VNZD/
je to správne?
druhá otázka sa týka označenia pracovníka menovkou /v prevádzke/, ktorý zákon to ošetruje
ďakujem hanka
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

hanelie Pozri príspevok
Ahojte,
vklady a výbery učtujem aj do priebežných položiek, /PNZD a VNZD/
je to správne?
druhá otázka sa týka označenia pracovníka menovkou /v prevádzke/, ktorý zákon to ošetruje
ďakujem hanka
http://www.porada.sk/t58353-menovky.html
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

hanelie Pozri príspevok
Ahojte,
vklady a výbery učtujem aj do priebežných položiek, /PNZD a VNZD/
je to správne?
druhá otázka sa týka označenia pracovníka menovkou /v prevádzke/, ktorý zákon to ošetruje
ďakujem hanka
1.ak ide o prevody medzi pokladňami a bankovými účtami tak áno.
2.zákon na ochranu spotrebiteľa
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
hanelie Pozri príspevok
Ahojte,
vklady a výbery učtujem aj do priebežných položiek, /PNZD a VNZD/
je to správne?
ďakujem hanka
Asi to treba uviesť na pravú mieru.
Jednoducho povedané: peňažné operácie medzi bankou a hotovosťou sa účtujú cez priebežné položky. Vklad podnikateľa, resp. výber sa účtuje priamo v členení ako PNZD alebo VNZD. Sú ešte "špeciálne" prípady účtovania cez prieb.položky, napr. pri platbách kartou, zámene valút...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

vilob Pozri príspevok
Suseda nedávno ukončila kurz jednoduchého účtovníctva a dnes pri bežnom "pokece" o práci ma totálne zaskočila. údajne ich na kurze učili, že priebežné položky treba účtovať aj ako VNZD, prípadne PNZD, v stĺpci ostatné. pravdupovediac počujem to po prvý krát. nastala tu nejaká zmena, alebo to nebodaj už pár rôčkov účtujem ja nesprávne?
Lektorom kurzu a ostatným zainteresovaným doporučujem štúdium Postupov účtovania JÚ. V § 15 sa dočítajú aj toto:

(7) Priebežné položky sa účtujú pri prevodoch medzi pokladňou a účtami v banke, pri prevodoch medzi pokladňami a pri prevodoch medzi účtami v banke. Priebežné položky sa členia na príjem a výdavok. Na stranu príjmu sa účtuje priebežná položka pri výdavku peňažných prostriedkov, pri ktorých nie je účtovný doklad o príjme, na stranu výdavku sa účtuje priebežná položka pri príjme peňažných prostriedkov, pri ktorom nie je účtovný doklad o výdavku.

0 0
Ondrejková Ondrejková

Ondrejková je offline (nepripojený) Ondrejková

Takže, ak som tomu správne pochopila, tak ak dala klientka vklad na Bu, musím ho účtovať cez priebežnú položku, lebo ona vlastne z tohto vkladu uhradila napr. faktúry??. Je to moc veľká chyba ak som to účtovala ako PNZD a následne výber z Bu ako VNZD?? .Vďaka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať