Zavrieť

Porady

ZACIATOK PODNIKANIA

Dobry den. potreboval bu som poradit vjednej otazke. Momentalne som zamestnany ako vodic v jednej pekarni. Od prveho juna by som chcel zacat podnikat-vybrat si zivnost ale chcel by som si nechat aj terajsie zamestnanie. Je to mozne? Ak je to mozne prosim poradte akym sposobom? DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    samozrejme, že to je možné, normálne si otvoríte živnosť, a budete podnikať, s časom si to samozrejme musíte zariadiť už sám, a čo sa týka ešte činnosti, úplne správne, aby nebola porušená konkurencia, nemali by ste vykonávať živnosť na tú činnosť, ktorú vykonávate vo svojom zametnaní

    Miro77 je offline (nepripojený) Miro77

    Miro77
    Podľa mňa:

    Nemal by podnikať v tom obore, v ktorom podniká jeho zamestnávateľ. Píše že v pekárni je vodičom. Čiže by nemal podnikať ako pekár , ale dopravnú firmu by mohol mať .
    Nie celkom presne sa o tom hovorí v zákonníku práce, ale neviem ktorý paragraf.
    Na konci roka si musí sám urobiť daň.priznanie. K tomu si musí vyžiadať zo mzdovej učtárne potvrdenie o príjme a zrazených preddavkoch u súčasného zamestnávateľa.
    Mňa osobne celkom zaujíma OBCHODNÁ ČINNOSŤ, lebo tú má každý zamestnávateľ. A podľa tohto paragrafu by nemohol popri zamestnaní podnikať NIKTO.
    Aj keď váš zamestnávateľ predáva chleba a vy autá a keď vás chce diskriminovať tak môže . Lebo obaja máte obch.činnosť čo je alfa a omega súkromného podnikania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.