Zavrieť

Porady

Daň z príjmu - paušálne výdavky

Som živnostník podnikám v oblasti Elektroinštalatérstva, na začiatku roku 2004 platila príloha k zákonu č. 455/1991 Z.z. na základe ktorej som sa mohol rozhodnúť pre paušálne výdavky 60 %. K 1.7.2004 nastala zmena v ktorej sa už elektroinštalačné práce nenachádzajú. Ako mám teraz postupovať ?

1. Pre paušálne výdavky sa rozhodujem na začiatku roka platí to aj v tomto prípade, alebo môžem uplatniť do 1.7.2004 paušálne a od 1.7.2004 do 31.12.2004 skutočné?
Zaujímalo by ma ako v tomto prípade postupovať ???
Pre paušálne výdavky sa rozhodujem na začiatku roku vtedy zákon a príloha platili!!!
Naposledy upravil rever : 18.02.05 at 22:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    Zákonodarca sa zachoval voči elektroinštalatérom neférovo. Na školení upozorňovala metodička pre daň z prijmu, že daná živnosť musí byť v prílohe i pred novelou i po novele. Niečo také, že do pol roka paušál a potom skutočné výdavky zákon nepripúšťa. Musíš uplatniť buď 25 % výdavky, alebo skutočné.
    Želám pekný deň.

    jojka je offline (nepripojený) jojka

    jojka
    elektroinštaláterov vyhodili, kominárov priradili a obidvaja sú na tom rovnako 25 % alebo skutočné výdavky

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    áno je to nespravodlivé -ale je to tak -len 25% výdavky , alebo skutočné náklady-stojí za to prepočítať si to

    Daň z príjmu - paušálne výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.