Zavrieť

Porady

nahradne volno a stravne listky

Moze dostat zamestnanec stravne listky aj ked mal nahradne volno za nadcasy a za odpracovany sviatok?
Predpokladam ze nie, kedze narok vznika ak odpracuje viac ako 4 hodiny...
Naposledy upravil bui : 10.09.07 at 13:45 Dôvod: omyl namiesto 5 hodin malo byt 4 hodiny
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    bui Pozri príspevok
    Moze dostat zamestnanec stravne listky aj ked mal nahradne volno za nadcasy a za odpracovany sviatok?
    Predpokladam ze nie, kedze narok vznika ak odpracuje viac ako 5 hodin...
    Na porade odzneli názory aj že áno aj že nie. Ja som však za to, že nie.

    Pozri aj tieto témy:

    http://www.porada.sk/t37288-praca-nadcas-a-stravne.html

    http://www.porada.sk/t55839-nahradne...stravenky.html

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    bui Pozri príspevok
    Moze dostat zamestnanec stravne listky aj ked mal nahradne volno za nadcasy a za odpracovany sviatok?
    Predpokladam ze nie, kedze narok vznika ak odpracuje viac ako 5 hodin...
    Otázke celkom nerozumiem. Ak zamestnanec pracoval vo sviatok, za ten deň stravný lístok dostane, ak si ho vyberie, potom za ten deň, keď nepracoval lístok nedostane.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    myslela som tym den kedy dam zamestnancovi namiesto toho aby som mu preplatila priplatok za odpracovany sviatok nahradne volno...

    Ved ak sa nemylim , ak zamestnanec pocas sviatku pracoval ma narok na mzdu plus mzdovy priplatok za pracu vo sviatok 50 perc., alebo ak dostane namiesto toho nahradne volno, tak narok na priplatok nema...

    a teraz je otazka, za ten den prace vo sviatok asi narok na stravny listok ma, no za ten den nahradneho volna by nemal mat, kedze neodpracoval viac ako 4 hodiny...
    Naposledy upravil bui : 10.09.07 at 13:46 Dôvod: omyl namiesto 5 hodin malo byt 4 hodiny

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    bui Pozri príspevok
    myslela som tym den kedy dam zamestnancovi namiesto toho aby som mu preplatila priplatok za odpracovany sviatok nahradne volno...

    Ved ak sa nemylim , ak zamestnanec pocas sviatku pracoval ma narok na mzdu plus mzdovy priplatok za pracu vo sviatok 50 perc., alebo ak dostane namiesto toho nahradne volno, tak narok na priplatok nema...

    a teraz je otazka, za ten den prace vo sviatok asi narok na stravny listok ma, no za ten den nahradneho volna by nemal mat, kedze neodpracoval viac ako 5 hodin...
    Podľa môjho názoru nie, tento deň neodpracoval 5 hodín, tak ako píšeš. Ale ako ju uvedené vyššie, sú aj iné názory.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bui Pozri príspevok
    viac ako 5 hodin...
    Toto je nesprávne tvrdenie, podľa § 152 ZP pri nároku na stravenku musí mať odpracovaných za smenu viac ako 4 hodiny.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    ano prepacte pomylila som sa skor ako som to chcela opravit ste zareagovali...mozem to v mojom prispevku opravit?

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    bui Pozri príspevok
    ano prepacte pomylila som sa skor ako som to chcela opravit ste zareagovali...mozem to v mojom prispevku opravit?
    mozes, len tam napis, co si zmenila. musis byt samozrejme prihlasena
    editovat vies kazdy svoj prispevok...

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    hej len potom musia vymazat aj to kde ma upozornili na omyl....idem to opravit nech nikoho nepomylim...

    poprosila by som vas keby ste ti co ste mi odpovedali tiez opravili v citacii tu hlupu chybu...dakujem moc..

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Chobot Pozri príspevok
    Na porade odzneli názory aj že áno aj že nie. Ja som však za to, že nie.

    Pozri aj tieto témy:

    http://www.porada.sk/t37288-praca-nadcas-a-stravne.html

    http://www.porada.sk/t55839-nahradne...stravenky.html
    z toho co som sa docitala je takmer jasne ze nie je narok na stravny listok...
    takze budem musiet preuctovat 527 z poskytnutych str. listkov za nahradne volno do nedanovych nakladov...
    pytat spat stravne listky by asi nebolo dobre...

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    mam to preuctovat? kedze som uz stravne listky za nahradne volno poskytla?

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    skusim sa to teda spytat este ku koncu roka, dovtedy mam cas..mozno pribudme nejaky novy clen porady, ktory sa s takym pripadom stretol

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    bui Pozri príspevok
    z toho co som sa docitala je takmer jasne ze nie je narok na stravny listok...
    takze budem musiet preuctovat 527 z poskytnutych str. listkov za nahradne volno do nedanovych nakladov...
    pytat spat stravne listky by asi nebolo dobre...
    Neviem, koľko tých lístkov si poskytla, ale čo keby si v nasledujúcich mesiacoch dala o toľko lístkov menej s vysvetlením, že na tie predtým dané nemali nárok. Veď do konca roka je ešte dosť času.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Chobot Pozri príspevok
    Neviem, koľko tých lístkov si poskytla, ale čo keby si v nasledujúcich mesiacoch dala o toľko lístkov menej s vysvetlením, že na tie predtým dané nemali nárok. Veď do konca roka je ešte dosť času.
    Presne tak by som to riešila aj ja.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Lenze my mame takych zamestnancov, ktory chodia na sluzobne cesty robit na projektoch...inzinierske prace..takmer vzdy robia nadcasy..a za to ked pridu maju nahradne volno, takze mi to doteraz vychadza ze na stravne listky nemaju narok nikdy...lebo bud su na sluzobke alebo maju nahradne volno, popripade budu mat dovolenku.a vtedy tiez nebude narok
    ja ani neviem ci mam dalej kupovat stravne listky, ...ako z toho von...

    a to este dvaja zamestnanci odchadzaju....
    Naposledy upravil bui : 19.09.07 at 12:46

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    bui Pozri príspevok
    Lenze my mame takych zamestnancov, ktory chodia na sluzobne cesty robit na projektoch...inzinierske prace..takmer vzdy robia nadcasy..a za to ked pridu maju nahradne volno, takze mi to doteraz vychadza ze na stravne listky nemaju narok nikdy...lebo bud su na sluzobke alebo maju nahradne volno, popripade budu mat dovolenku.a vtedy tiez nebude narok
    ja ani neviem ci mam dalej kupovat stravne listky, ...ako z toho von...

    a to este dvaja zamestnanci odchadzaju....
    Tak máš len 2 možnosti: buď budete na zamestnancov dobrí a dáte to do nedaňových nákladov, alebo budete na nich zlí a vypýtate od nich peniaze za lístky.

    Povedz to šéfovi a on nech rozhodne.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    a ak budem dobri, tak budem musiet aj dph zauctovat nejako inak...narok na odpocet asi nebude..
    Sme stvrrocni platcovia DPH listky som kupoval v juli, takze by som to na fakture este mohla opravit...len neviem ako..mam to preuctovat z 343 na 528???

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    bui Pozri príspevok
    a ak budem dobri, tak budem musiet aj dph zauctovat nejako inak...narok na odpocet asi nebude..
    Sme stvrrocni platcovia DPH listky som kupoval v juli, takze by som to na fakture este mohla opravit...len neviem ako..mam to preuctovat z 343 na 528???
    bui, nič v zlom, ale tebe keď človek poradí, ty si na oplátku vymyslíš ďalší problém, či otázku. Asi ti zmením meno na inšpektor Colombo, ten tiež vždy mal ešte dodatočnú otázku.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    ospravedlnujem sa, no suvisi to s tym...
    urobila som chybu? mala som to dat do inej temy?

    To meno mi mozete zmenit, ale a nemusite.. aj tak sa vsetci cuduju preco bui...
    mna to napadlo ked som objavila poradu a este som netusila o co ide, tak som sa pri zaregistrovani napisala ako bui, lebo to bolo u nas v tom case najcastejsie pouzivane slovo...mali sme malu dcerku ,(a stale mame) ktora stale hovorila bui..a my sme ju podla toho aj volali..Mimochodom Chobot je tiez zaujimave meno
    Naposledy upravil bui : 19.09.07 at 13:49

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    bui Pozri príspevok
    ospravedlnujem sa, no suvisi to s tym...
    urobila som chybu? mala som to dat do inej temy?
    Nie, v pohode sa pýtaj. Myslel som to zo žartu (ale faktom je, že s každou odpoveďou nastolíš novú otázku).

    bui Pozri príspevok
    To meno mi mozete zmenit, ale a nemusite.. aj tak sa vsetci cuduju preco bui...
    mna to napadlo ked som objavila poradu a este som netusila o co ide, tak som sa pri zaregistrovani napisala ako bui, lebo to bolo u nas v tom case najcastejsie pouzivane slovo...mali sme malu dcerku ,(a stale mame) ktora stale hovorila bui..a my sme ju podla toho aj volali..Mimochodom Chobot je tiez zaujimave meno
    Meno ti nebudeme meniť. Ani sa to nedá, dokáže to jedine Richard Všemohúci.

    Meno Chobot mám už od strednej školy.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    len dufam ze ta to neodradi,ze mam stale nejake problemy...
    lebo Tvoje rady sa mi vzdy pacia....
    keby som este raz chodila do skoly, tak uz sa na prednaskach pytam uplne ine veci....k veci...lebo tam bolo vsetko vysvetlovane ako by vsetko bolo nalinkovane a ziadny iny problem sa nemohol vyskytnut...no prax je uuuuuplne ina...a myslim ze aj prednasajuci by mali velakrat problem odpovedat...

    A ja som v podstate na rodicovskej dovolenke a nemam moc moznost chodit na skolenia, aj ked by som velmi rada...tak mi nezostava nic ine ako porada (MOJA SPASA) a uctovne a danove casopisy....a zakony

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.