Zavrieť

Porady

Aké číslo uviesť na Vyst. faktúru?

Ahojte poradaci, mam taky problem. Začínam účtovať pre SZČO, ktorá vystavovala aj vystavuje FA s číslom vo forme dátumu tzn. napr. dnes by vystavila fa takto 20070914 čo je podľa mňa absurdné lebo čo bude číslo ak bude mať napr. ten istý deň 2 faktúry alebo viac - čo sa dá v danej situácii podľa vás robiť?? lebo ak dobre viem tak 2 fa nemôžu mať rovnaké číslo... dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    horcsica Pozri príspevok
    Ahojte poradaci, mam taky problem. Začínam účtovať pre SZČO, ktorá vystavovala aj vystavuje FA s číslom vo forme dátumu tzn. napr. dnes by vystavila fa takto 20070914 čo je podľa mňa absurdné lebo čo bude číslo ak bude mať napr. ten istý deň 2 faktúry alebo viac - čo sa dá v danej situácii podľa vás robiť?? lebo ak dobre viem tak 2 fa nemôžu mať rovnaké číslo... dakujem
    Vytvoril by som interný číslený rad, ktorý by som uvádzal a na fa pre lepšiu orientáciu.

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Ak by trvala na tom, že v čísle fa. chce mať aj dátum číslovala by som nasledovne: 2007011401
    2007021402
    2007021403
    2007081504
    2007091405
    2007091406
    Čísla faktúr ktoré už sú vydané by som nechala, len pre seba by som označila ceruzou orientačne tie 01, 02 ... aby som v tom mala nejakú postupnosť. Zostáva ti len dúfať, že má všetky faktúry, lebo pri takomto číslovaní 1 ks hore, dole a nemáš šancu to ani zistiť. Myslím, že DK tento prevratný objav v číslovaní faktúr primerane ocení.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Kazu Pozri príspevok
    Myslím, že DK tento prevratný objav v číslovaní faktúr primerane ocení.
    Tento prevratný objav už pomerne zastaral a dodnes ho používajú už iba "tiežpodnikatelia", ktorí vystavujú ručne faktúry priamo pri zákazníkovi, samozrejme knihu ani inú evidenciu si nerobia, ale vedia, že "faktúra musí mať číslo". Nakoľko číselný rad nemajú zavedený, používajú dátum.

    Samozrejme, že to nie je správne. Číselný rad by mal mať logiku, plniť funkciu pre podnikateľa aj pre kontrolu jeho úplnosti.

    Aké číslo uviesť na Vyst. faktúru?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.