Zavrieť

Porady

Kupa bytu

Chcem kupit byt
Zaujima ma doba na oslobodenia od dane z prijmu z predaja nehnutelnosti predchadzajuceho vlastnika, ktory tam ma trvaly pobyt 2 roky.

Dalej ma zaujima, ci predchadzajuci vlastnik bude platit dan z prijmu, ak mi preda byt za cenu, za ktoru ju kupil, v pripade ze neuplynie doba na oslobodenie od dane z prijmu z predaja nehnutelnosti.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Laco T Pozri príspevok
    Chcem kupit byt
    Zaujima ma doba na oslobodenia od dane z prijmu z predaja nehnutelnosti predchadzajuceho vlastnika, ktory tam ma trvaly pobyt 2 roky.

    Dalej ma zaujima, ci predchadzajuci vlastnik bude platit dan z prijmu, ak mi preda byt za cenu, za ktoru ju kupil, v pripade ze neuplynie doba na oslobodenie od dane z prijmu z predaja nehnutelnosti.

    Dakujem
    ZDP §9 ods.1 písm a):
    Od dane je oslobodený príjem z predaja bytu, ak v ňom mal predávajúci trvalý pobyt najmenej po dobu dvoch rokov bezprostredne pred predajom.

    K druhej otázke: v tomto prípade by daň neplatil...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.