Zavrieť

Porady

prilezitostna pozicka - uroky, koeficient

prosim, viete mi niekto poradit, kde najdem metodicky pokyn drsr k vymedzeniu pojmu "prilezitostny" na ucely §50 ods.2 pism.c a d zakona o DPH?? uz som prekutrala ich stranku, a asi som to prehliadla...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Z metodického pokynu DR SR, ktorý bol spracovaný v súvislosti s výpočtom koeficientu:

    Vymedzenie pojmu „príležitostný“ na účely § 50 ods. 2 písm. c) a d) zákona o DPH
    Podľa § 50 ods. 2 písm. c) a d) zákona o DPH sa pri výpočte koeficientu do čitateľa ani do menovateľa koeficientu neuvádzajú výnosy (príjmy) z príležitostných finančných služieb oslobodených od dane podľa § 39 zákona o DPH a z príležitostného prevodu nehnuteľnosti a príležitostného nájmu nehnuteľnosti. Uvedené príležitostné transakcie, ktoré sa neuvádzajú do čitateľa ani do menovateľa koeficientu sú také transakcie, ktoré:
    - nemajú charakter základnej, resp. hlavnej činnosti platiteľa dane,
    - netvoria značnú časť obratu z celkového obratu platiteľa dane,
    - platiteľ dane ich nevykonáva opakovane (uvedené neznamená, že ich nie je možné uskutočniť aj viackrát v posudzovanom období),

    a pri ktorých

    - platiteľ dane nemá opakujúce sa náklady,
    - súvisiace náklady netvoria značnú časť celkových nákladov.
    Vyššie uvedené podmienky sú posudzované spravidla v období 12 po sebe nasledujúcich mesiacov. Pri posúdení príležitostnej transakcie je potrebné postupovať vždy individuálne a na identifikovanie príležitostnej transakcie nemusia platiť všetky vyššie uvedené podmienky súčasne; vychádza sa však z predpokladu, že ak sú vyššie uvedené podmienky splnené súčasne, tak uvedená transakcia je vykonaná príležitostne.

    Maxima25 je offline (nepripojený) Maxima25

    Maxima25
    dakujem velmi pekne, toto som uz objavila. caka ma vsak obhajenie prilezitostneho poskytovania pozicky pred danovou kontrolou - chcela som to mat ako argument - no neviem najst priamy zdroj z du, vzdy objavim len citacie...

    Maxima25 je offline (nepripojený) Maxima25

    Maxima25
    caute
    prisla mi odpoved z dr na moj dotaz - tak vam to sem prikladam, aby sa vam lahsie argumentovalo

    prilezitostna pozicka - uroky, koeficient

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.