Zavrieť

Porady

Potvrdenie o prijmoch FO zo zavislej činnosti... rok 2007

Mala by som takúto otázku. Robím hore uvedené tlačivo a mám problém s kolonku 10./príspevky na DDP/DDS/, učelové sporenie a životné poistenie platené zamestnávateľom za zamestn./kde sme nášmu zamestn. do konca roka zrážali mesačne Sk 330,-- životné poistenie a mi ako zamestnávateľ sme mu prispievali Sk 167,-- ale posledná splátka za nás zamestnávateľa bola zaplatená až 18.01.2007 , mám túto splátku uviesť do kolonky 10. daného tlačiva?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    do r. 2006 patrí len to, čo prijala na svoj účet daná spoločnosť, s ktorou je uzavretá zmluva o poistení / sporení za kal. rok . Inak, mne zamestnanci dávajú aj potvrdenie o zaplatených sumách od príjemcu platieb a nám ako zamestnávateľovi tiež, pokiaľ prispieva i zamestnávateľ.

    sonička je offline (nepripojený) sonička

    sonička
    Takže ak môžem neuvediem tam nič , pretože aj tak tomu nášmu zamestnancovi príde potvrdenie z danej poistovne.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Takéto oznámenia boli zasielané už dávno, ja ich vyžadujem k ročnému zúčtovaniu preddavkov na daň .....no, možno ho Tvoj zamestnanec aj dostal, ale nepredložil Ti ho.

    KatarínaL je offline (nepripojený) KatarínaL

    KatarínaL
    Neviem či som slepá, ale na novom tlačive Potvrdenie o príjmoch FO.... nikde nevidím riadok Príspevky na životné poistenie. Je tam iba riadok Príspevky na DDS. Ako je to so ŽP?

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    KatarínaL Pozri príspevok
    Nikto mi neporadí? Kde mám uviesť sumu zaplateného poistného na ŽP?
    V potvrdení to neuvádzaš. Táto suma sa uplatňuje až v ročnom zúčtovaní dane, nie v potvrdení o príjme.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    KatarínaL Pozri príspevok
    Nikto mi neporadí? Kde mám uviesť sumu zaplateného poistného na ŽP?
    Na r. 10 sú tie, ktoré platí zamestnáv. za zamestn.

    KatarínaL je offline (nepripojený) KatarínaL

    KatarínaL
    Tweety Pozri príspevok
    Na r. 10 sú tie, ktoré platí zamestnáv. za zamestn.
    Ja mám r. 9 - Zrazené príspevky na DDS a r. 10 - Označenie mesiacov, v ktorých sa na priznanie daňového bonusu zohľadnila nižšia min. mzda????????????!!!!!!!!!!!!

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ja som takisto ako Tweety pri skončení pracovného pomeru dávala potvrdenia, ktoré boli platné aj v roku 2006. Ak zamestnanec skončil napr. v januári 2007, nemohla som mu dať potvrdenie, ktoré sa zjavilo až v januári 2008. Preto ten posun riadkov.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Mne program dnes tiež vytlačil už to nové tlačivo, ale u nich sú vyplnené len riadky 01 až 06, ostatné si nič neuplatnili, resp. sa im nič nezrážalo, ani sa nevyplácal bonus.
    Majú tam všetko, čo potrebujú k DP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.