Zavrieť

Porady

Zabezpečenie dane

Nenašiel som tento problém, preto zakladám novú tému.
Platí :
§ 44
Zabezpečenie dane

(2) Na zabezpečenie dane zo zdaniteľných príjmov okrem príjmov, z ktorých sa daň vyberá zrážkou, sú platitelia príjmu, ktorí vyplácajú, poukazujú alebo pripisujú úhrady v prospech daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou s výnimkou daňovníka podľa § 2 písm. t), povinní zrážať na zabezpečenie dane sumu zodpovedajúcu sadzbe dane podľa § 15 z peňažného plnenia, najviac však do výšky podľa medzinárodnej zmluvy, okrem prípadov, keď sa zráža preddavok na daň podľa § 35.
§ 2
Základné pojmy
t) daňovníkom členského štátu Európskej únie fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá podlieha zdaneniu na území tohto členského štátu Európskej únie z príjmov plynúcich zo zdrojov na území tohto členského štátu Európskej únie, ako aj zo zdrojov mimo územia tohto členského štátu Európskej únie a ktorá na území Slovenskej republiky nie je daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou


Mám tomu rozumieť tak, že zabzepčenie vôbec neuplatňujem pri platbách právnickým osobám a fyzickým osobám z členských štátov EÚ ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KVAKO je offline (nepripojený) KVAKO

    KVAKO
    Aj mne to takto vychádza, i keď ešte donedávna sme zabezpečovali všetkých dodávateľov z čiech. Bol som i na školení Ing. Pastierika a tam som to pochopil takisto že nezabezpečovať ale skúsim dať ešte dotaz na DRSR a dám vedieť ako to dopadlo

    Libi je offline (nepripojený) Libi

    Libi
    veľmi sa mi nechce rozpisovať, ale ja som prednedávnom poslala dopyt na daňové riaditeľstvo a odpovedali mi, že firmám v členských štátoch nemusíme zabezpečiť daň, od 1.1.2007. Ale, že ok by bolo keby tento daňovník vydal potvrdenie o daňovej rezidencii vydaným finančným úradom tej ktorej krajiny EÚ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.