Zavrieť

Porady

Zmluva o dielo a sklad

Viem , že sa tu toho o sklade popísalo moc, ale neviem ako začat so skladom. Začínam s podvojným účtovníctvom, zatiaľ som rozhodnutá účtovať - sklad B, takže bez účtu 111, ale neviem v akej cene dávam na sklad, ide o to že máme zákazku na dielo - rodinný dom, v akej cene dám na sklad materiál? Musím pripočítať aj dopravu, alebo dopravu môžem aj zvlásť? Diki. Aďa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Adula Pozri príspevok
    Viem , že sa tu toho o sklade popísalo moc, ale neviem ako začat so skladom. Začínam s podvojným účtovníctvom, zatiaľ som rozhodnutá účtovať - sklad B, takže bez účtu 111, ale neviem v akej cene dávam na sklad, ide o to že máme zákazku na dielo - rodinný dom, v akej cene dám na sklad materiál? Musím pripočítať aj dopravu, alebo dopravu môžem aj zvlásť? Diki. Aďa
    V cene nákupnej na ťarchu účtu 501 AE. Prepravu účtujem na 518.

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    Takže nákup materiálu príjem aj výdaj, rovnaká cena a preprava osobitne - účtovanie a na sklad tiež osobitne alebo k tomuto sa už musí prirátať aj cena dopravy?
    Monika Kováčová
    Adula Pozri príspevok
    Takže nákup materiálu príjem aj výdaj, rovnaká cena a preprava osobitne - účtovanie a na sklad tiež osobitne alebo k tomuto sa už musí prirátať aj cena dopravy?
    Pri spôsobe B účtovania zásob sa neúčtuje výdaj materiálu priebežne ale až na konci roka (obstarávacou cenou). Na ťarchu 501 sa účtuje preprava vlastná...

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    Ale keď príjmeme materiál a napr. na druhý deň už ho na stavbe použijem, tak musím dať výdajku, či, zle som dačo pochopila?
    Monika Kováčová
    Adula Pozri príspevok
    Ale keď príjmeme materiál a napr. na druhý deň už ho na stavbe použijem, tak musím dať výdajku, či, zle som dačo pochopila?
    dobre si pochopila, ale o výdajke sa neúčtuje (príjemku a výdajku robíš v pomocnej skladovej evidencii) , až na konci roku:
    112/501 - zostatok materiálu na sklade.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Adula Pozri príspevok
    Ale keď príjmeme materiál a napr. na druhý deň už ho na stavbe použijem, tak musím dať výdajku, či, zle som dačo pochopila?
    Výdajku samozrejme, že musíš dať. Ale spôsob B účtovania materialu na sklade je o tom, že v priebehu roka všetko sa účtuje na ťarchu nákladového účtu 501, a na konci roka na základe inventarizácie skladu zostatok materiálu sa odúčtuje z nákladov zápisom 112/501

    dalilada je offline (nepripojený) dalilada

    dalilada
    Adula Pozri príspevok
    Keď mám na faktúre doprava a nákl. a výkladka tovaru, tak to účtujem osobitne?
    Podľa § 25 Zákona o účtovníctve sa zásoby oceňujú obstarávacou cenou - čo je cena, za kt. sa majetok obstaral + náklady na jeho obstaranie. Účtuje sa teda spolu.

    Zmluva o dielo a sklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.