Zavrieť

Porady

Odvod

Mám zamestnanca, ktorý v 1/05 mal od 01.01.2005 do 16.01.2005 neplatené voľno a od 17.01. mal HM 4000,- SK, ako mám správne postupovať teraz po novom pri výpočte odvodu do ZP. Bola som sa pýtať na 2 pobočkách ale tie ma tak dopietli, že neviem nič. prosím pekne o radu, a ešte sa hcem opýtať, keď má zamestnanec neplatené voľno menej ako 30 dní je potrebné predložiť na Zdravotnú poisťovňu čestné prehlásenie. Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Ak jeho HM je najmenej vo výške alikvótnej jemu zodpovedajúcej minimálnej mzde - čo zrejme je - tak VZ pre výpočet za január do ZP je 4000 Sk, nemusíte nič špeciálne podnikať.
    Žiadne čestné prehlásenie ani nič podobné netreba v danom prípade do ZP zasielať, keďže v januári dotyčný nejaký príjem mal a nejaké preddavky platiť bude.

    jholubok je offline (nepripojený) jholubok

    jholubok
    Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď, takže čestné prehlásenie čo mi dali na Všeobecnej ZP sa kedy vlastne vyplňuje?

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Neviem aké čestné prehlásenie myslíte ale zrejme pôjde o vyhlásenie zamestnanca, že za nejaký mesiac nemal žiaden príjem napr. z dôvodu neplateného voľna.

    Takže vyplňuje sa vtedy, keď zamestnanec má za nejaký mesiac nulový VZ, lebo bol celý mesiac PN, na OČR, na nepl.voľne, mal celý mesiac absenciu a pod.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Jozef Mihál
    Ak jeho HM je najmenej vo výške alikvótnej jemu zodpovedajúcej minimálnej mzde - čo zrejme je - tak VZ pre výpočet za január do ZP je 4000 Sk, nemusíte nič špeciálne podnikať.
    Žiadne čestné prehlásenie ani nič podobné netreba v danom prípade do ZP zasielať, keďže v januári dotyčný nejaký príjem mal a nejaké preddavky platiť bude.
    Pán Mihál,
    ja som mala v januári zamestnanca ktorý mal celý mesiac PN, t.j. nulový VZ a povedali mi len napísať ho do prílohy a dať mu všade nuly, vraj oni to vedia, že je ich poistenec a tento mesiac "má zrejme PN", čiže žiadne prehlásenie som robiť nemala... Myslím, že ani oni to poriadne nevedia...

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Jara, moja reč, načo sú potom dobré prílohy výkazu preddavkov...Zbytočná byrokracia, žiadať od zamestnanca vyhlásenie o tom, že v nejakom mesiaci nemal príjem...Ale na druhej strane, zákon túto povinnosť zamestnancovi ukladá, § 23 ods.1 písm.b)...

    buba je offline (nepripojený) buba

    buba
    Podľa toho čo som si prečítala, keď mám zamestnanca s nulovým VZ tak musím pýťať od zamestnanca čestné prehlásenie,? to prvý raz počujem

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    buba, aby ste boli v obraze, bavíme sa o čestnom prehlásení, ktoré zamestnanec doručí do zdravotnej poisťovne, nie zamestnávateľovi.

    buba je offline (nepripojený) buba

    buba
    a to musí ten zamestnanec dať do zdr. poisťovne čestné prehlásenie keď je celý mesiac na PN , ale on to chudák nevie , keď je zamestnaný v s.r.o. , tak vlastne všetko robím za nich ja a teraz neviem čo mám robiť , alebo im poradiť ?

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    buba, ako dobrá mzdárka to sledujte a posielajte za nich.

    buba je offline (nepripojený) buba

    buba
    diky, už som si zavolala aj na zdr. poisťovňu , že si to musia oznamovať, no tak ja som to nevedela a čo potom obyčajný vodiči /no ale budem im to podstrkovať pod nos. porada je fajn ,len keby sme ju mali kedy čítať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.