Zavrieť

Porady

daňové priz. - SZČO

Ahoj. Som tu prvý raz. Moja otázka.
Môj klient bol zamestnaný od januára do septembra, od októbra do konca roka je živnostníkom. Podáva daňové priznanie za rok 2004 len z príjmov z podnikania, alebo aj zo závislej činnosti a podnikania? Od zamestnávateľa stačí potvrdenie?
Naposledy upravil osina : 21.02.05 at 07:32
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Podľa mojej mienky,podáva priznanie typu B sám, t.j. uvádza príjmy zo zamestnania, §5-treba priložiť potvrdenie od zamestnávateľa , a uvádza príjmy z podnikanania §6

    eha je offline (nepripojený) eha

    eha
    Áno, podáva priznanie B. Keď bude odovzdávať DP nech priloží /ako prílohu/ kópiu potvrdenie od zamestnávateľa.

    osina je offline (nepripojený) osina

    účtovníčka a mzdárka bažiaca o aktuálnych informáciách ...viac osina
    ďakujem všetkým /evina, eha, lenka/ za radu.

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Príjmy sa v DP SZČO zaokruhluju na cele Sk hore?
    A čo keď vypočítam paušál. výdavky? Ti tiež zaokrúhliť na celé Sk hore?

    V prípade, že dieťa ešte nenavštevuje škol. zariadenie al. navštevuje ZŠ(povinná školská dochádzka) je potrebné doložiť potvrdenie o poberaní rodin. príddavku, v prípade, že SZČO chce uplatniť daňový bonus? Alebo je toto potrebné dokladovať iba v prípade skončenia povinnej škol. dochádzky?

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    misurka
    Príjmy sa v DP SZČO zaokruhluju na cele Sk hore?
    A čo keď vypočítam paušál. výdavky? Ti tiež zaokrúhliť na celé Sk hore?

    V prípade, že dieťa ešte nenavštevuje škol. zariadenie al. navštevuje ZŠ(povinná školská dochádzka) je potrebné doložiť potvrdenie o poberaní rodin. príddavku, v prípade, že SZČO chce uplatniť daňový bonus? Alebo je toto potrebné dokladovať iba v prípade skončenia povinnej škol. dochádzky?
    ja zaokrúhľujem aritmeticky...
    k tomu potvrdeniu... na strane dva daňového priznania typu B bod 6/ je takými maličkými písmenkami napísané, čo treba doložiť na uplatnenie daň. bonusu :-)

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Zaokruhľujete to všetci aritmeticky, nemá sa to zaokrúhľovať na celé čísla nahor?
    Už som si prečítala, čo treba priložiť k DP ohľadom priznania daň. bonusu. To znamená, že ak chcem uplatniť nárok na daň. bonus na dieťa, ktoré ešte nenavštevuje školu, musím priložiť potvrdenie o vyplácaní prídavku na toto dieťa?
    babenko1
    ja zaokrúhľujem aritmeticky...
    k tomu potvrdeniu... na strane dva daňového priznania typu B bod 6/ je takými maličkými písmenkami napísané, čo treba doložiť na uplatnenie daň. bonusu :-)

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Paula
    SZČO mala príjmy aj z DOVP. Uvádza ich do DP?
    áno Pauli, pre SZČO je príjem z DoVP príjmom podľa § 5, uvádza ich do DP typ B a to konkrétne do riadku 33

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    evina + vladan ďakujem obom, identifikácia riadku naviac ma veru potešila Vladi

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Paula
    evina + vladan ďakujem obom, identifikácia riadku naviac ma veru potešila Vladi
    Pauli, ja viem, čo ti robí dobre

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.