Zavrieť

Porady

Odvolanie proti oneskorenemu podaniu prehľadu

človiečik
Ahojte

ako neziskovka sme dostali 2000 sk pokutu lebo sme o 5 dní poslali neskôr jeden prehľad o zrazených preddavkoch...rád by som vedel či ste už niekto nemali skúsenosť s týmto odvolaním a ako argumentovať myslím že ako neziskovke by nám to mohlo prejsť či nie?
Usporiadat
Papči Papči

Papči je offline (nepripojený) Papči

Máte dve možnosti. Buď zaplatíte pokutu, alebo napíšete žiadosť o odpustenie pokuty (aj so zdôvodnením), priložíte k nej 500,- Sk kolok a čakáte na rozhodnutie. Mne sa to podarilo, takže držím palce.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
a podľa ktorého paragrafu mám žiadať o odpustenie pokuty? nedá sa odvolať aj bez tých 500 Sk
0 0
iveta22 iveta22

iveta22 je offline (nepripojený) iveta22

Bez správneho poplatku to nejde. Odpustenie je isté. Odvolanie tiež - určite neprejde.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
iveta22 Pozri príspevok
Bez správneho poplatku to nejde. Odpustenie je isté. Odvolanie tiež - určite neprejde.
Ako to myslíš?
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
prosim potrebujem to zajtra poslat aspoň ako napísať tú žiadosť boli by ste moc milí...nemám s týmto skúsenosti ani čas...lietam hore dole moc by ste mi pomohli...dakujem
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

§ 103 správa daní a popl.
0 0
d3 !Ur3 d3 !Ur3

d3 !Ur3 je offline (nepripojený) d3 !Ur3

Odvolaním môže uspieť tiež. Pokuta bola uložená preto, lebo správny orgán ex offo ju ukladá /z úradnej povinnosti/.Správny poplatok sa neplatí, pokiaľ mi pamäť siaha.

M I E R
0 0
iveta22 iveta22

iveta22 je offline (nepripojený) iveta22

Pokiaľ bol prehľad podaný skutočne oneskorene, s odvolaním nie je šanca uspieť, pretože DÚ bol v zmysle zákona povinný uložiť pokutu. Ak pokuta nebola zaplatená, je možné predložiť žiadosť o jej odpustenie a zaplatiť správny poplatok. Lehota pre podanie žiadosti nie je určená. Na ustanovenie zákona sa nemusíš odvolať, ale môžeš uviesť poľahčujúce okolnosti. Stačí skutočne len veľmi stručná žiadosť. Zo skúseností viem, že pokuty v takejto výške DÚ zvyčajne odpúšťajú.
0 0
d3 !Ur3 d3 !Ur3

d3 !Ur3 je offline (nepripojený) d3 !Ur3

Ja som to podobnú vec riešil cestou odvolania, za podanie ktorého sa neplatí poplatok. Uspel som, ale musím dodať, že prehľad, ktorého včasné podanie bolo opomenuté bol "nulový".

M I E R
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
mám taký pocit že bol nulový výkaz aj u nás no pozriem to a rozhodnem s dalším postup aj tak Ďakujem...
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

No vidíte, a my sme podali prehľad včas a aj tak sme dostali pokutu. Keď sme sa odvolali a dokazovali podacím lístkom z pošty, tak si daňový úrad vyžiadal dôkaz o tom, čo bolo obsahom obálky. Zaujímavé je, že sme poslali v jednej obálke prehľad aj ročné hlásenie, jedno dostali a za druhé nám naparili pokutu.
Ako mám dokázať obsah obálky spred 9 mesiacov (našu knihu odoslanej pošty neakceptujú) ??
0 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
blcha Pozri príspevok
No vidíte, a my sme podali prehľad včas a aj tak sme dostali pokutu. Keď sme sa odvolali a dokazovali podacím lístkom z pošty, tak si daňový úrad vyžiadal dôkaz o tom, čo bolo obsahom obálky. Zaujímavé je, že sme poslali v jednej obálke prehľad aj ročné hlásenie, jedno dostali a za druhé nám naparili pokutu.
Ako mám dokázať obsah obálky spred 9 mesiacov (našu knihu odoslanej pošty neakceptujú) ??
Obávam sa, že to nedokážeš. Po skúsenostiach už posielam každý doklad osobitne. Na úradoch sú tiež len ľudia, a pri tých množstvách dokladov sa stane, že niektorý nesprávne založia.
0 0
mbv mbv

mbv je offline (nepripojený) mbv

Vladimír Ozimý Pozri príspevok
mám taký pocit že bol nulový výkaz aj u nás no pozriem to a rozhodnem s dalším postup aj tak Ďakujem...
Ja som mala podobný prípad v dvoch firmách a v jednej sme s odvolaním uspeli a v druhej nie. Daňový úrad posudzoval, či sme v prípade podania nulového prehľadu vyplácali alebo nevyplácali mzdu. Ak sme mzdu vyplácali, a výsledná daň bola nula s odvolaním sme neuspeli, ak sme mzdu nevyplácali a podali sme nulový prehľad, tak sme s odvolaním uspeli. Treba pozrieť aj na tieto veci.
Ak by bola mzda vyplácaná a výsledná daň nula, tak odporúčam požiadať o odpustenie podľa § 103 zákona 511/1992. Treba napísať stručnú žiadosť, doložiť 500,- Sk kolok, a tlačivo prehľadu o poskytnutej štátnej pomoci (dá sa nájsť tuším na stránke MFSR). Aj ja mám skúsenosť, že pokuty v takýchto výškach DÚ bez problémov odpúšťa...
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
blcha Pozri príspevok
No vidíte, a my sme podali prehľad včas a aj tak sme dostali pokutu. Keď sme sa odvolali a dokazovali podacím lístkom z pošty, tak si daňový úrad vyžiadal dôkaz o tom, čo bolo obsahom obálky. Zaujímavé je, že sme poslali v jednej obálke prehľad aj ročné hlásenie, jedno dostali a za druhé nám naparili pokutu.
Ako mám dokázať obsah obálky spred 9 mesiacov (našu knihu odoslanej pošty neakceptujú) ??
Toto sa skutočne stalo aj mne, ale na soc.posťovni, a som bola vybavená s tým, že v obálke mohol byť nejaký iný doklad alebo nebodaj čistý list papiera (obrazne) a podací lístok nie je dôveryhodným dokladom. Odvtedy čo sa týka tlačív na DÚ a SP vybavujem osobne s tým, že mám aj kópie, ktoré si nechávam potvrdiť. Aj sa napr. teraz v septembri stalo, že dvom klientom prišiel list zo SP, že nepodali výpis z DP za r.2006. Ale podali (teda ja), potvrdené kópie proste nepustia.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
mbv Pozri príspevok
Ja som mala podobný prípad v dvoch firmách a v jednej sme s odvolaním uspeli a v druhej nie. Daňový úrad posudzoval, či sme v prípade podania nulového prehľadu vyplácali alebo nevyplácali mzdu. Ak sme mzdu vyplácali, a výsledná daň bola nula s odvolaním sme neuspeli, ak sme mzdu nevyplácali a podali sme nulový prehľad, tak sme s odvolaním uspeli. Treba pozrieť aj na tieto veci.
Ak by bola mzda vyplácaná a výsledná daň nula, tak odporúčam požiadať o odpustenie podľa § 103 zákona 511/1992. Treba napísať stručnú žiadosť, doložiť 500,- Sk kolok, a tlačivo prehľadu o poskytnutej štátnej pomoci (dá sa nájsť tuším na stránke MFSR). Aj ja mám skúsenosť, že pokuty v takýchto výškach DÚ bez problémov odpúšťa...
trochu ma metie na čo je mi tlačivo prehľadu o poskytnutej štátnej pomoci
0 0
mbv mbv

mbv je offline (nepripojený) mbv

Vladimír Ozimý Pozri príspevok
trochu ma metie na čo je mi tlačivo prehľadu o poskytnutej štátnej pomoci

Lebo DÚ poskytuje určitý druh štátnej pomoci, a tá je limitovaná určitou výškou v určitom období, tak aby nebola prekročená max. hranica...
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
mbv Pozri príspevok
Lebo DÚ poskytuje určitý druh štátnej pomoci, a tá je limitovaná určitou výškou v určitom období, tak aby nebola prekročená max. hranica...
dik za info takže vlastne to odpustenie bude tá ich štátna pomoc ...dík za info...
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
ahojte vraciam sa k tomu...túto žiadosť o odpustenie dlhu posielam podľa všetkého na ministerstvo financii...je tam potrebné aj špecifikovať aké oddelenie...alebo kde najdem to tlačivko s adreskou na internete...nemáte niekto link? dakujem....
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Pripájam Ti link a tu sú aj formuláre: http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=4458
0 0
tamik tamik

tamik je offline (nepripojený) tamik

Neviem si vôbec predstaviť že budem behať po úradoch s každým tlačivom ako blb a nechať si ich pečiatkovať podací lístoch s pošty je podľa mňa dôverihodný tak načo platím 30 Sk za poštovné.Však si predstavte že máte obehať všetky zdravotné , socialne daňové a neviem aké tlačivá tak mesiac nič nerobím len pečiatkujem po úradoch alebo dame asistetky účtovníka ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať