Zavrieť

Porady

Dodanie služby

ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Pekný deň.
Slovenská firma prenajala českému partnerovi pojazdnú plošinu v tuzemsku (plošina neopustí SR) čiže miesto dodania je tuzemsko. Obe firmy sú registrované pre DPH vo svojej krajine. Vystaviť FA s DPH? Čo uviesť v tomto prípade na FA? Ďakujem za odpovede.
Usporiadat
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

Miesto dodania pri nájme hnut. hm. majetku určujeme podľa §15/8f; - sú tam uvedené aj výnimky.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
nie je to náhodou nájom hnuteľného majetku par. 15 ods 8 pism f)...potom by bola fa bez dph a prenos na českú firmu...
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Čiže bez DPH . ďakujem za odpovede
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Ešte otázka : Do DP DPH mi to vstupuje? Keď áno, kde?
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

Neviem nič bližšie o "pojazdnej plošine" ale pozrel by som si aj definíciu dopravného prostriedku v § 11 ods.11. Až potom by som robil závery ohľadom miesta dodania.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Podľa tej definície to určite nie je dopravný prostriedok. Ešte k tomu uvádzaniu v DP?
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
do DP to nevstupuje...
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Ďakujem za odpovede. Najlepšia definícia by podľa mňa bola, že ak si platca DPH, všetko bude faktúrované s DPH aj do EU aj do tretích krajín. Zároveň by bola daná možnosť odpočtu dane z dokladu vystaveného platcom DPH v tuzemsku, EU aj z tretích krajín. Bol by pokoj.
0 0
skvrnka skvrnka

skvrnka je offline (nepripojený) skvrnka

A keď mi česká firma v ČR opravovali môj majetok - teda nejakú
hnuteľnú vec, poslali mi faktúru bez DPH. Mám vykonať
v SR samozdanenie?
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

skvrnka Pozri príspevok
A keď mi česká firma v ČR opravovali môj majetok - teda nejakú
hnuteľnú vec, poslali mi faktúru bez DPH. Mám vykonať
v SR samozdanenie?
Ak tento hnut. hm. majetok po vykonaní opravy bol vyvezený mimo územia ČR, tak fa vystavili správne a vy ste povinní urobiť samozdanenie.
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Prosím poradťe!
Firma so sídlom v SR poskytuje firme so sídlom v Maďarsku prenájom reklamy (bilbord) na území SR. Obidve firmy sú platcom DPH. Ako vystaviť faktúru, s DPH alebo bez?
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

Lotarka Pozri príspevok
Prosím poradťe!
Firma so sídlom v SR poskytuje firme so sídlom v Maďarsku prenájom reklamy (bilbord) na území SR. Obidve firmy sú platcom DPH. Ako vystaviť faktúru, s DPH alebo bez?
S odvolaním na §15/8 faktúrujete bez DPH.
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

A kde je v zákone konkrétne napísané, že to má byť bez DPH fakturované? §15 rieši miesto dodania služby, kde je napísané to že je to bez DPH?
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

Lotarka Pozri príspevok
A kde je v zákone konkrétne napísané, že to má byť bez DPH fakturované? §15 rieši miesto dodania služby, kde je napísané to že je to bez DPH?
Je to v §2
(1) Predmetom dane je
a) dodanie tovaru za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou,
b) poskytnutie služby (ďalej len dodanie služby ) za protihodnotu v tuzemsku uskutočnené zdaniteľnou osobou,
c) nadobudnutie tovaru za protihodnotu v tuzemsku z iného členského štátu Európskych spoločenstiev (ďalej len členský štát ),
d) dovoz tovaru do tuzemska

Ak miesto dodania je iný čl. štát a nie tuzemsko, plnenie nebude predmetom dane. Ak nie je predmetom dane, tak nemôžeme ho zaťažovať s DPH.
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Ak som dobre pochopila, tak sa to potom ani v DP vôbec neuvádza.

Ešte sa chcem opýtať, keď sa faktúra vystaví ako prenájom plochy, lebo slovenská firma nebude vyhotovovať reklamu, iba prenajme ten bilboard bez výroby reklamy, tak to spadá pod §15 ods.2 a vtedy to je s DPH?
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

Lotarka Pozri príspevok
Ak som dobre pochopila, tak sa to potom ani v DP vôbec neuvádza.

Ešte sa chcem opýtať, keď sa faktúra vystaví ako prenájom plochy, lebo slovenská firma nebude vyhotovovať reklamu, iba prenajme ten bilboard bez výroby reklamy, tak to spadá pod §15 ods.2 a vtedy to je s DPH?
Prenájom hnut. hm. majetku je riešený v § 15/8 f; a miesto dodania sa určuje podľa §15/7.
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

ten billboard je nehnuteľnosť, je na to aj stavebné povolenie, mení sa tým niečo?
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

Lenka R Pozri príspevok
áno , bude to v r.9 a r.15 daňového priznania
Čo bude v týchto riadkoch?
Nejak mi uniká súvislosť s otázkou. Na kt. príspevok reagujete?
0 0
Lenka R Lenka R

Lenka R je offline (nepripojený) Lenka R

ekonóm - živnostník
nejako som to zle odklikla, odpoveď sa vzťahuje na otázku, či opravu - službu vykonanú v ČR má dať do dph ako samozdanenie
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Emgeton, ďakujem za pomoc! Už mi je jasno, čo sa týka tejto problematiky!
Vďaka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať