Zavrieť

Porady

Dph a predaj skladov

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať , firma ako platca DPH ide predávať svoje sklady, ktoré boli zmodernizované, neplatcovi DPH.
Nevieme akú DPH máme dať na faktúru, boli sme sa na to pýtať aj na DÚ tam nám povedali, že nevedia, čítala som aj metodické pokyny, ale bohužiaľ nič také som nenašla.
Ak mi viete poradiť, kde by som sa o tom dočítala alebo viete mi poradiť vy budem veľmi vdačná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Na úvod čítaj témy [SEARCH]predaj nehnuteľnosti[/SEARCH], je tam kopec podobných prípadov

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    A ak ešte nevieš odpoveď na svoju otázku, napíš kedy boli sklady (nehnuteľnosť) prvý krát skolaudované. Prípadne pozri §38/1 zák. 222/2004 Zz.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Nadviažem na Emgetona.

    Ak boli sklady dodané (predaj) do 5 rokov od uskutočnenia prvej kolaudácie, oslobodenie sa na Vás nevzťahuje podľa par.38. Ide o dodanie tovaru, vzniká Vám daňová povinnosť. V tomto prípade je to jedno, či sklad predávate plátiteľovi DPH alebo neplatiteľovi DPH. Vždy v režime DPH.

    Ak od prvej kolaudácie uplynulo aspoň 5 rokov, je na Vás ako sa rozhodnete, či bude predaj v režime DPH, alebo bude predaj oslobodený od DPH.

    Vo VAšom prípade ide o predaj neplatiteľovi DPH. I tu sa môžete rozhodnúť či v režime, alebo oslobodené...
    Pri predaji nehnuteľností neplatiteľovi (často si to mýlime s prenájmom) neplatí podmienka, že predaj je oslobodený. Rozhodujem sa a je to na vzájomnej dohode partnerov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.