Zavrieť

Porady

527 Zákonné sociálne náklady

admin
Príklady účtovania na tomto účte (pri texte možno uviesť aj protiúčet)
Každý novú možnosť prosím uvádzajte odrážkou (neskôr ich zhrniem do jedného príspevku):

- (príklad účtovania) + súvzťažné účty
Usporiadat
Palino Palino

Palino je offline (nepripojený) Palino

- príspevok zamestnávateľa na stravovanie / 213
- náhrada príjmu za PN / 331
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
- odstupné a odchodné / 331 zamestnanci, 336 členovia družstva, spoločníci...
0 0
Vlasta Vlasta

Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

- tvorba socialneho fondu (náklad) / 472
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

-nákup ochranných pomôcok ( odevy,prilby, rukavice, obuv..) 527/321,211
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

- ostatné pracovnoprávne nároky zamestnancov dohodnuté v kolektívnej zmluve ( čistiace, dezinfekčné prostriedky, vzdelanie, ale aj napr. nápoje)

527/321,211
0 0
andrea.d andrea.d

andrea.d je offline (nepripojený) andrea.d

Chcela by som sa spytat, ako riesite taky pripad, ked vam riaditel prinesie do pokladne preplatit blok za pracovny obed (na blocku je samozrejme viac obedov)? Ma potom narok na gastrolistok? My sme to doteraz robili tak, ze sme mu gastrolistok dali a blok sme zauctovali na 513. Je to takto spravne?
Dakujem.
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

Vobec by som neváhala nad 513
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Ja by som dala tiež repre 513.
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

Správne na 513. Do správy napíšem z akej príležitosti sa konal pracovný obed. Napr. rokovanie s investormi, majiteľmi firmy, obchdné rokovanie atď.Gastrolístok nedostane, obed bol poskytnutý. Audit mi to schválil.
Naposledy upravil Daniela : 18.08.04 at 07:06
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

Ale ak nedostane gastráč a celý blok dám na 513, tak to podľa mňa nie je správne. Asi by som mala celk.sumu rozúčtovať na daň.náklad ako poskytnutý obed pre zamestnanca a zbytok na 513...????
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Súhlasím s 513
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Na účet 527 sa účtuje tvorba SF, ale aj PN, ktorú prepláca zamestnávateľ. Je potrebné to analyticky rozlíšiť?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Martina CF Pozri príspevok
Na účet 527 sa účtuje tvorba SF, ale aj PN, ktorú prepláca zamestnávateľ. Je potrebné to analyticky rozlíšiť?
Je.
0 0
jankacip jankacip

jankacip je offline (nepripojený) jankacip

Môžem účtovať na 527 aj vyrovnanie zárobku zamestnancovi, ktorý mal pracovný úraz a firma mu dopláca mzdu? Ďakujem
0 0
jankacip jankacip

jankacip je offline (nepripojený) jankacip

Prosím, nemáte tento prípad, keď účtujete vyrovnanie zárobku pri PN-úraz?Ďakujem
0 0
janicam1 janicam1

janicam1 je offline (nepripojený) janicam1

prosím Vás, som začiatočníčka, takže sa možno budem pýtať pre niekoho banálne záležitosti
keď účtujem tvorbu SF 527/472, ako potom účtujem odvod peňazí na účet(bankový)SF?ˇ
potrebujem súrne pomoc v tejto oblasti, účtujem vedľajšie hospodárstvo obce-ako u podnikateľa. Neviem si dať rady s účtovaním stravných lístkov, keďže mi nikto nevie povedať, akou časťou sa prispieva zo SF. Viem, že max., čo môže dať zamestnávateľ na 527 je 55% hodnoty stravného, viem presnú sumu koľko strháva mzdová účtovníčka za stravné lístky zamestnancom.Neviem, či ten zvyšok mám dať celý zo SF, lebo to robí takmer 93% SF. Prosím rýchlo o radu.
Ďakujem
Naposledy upravil janicam1 : 20.05.09 at 10:47 Dôvod: súrne
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

Môžem zaúčtovať na účet 527 aj poplatok za výstupnú prehliadku nášho zamestnanca? Prinesie mi doklad do pokladne od lekára.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

H.B. Pozri príspevok
Môžem zaúčtovať na účet 527 aj poplatok za výstupnú prehliadku nášho zamestnanca? Prinesie mi doklad do pokladne od lekára.
Áno, účtujeme to na tento účet.
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

Ďakujem veľmi pekne, radšej som si to chcela overiť.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

janicam1 Pozri príspevok
prosím Vás, som začiatočníčka, takže sa možno budem pýtať pre niekoho banálne záležitosti
keď účtujem tvorbu SF 527/472, ako potom účtujem odvod peňazí na účet(bankový)SF?ˇ Bankový účet SF už nie je povinný, to je jedna vec, a druhá je, že ak ho ešte máte, tak prevody účtujeme cez 261AE.
potrebujem súrne pomoc v tejto oblasti, účtujem vedľajšie hospodárstvo obce-ako u podnikateľa. Neviem si dať rady s účtovaním stravných lístkov, keďže mi nikto nevie povedať, akou časťou sa prispieva zo SF. Viem, že max., čo môže dať zamestnávateľ na 527 je 55% hodnoty stravného, viem presnú sumu koľko strháva mzdová účtovníčka za stravné lístky zamestnancom.Neviem, či ten zvyšok mám dať celý zo SF, lebo to robí takmer 93% SF. Prosím rýchlo o radu. Tak na ten SF si musíte urobiť smernicu a v nej uviesť, koľko budete prispievať na stravu. Do nákladov je možné dať max. 55% z hodnoty stravného pri PC od 5.-hod., teda prvé pásmo t.j. 55% z 3,60.
Ďakujem
Odpovede v texte.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať