Zavrieť

Porady

PROSIM-Prasknuty dom

Potrebujem rychlo poradit od skuseneho cloveka.Ak je prasknuty dom od vrchu az po zem v sirke priblizne 2-10cm po celej vyske,da sa s tym nieco urobit??????Dom ma aj pivnicu.Poradte mi PROSIM,je to dost naliehave.Je najaka moznost to opravit??Ak ano ako???????Dakujem vopred velmi pekne vsetkym tym,ktori su ochotni pomoct mi svojou radou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Tu je každá rada márna - treba urýchlene konať, a puklinu "zaštopkať"
    ale nechajte to na odborníkov, - stavebné firmy to robia bežne /

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    hanelie Pozri príspevok
    Tu je každá rada márna - treba urýchlene konať, a puklinu "zaštopkať"
    ale nechajte to na odborníkov, - stavebné firmy to robia bežne /
    Ja si tú puklinu predstavujem tak, že dole je široká 2 cm a hore 10 cm, teda je vidno zvonku cez tú puklinu do domu. Ak to je tak, tak tam asi len štopkanie nepomôže, lebo taký veľký posun steny nemôže vzniknúť sadaním muriva (tiež neuviedla Taduchepa, aký starý je ten dom, či je to novostavba), ale skôr to spôbilo nerovnomerné "sadanie" základov jednej steny, čo je oveľa vážnejšie, lebo môže hroziť spadnutie steny.

    Určite by pomohlo, keby si sem pripojila nejaké fotky, nech je vidieť, nakoľko vážne to je.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Jedinú radu ti môžem dať - zavolať čo najskôr statika, ktorý sa k tomu vyjadrí a prípadne navrhne možné riešenia.
    áno s týmto súhlasím, to je vec, ktorá chce odborné oko...

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Musel by som to vidieť. Ale aj tak to vidím tak, že pri takejto praskline to bude lacnejšie zbúrať ako stále opravovať, keď tak pošli nejaké fotto.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    220870 Pozri príspevok
    Musel by som to vidieť. Ale aj tak to vidím tak, že pri takejto praskline to bude lacnejšie zbúrať ako stále opravovať, keď tak pošli nejaké fotto.
    Jasne ze zburat. Aj preto banky nechcu brat prasknute stavby za rucenie pri hypotekach. Tak este neskoncili.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.