Zavrieť

Porady

prevod knihy jazd a spotreba

potrebujem pomoc ohladom prevodu udajov z knihy jazd, chcem sa spytat ci sa stav tachometra ako aj množstvo v nadrzi prenasa aj do dalsieho roka alebo sa ide opat odznova od nuly a taktiez ci sa spotreba mimo mesta ma rovnat spotrebe po meste, alebo by mala byt spotreba po meste vyssia, kazdy mi totiz tvrdi nieco ine
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vanilka je offline (nepripojený) vanilka

    vanilka
    a aby som nezabudla ak mate napr. jazdy po meste od 1 do 10 v mesiaci rozpisujete kazdy den osobitne alebo iba cez intervaly?

    turbo je offline (nepripojený) turbo

    Stavebný inžinier turbo
    Ak som dobre pochopil, pýtaš sa či na začiatku roka treba urobiť náväznosť - stav tachometra, alebo ísť od nuly. Ono v podstate treba rozlíšovať dva prípady a to, či je automobil v majetku firmy alebo na cesty sa pužíva súkromný automobil. V prípade auta v majetku firmy je potrebné viesť presnú evidenciu kilometrov a jázd a teda aj na začiatku ďalšieho roka by sa malo pokračovať so stavom tachometra a nádrže z minulého roka.
    Čo sa týka spotreby, tá je v meste iná. Zasa však záleží na tom akú spotrebu má auto uvedenú v TP (podľa akej normy, resp. smernice je uvedená spotreba) a podľa uvedenej spotreby je potrebné aj účtovať, lebo uznateľná spotreba je len do výšky spotreby uvedenej v TP.

    Bebak76 je offline (nepripojený) Bebak76

    Bebak76
    Po skusenosti s danovou kontrolou mozem povedat, ze treba mat uvedenu spotrebu mimo mesta a v meste osobitne, podla toho ako mas uvedene v technickom preukaze. A stav tachometra myslim prenasas do dalsieho roka, ved predsa ho na konci roka nevynulujes a nezacinas zakazdym odznova.Nadrz tak isto, na konci roka ti bud nieco ostane v nadrzi, tj. akoby na sklade-to by malo byt tiez v evidencii, alebo to urobis tak, ze tam bude nula a natankujes 1.1. a zacinas odznova.

    vanilka je offline (nepripojený) vanilka

    vanilka
    a ako je to s tym rozpisovanim dni? rozpisujete kazdy den osobitne? aj ked sa pocas tych dni jazdilo iba po meste?

    prevod knihy jazd a spotreba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.