Zavrieť

Porady

Vyvoz alkoholu

Cafte, potreboval by som zodpovedat na par otazok ohladom vyvozu alkoholu mimo EU. V podstate by som chcel sprostredkovat obchod pre vyrobcu. Urcite to nie je jednoduche . Ake kriteria musim splnat ( danovy sklad a pod.) Producent ma zriadeny danovy sklad. Neviem ci je lepsie tovar odkupit a fakturovat tretej strane, alebo len sprostredkovat a poslat fakturu.
Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    reozo Pozri príspevok
    Cafte, potreboval by som zodpovedat na par otazok ohladom vyvozu alkoholu mimo EU. V podstate by som chcel sprostredkovat obchod pre vyrobcu. Urcite to nie je jednoduche . Ake kriteria musim splnat ( danovy sklad a pod.) Producent ma zriadeny danovy sklad. Neviem ci je lepsie tovar odkupit a fakturovat tretej strane, alebo len sprostredkovat a poslat fakturu.
    Vopred dakujem.
    V tomto prípade lepšie sprostredkovať a poslať faktúru, pričom nie je potrebná nijaká registrácia.

    reozo je offline (nepripojený) reozo

    reozo
    Je nejaky sposob ako predadat SBL konecnemu zakaznikovy v Cechach ( na dobierku) ? Lebo ak som dobre cital zakon tak ani nie.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    reozo Pozri príspevok
    Je nejaky sposob ako predadat SBL konecnemu zakaznikovy v Cechach ( na dobierku) ? Lebo ak som dobre cital zakon tak ani nie.
    Z hľadiska legislatívy spotrebných daní ide o zásielkový obchod. Pre zásielkový obchod platí vždy a predovšetkým zákon toho členského štátu, do ktorého bude tovar podliehajúci spotrebnej dani zaslaný. Tovar podlieha spotrebnej dani v tomto inom členskom štáte, pretože ide o komerčné dodanie tovaru. Treba si pozrieť český zákon:
    http://business.center.cz/business/p.../spotrebnidan/
    Najmä ustanovenie § 33.

    reozo je offline (nepripojený) reozo

    reozo
    Dakujem ti za odpoved ( aj za predchadzajuce ), skoda ze neexistuje ziadna finta ( v medziach zakona ) na toto.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.