Zavrieť

Porady

Živnostník, či s.r.o.???

Dobrý deň! Moja otázka bude možno trošku čudne znieť, avšak nemám taký prehľad v týchto veciach a viem, že tu na porade je veľmi veľa odborníkov, ktorý sa v tom vyznajú. Preto sa aj na Vás obraciam.
Chcela by som sa spýtať, že čo je výhodnejšie, mať s.r.o., alebo byť len živnostníkom. Akým spôsobom je chránený majetok živnostníka v prípade, že skrachuje, alebo majetok s.r.o. ? Ďalšie otázky postupne uvediem.
Vopred ďakujem každému, kto pomôže.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Fu, stokrat to tu bolo uz riesene.
    Ale srocka je na podnikanie vhodnejsia, co sa tyka majetku spolocnika, aj ked komplikovanejsia a prevadzka je drahsia.
    Zivnostnik je lacna prevadzka, jednoduche uctovnictvo, majetok nie je chraneny takmer nijako.

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    No práve o to ide ... jeden môj známy má predajňu už roky a rozmýšla nad s.r.o.-čkou, či by to nebolo výhodnejšie. Takto mu môžu zobrať budovu, keď na to náhodou dôjde ... ale ak je s.r.o., tak nie? Ako to je? Skúsim pozrieť tú podobnú tému...

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    V kratkosti: srocka zodpoveda celym svojim majetkom za svoje povinnosti. Spolocnik srocky za dlhy srocky neruci, resp. ruci iba obmedzene (v pripade nesplateneho vkladu).
    Takze v tomto je to vyhodnejsie, len prevadzka je komplikovanejsia a asi aj o nieco drahsia. Kazdopadne je ale bezpecnejsie podnikat ako srocka.

    janka.janka je offline (nepripojený) janka.janka

    janka.janka
    ak sa rozhodnete pre s.r.o. odporucam velmi dobre si nastudovat povinnosti a zodpovednost konatela.. ten totiz zodpovednost ma a je tu i moznost veritelov uspokojit svoje pohladavky priamo u neho, ak nie je mozne ich uspokojit z majetku spolocnosti..
    ja preferujem s.r.o. pred zivnostou.. len si naozaj treba vela veci nastudovat co sa zodpovednosti konatelov tyka.

    Živnostník, či s.r.o.???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.