Zavrieť

Porady

Intrastat a prepravné

Dobrý deň!
Prosím Vás o radu pri vypĺňaní intrastat hlásení. Toto je uvedené na stránke colnej správy (http://www.statistics.sk/webdata/slo...otazky/faq.htm)

"9. Vykazujú sa v hlásení INTRASTAT-SK služby?
Nie. Predmetom hlásení INTRASTAT-SK sú informácie o tovare spoločenstva, ktorý je v pohybe medzi členskými štátmi. Tovarom sú všetky hnuteľné veci vrátane elektrickej energie, plynu a vody. Osobitnú skupinu predstavujú služby - súvisiace náklady, a to náklady na dopravu dovážaného tovaru, poplatky za nakladanie, vykladanie a manipuláciu spojenú s dopravou dovážaného tovaru a náklady na poistenie, ak sú dodávané súčasne s tovarom.
Služby, ktoré predstavujú súvisiace náklady sa v hlásení INTRASTAT-SK vykazujú. Podmienkou je, aby súvisiace náklady boli fakturované spolu s dodávaným tovarom."

Akým spôsobom rozúčtovať prepravu na jednotlivé tovary z faktúry, keď na faktúre je preprava uvedená zvlášť jednou sumou?

V prípade, že firma dodala tovar + prepravu + montáž do členského štátu EÚ, zahŕňa sa do Intrastatu len tovar + preprava, alebo treba do hlásenia zahrnúť aj montáž?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Vyriešila som to tak, že som do Intrastatu zahrnula zo služieb len prepravu, montáž nie. Nie som si však stále istá, či som postupovala správne.

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Prosím Vás o radu - ja neviem asi nájsť kód pre prepravu a energetickú prirážku aby som to mohla vypísať do Intrastatu-SK.
    Viete mi poradiť?

    ivako je offline (nepripojený) ivako

    ivako
    [quote=Llívia;540082]Vyriešila som to tak, že som do Intrastatu zahrnula zo služieb len prepravu, montáž nie. Nie som si však stále istá, či som postupovala správne.[
    Vy ste dodávali tovar do iného členského štátu a tam ste ho následne zmontovali?

    912 je offline (nepripojený) 912

    v podstate ani nič, len baba ...viac 912
    Maxinka Pozri príspevok
    Prosím Vás o radu - ja neviem asi nájsť kód pre prepravu a energetickú prirážku aby som to mohla vypísať do Intrastatu-SK.
    Viete mi poradiť?
    Doprava sa do intrastatu neuvádza samostatne, ale len ako súčasť niektorej položky, ku ktorej prináleží. Preto nie je možné nájsť kód pre prepravu.

    Zuzana

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    912 Pozri príspevok
    Doprava sa do intrastatu neuvádza samostatne, ale len ako súčasť niektorej položky, ku ktorej prináleží. Preto nie je možné nájsť kód pre prepravu.

    Zuzana
    ĎAkujem - takže ak napr. patrí ku sklu tak to dám spolu zo sklom aj tú energ.prirážku?
    A čo napr. nájomné za PC program?

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Maxinka Pozri príspevok
    ĎAkujem - takže ak napr. patrí ku sklu tak to dám spolu zo sklom aj tú energ.prirážku?
    A čo napr. nájomné za PC program?
    Nikto mi nepomôže?????????????????

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Maxinka Pozri príspevok
    A čo napr. nájomné za PC program?
    PROSÍíííííííííííííííííííííí íííííííííííííím

    912 je offline (nepripojený) 912

    v podstate ani nič, len baba ...viac 912
    MartinkoK Pozri príspevok
    Prosím Vás uvádza sa do intrastatu nákup pneumatík, oleja na úžitkové vozidlo?
    V prípade, že to kupujete v zahraničí a vaša organizácia je povinná podávať Intrastat úplné hlásenia, tak áno. V prípade povinnosti podávať zjednodušené hlásenia, tak sem sa uvádza len 10 najvýznamnejších položiek.

    Zuzana

    912 je offline (nepripojený) 912

    v podstate ani nič, len baba ...viac 912
    Maxinka Pozri príspevok
    Nikto mi nepomôže?????????????????
    Nájomné za PC program sa do Intrastatu neuvádza, pretože sa jedná o službu. Intastrast sleduje pohyb tovaru v rámci Európskeho spoločenstva. Ohľadne tej energetickej prirážky ku sklu by som doporučovala kontaktovať konzultačné pracovisko Štatistického úradu, mne vždy pomohli. Link: http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=3752

    Zuzana

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.