Zavrieť

Porady

zaučtovanie

Pracovníčka si nesplnila svoje povinnosti a obec nedostala dotáciu na stravu pre deti v hmotnej núdzi? Ako mám zaučtovať výdavok do školy na túto stravu, uhradíme to z vlastných prostriedkov obce.

Môžete mi poradiť , ako postupovať voči tejto pracovníčke dať jej to k náhrade? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Keďže účtovanie dotácie na stravovanie detí v hmotnej núdzi je v rámci účtovných jednotiek rôzne (u tých, ktoré poznám určite) potrebujem zodpovedať ešte jednu otázočku: dotáciu, ktorú Vám poukáže úrad práce, ako účtujete jej prevod na školu ???

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Moja odpoveď:
    prevod finančných prostriedkov na stravu detí v hmotnej núdzi, ktoré budú poskytnuté z vlastných prostriedkov obce, obec zaúčtuje klasickým spôsobom: MD 212 / D 231.
    V účtovníctve školy musí byť čerpanie (rozpočtové výdavky) na stravovanie detí v hmotnej núdzi v uvedenom prípade zaúčtované kódom zdroja 41, keďže obec poskytla vlastné prostriedky.
    Obec následne zaúčtuje reguláciu výdavkov školy: MD 218 / D 212.

    Pekný deň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.