Zavrieť

Porady

nezisková organizácia

Písalo sa už síce k tejto téme dávnejšie, ale ja by som potrebovala poradiť, či NO musí podať DP v prípade ak mala len príjem 100.tis. SK ako dotáciu od územného celku, ktorému podala správu o zúčtovaní v zmysle zmluvy o poskytnutí dotácie. Žiadne iné príjmy nemala.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    Netreba, pokial nedosiahne prijem väčši ako 300000 SK za rok je to prijem oslobodeny od dane a paragraf 41 ods 1 že obč. združenie nemusi podat danove priznanie ak ma len prijmy ktore nie su predmetom dane, su vyberane podla paragrafu 43(zrazkova dan) alebo prijmy oslobodene od dane z prijmov. No a vy mate oslobodene tak nepodavajte ani sa neregistrujte nik o vas nebude vediet a vy budete mat pokoj.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Ďakujem pekne, registrovaní ale sú lebo tam mali nejakú DoVP ale tam boli všetky povinnosti smerom na ĎÚ a SP /úrazové poistenie/ splnené, vrátane všetkých povinných hlásení o zrazenných predavkoch na daň z príjmu

    nezisková organizácia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.