Zavrieť

Porady

PN

ahojte, zamestnanec dal vypoved v skusobnej dobe. Teraz ide na PN - plati mu to este zamestnavatel?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    wiktoria Pozri príspevok
    ahojte, zamestnanec dal vypoved v skusobnej dobe. Teraz ide na PN - plati mu to este zamestnavatel?
    Zamestnávateľ platí náhradu príjmu zamestnancovi počas trvania pracovného pomeru...

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Ak PN začala pred skončením PP, tak ten čas do skončenia platí ZĽ. Ak skončil PP a potom nastúpil na PN, ZĽ neplatí nič. Pri splnení určitých podmienok bude v ochrannej lehote a PN mu vyplatí SP.

    wiktoria je offline (nepripojený) wiktoria

    wiktoria
    no tu ide prave o to, ze zamestnanec mi tvrdi ze je v ochrannej lehote a ze mi preto musi odovdat marodku. (nerobim mzdy dlho a nechcem preto nieco pokazit)

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Áno.má pravdu,jeho PP ešte neskončil,takže prvých 10 dní preplatí zamestnávateľ a ostatné dni soc.poisťovňa.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Nie, kľudne mu povedz, že už nie je vašim ZCom, ale keďže je v ochrannej lehote, nech PN-ku zanesie/pošle na sociálku a tá mu vyplatí nemocenské. Treba pekne, s úsmevom a hlavne s kľudom.
    Dobrý deň,
    poprosím vás do PN sa počítajú aj dni víkendu??? zamestnávatel mi to presnejšie nevie vysvetliť
    ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    wiktoria Pozri príspevok
    ahojte, zamestnanec dal vypoved v skusobnej dobe. Teraz ide na PN - plati mu to este zamestnavatel?
    Trošku sú domotané tie pojmy. Jedná sa o skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe? Zamestnanec to oznamuje spravidla 3 dni vopred. PN začala pred dátumom skončenia PP, ktorý Vám oznámil Zamestnanec ?

    --------
    Veronika

    wiktoria je offline (nepripojený) wiktoria

    wiktoria
    ahojte,
    dakujem za vsetky rady. Zamestnanec dal vypoved 3.9. a na PN nastupil az potom. Presny datum este neviem, prinesie mi doklady zajtra.
    Preto chcem vediet co mu povedat

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Ak PN začala po 3.9., so ZĽom to už nič nemá spoločné, ani ti nič nemusí nosiť. Jedine zrejme budeš musieť vystaviť potvrdenie pre SP. Ak teda príde, môžeš mu to rovno dať a poslať so všetkým do SP.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Chcem si len ujasniť - súvisí to s diskusiou v téme „Výpoveď zo strany zmestnanca + skúšobná doba.
    Je pravda, že ak zamestnanec dá v skúšobnej dobe VÝPOVEĎ, zamestnávateľ už potom nemôže ukončiť PP oznámením v skúšobnej dobe? Nejako sa mi to nezdá.

    Ak by to tak bolo, potom by zamestnávateľ platil PNku ? (wiktoria píše, že dal výpoveď, nie že ukončil PP oznámením v skúšobnej dobe)

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Katy a R Pozri príspevok
    Chcem si len ujasniť - súvisí to s diskusiou v téme „Výpoveď zo strany zmestnanca + skúšobná doba.
    Je pravda, že ak zamestnanec dá v skúšobnej dobe VÝPOVEĎ, zamestnávateľ už potom nemôže ukončiť PP oznámením v skúšobnej dobe? Nejako sa mi to nezdá.

    Ak by to tak bolo, potom by zamestnávateľ platil PNku ? (wiktoria píše, že dal výpoveď, nie že ukončil PP oznámením v skúšobnej dobe)
    Pravda, mala som za to, že tu výpoveď sa rovná skončenie PP v skúšobnej dobe.
    Wiktoria, prosím doplň, ako bol ukončený PP a k akému dňu.

    karka je offline (nepripojený) karka

    karka
    Trošku sú domotané tie pojmy. Jedná sa o skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe? Zamestnanec to oznamuje spravidla 3 dni vopred. PN začala pred dátumom skončenia PP, ktorý Vám oznámil Zamestnanec ?

    3 dni vopred? v skusobnej dobe aj z hodiny na hodinu. aspon u nas. A pokial doniesol PN a chce ukoncit prac. pomer po skonceni PN tak mu mozete dat vypoved Vy aj pocas PN ak je v skusobnej.
    Naposledy upravil karka : 06.09.07 at 12:39

    wiktoria je offline (nepripojený) wiktoria

    wiktoria
    skusim to napisat este raz, mozno som sa zle vyjadrila.

    zamestnanec dal vypoved v skusobnej dobe 3.9. - z nicoho nic, nikto s tym nepocital a potom, (predpokladam ze 4.9 lebo zatial nemam doklady) siel na marodku.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    karka Pozri príspevok
    3 dni vopred? v skusobnej dobe aj z hodiny na hodinu. aspon u nas. A pokial doniesol PN a chce ukoncit prac. pomer po skonceni PN tak mu mozete dat vypoved Vy aj pocas PN ak je v skusobnej.
    Tak keď už sa máme držať správnych pojomov : môžete skončiť PP počas PN ak je v skúšobnej dobe a to práve skončením PP v skúšobnej dobe.

    wiktoria je offline (nepripojený) wiktoria

    wiktoria
    ahojte,
    musim sa zas vratit k tejto teme. Zamestnancovi som dala podklady na SP a tym som predpokladala ze to skoncilo. Teraz sa mi ale ozval, ze kedy dostane mzdu za za 9/2007 (PP skoncil 4.9.) Budem mu mzdu pocitat iba za tie 4 dni? Nezaujima ma ze bol na PN a v ochrannej lehote, bude to platit SP?

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    wiktoria Pozri príspevok
    ahojte,
    musim sa zas vratit k tejto teme. Zamestnancovi som dala podklady na SP a tym som predpokladala ze to skoncilo. Teraz sa mi ale ozval, ze kedy dostane mzdu za za 9/2007 (PP skoncil 4.9.) Budem mu mzdu pocitat iba za tie 4 dni? Nezaujima ma ze bol na PN a v ochrannej lehote, bude to platit SP?
    Ak skončenie PP nastalo 4.9., do 4.9. mu ešte patrí mzda. Ak po tomto dátume nastúpil na PN-ku, zrejme je v ochrannej lehote a práve preto mu môže od prvého dňa nemocenské vyplácať sociálka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.