Zavrieť

Porady

Stravné lístky

Keď máme gastro listky za 70 Sk, tak si može firma dať do nákladov 55% zo sumy vyššej t.j. max. 89,- Sk a ostatné rozdeliť medzi pracovníka a soc. fond do výšky 70 Sk?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    ivana111 Pozri príspevok
    Keď máme gastro listky za 70 Sk, tak si može firma dať do nákladov 55% zo sumy vyššej t.j. max. 89,- Sk a ostatné rozdeliť medzi pracovníka a soc. fond do výšky 70 Sk?
    Áno, do nákladov max. 48,95 Sk...

    alikam je offline (nepripojený) alikam

    alikam
    Keď firma kúpi lístky za 70,- Sk, tak môže dať do nákladov 55 % zo 70,- Sk, nie z maximálnej sumy. Veď doklad je len na tú sumu, nemôže si zaúčtovať viac ako zaplatila.

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    alikam Pozri príspevok
    Keď firma kúpi lístky za 70,- Sk, tak môže dať do nákladov 55 % zo 70,- Sk, nie z maximálnej sumy. Veď doklad je len na tú sumu, nemôže si zaúčtovať viac ako zaplatila.
    Toto nie je pravda firma si môže dať do nákladov 55% z hodnoty stravného pri SC (12 hod) t.j. 48,95 Sk

    ivana111 je offline (nepripojený) ivana111

    ivana111
    Asi som to zle napisala, myslela som listky za 70 sk a do nákladov 55% ZO sumy 89, cize max. 48,95 a nie len zo sumy 70 sk a potom vlastne ludia mozu platit menej za listky. A potom este, ze ci to plati aj na listky do stravovacieho zariadenia, nie gastrolistky.

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    ivana111 Pozri príspevok
    Asi som to zle napisala, myslela som listky za 70 sk a do nákladov 55% ZO sumy 89, cize max. 48,95 a nie len zo sumy 70 sk a potom vlastne ludia mozu platit menej za listky.áno A potom este, ze ci to plati aj na listky do stravovacieho zariadenia, nie gastrolistky.áno
    Odpoveď v texte

    alikam je offline (nepripojený) alikam

    alikam
    karpis Pozri príspevok
    Toto nie je pravda firma si môže dať do nákladov 55% z hodnoty stravného pri SC (12 hod) t.j. 48,95 Sk

    Áno je to tak, teraz som si uvedomila, že som to vlastne zle pochopila. Diky za novu informáciu.

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Može zamestnávateľ prispieť na stravovanie, tak že platí obedy priamo v reštaurácii , má doklady z RP ? Alebo to musí byť len faktúra na SL alebo stravovacie poukážky ?

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Ahojte, nikto nemáte takýto prípad ? Je to chyba ak zaplatil zamestnávateľ obed sebe aj zamestnancovi priamo v reštaurácii ? Jedná sa o lekára a sestričku v jednoosobovej s.r.o.. Samozrejme do nákladov spoločnosti len vo výške povolenej ZP a DzP. Ďakujem za akýkoľvek názor.
    Alena Šimová
    Podľa mňa to môže urobiť, veď zákonník práce hovorí o príspevku na stravovanie vo vlastnom stravovacom zariadení, v cudzom stravovacom zariadení alebo cez sprostredkovateľov. Musí však splniť podmienku 55% z ceny, max. do 55% z 89,-SK, par. 152 zákonníka práce.
    Naposledy upravil Alena Šimová : 28.09.07 at 10:28

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Ďakujem, za Tvoj názor, aj ja si myslím, že áno, veď je to to isté ako poukážky akurát neplatí zbytočne províziu . Podmienky samozrejme splní.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.