Zavrieť

Porady

začínam prosím o radu

Prosím mám problém. Nastupujem po MD na nové miesto. Nikdy som neučtovala. Môj problém je v tom, že nedokážem zaradiť učtom začiatočné stavy. Tým pádom nemôžem začať ani učtovať. Prosím pomôžte mi sa v tom zorientovať. Odchádzajúca kolegyňa nemá záujem " takú hlupaňu" niečo učiť, odchádza lebo si nerozumie so starostom a ja som ako medzi mlynskými kamenmi. Samozrejme zlá som ja a tak mi to dáva pocítiť.
Ak má niekto čas na mňa pekne prosím.
Takže učtová osnova rozpočt.organizácie
uč. trieda 0 a 1 celá zač. stavy na strane MD aktíva
uč. trieda 2 vôbec neviem
uč. trieda 3 31 pohľadávky strana MD
32- záväzky strana D
33- zamestnanci a inštitúcie neviem
učt.trieda 4- náklady rozpoč. organizácie strana MD
učt. trieda 5- náklady rozpoč. organizácie vynaložené na podnik. činnosť asi tiež strana MD
učt. trieda 6 - výnosy strana D
vôbec mi nie sú jasné učt. triedy 7,8
učt. trieda 9- Fondy učt. jednotky neviem
Dakujem všetkým, alebo predkontácie učtov z učt. programu aj to by mi veľmi pomohlo, lebo ja k tomu nemám zatiaľ prístup. Ešte raz ďakujem.
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Tak toto je veľmi ťažký začiatok.
Odporúčam zájsť do kníhkupectva s odbornou literatúrou a rozhodne si niečo pre rozpočtové org. kúpiť a naštudovať.
Alebo pohľadať na internete. Nespoliehať sa len na poradu.sk
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

To bolo trošku kruté, ale zato pravdivé konštatovanie.

Neboj nič Marco, aj ja začínam v obci, mám to o to horšie, že pracovníčka, ktorá odišla, si síce vyplatila mzdu za účtovníctvo, ale posledný štvrťrok 2006 nie je zaúčtovaná ani čiarka. Takže namiesto toho, aby som v pohodičke získavala istotu v kalných vodách rozpočtových kapitol, musím naháňať termín do 25. januára No, snáď vybavím odklad na DU

Ale spolu niečo poriešime, sľubujem. Zatiaľ ťa ale nejdem mýliť, kým si nebudem istá
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Nepomohol by Ti Poradca extra? tojí cca 20 Sk a dá sa objednať aj spätne. Ak si klikneš na tejto stránke http://www.i-poradca.sk/default.php?...t=1&kt=1&ktm=0
vpravo hore a zmeníš rok, zobrazia sa Ti čísla z predch. období. Každe číslo je tématicky zamerané. Vychádza 4x do roka.
0 0
marco04 marco04

marco04 je offline (nepripojený) marco04

liba2
Tak toto je veľmi ťažký začiatok.
Odporúčam zájsť do kníhkupectva s odbornou literatúrou a rozhodne si niečo pre rozpočtové org. kúpiť a naštudovať.
Alebo pohľadať na internete. Nespoliehať sa len na poradu.sk
No to by som teda povedala. Niečo som si objednala, on-line kurz podvojného a príručku učtovania vo verejnej správe cena ma síce ohúrila 3000 bez DPH, ale ak mi to pomôže, čo po peniazoch. Boli a budú. Ale aspoň na teraz. Preštudovala som si poradu, niečo som tu už našla a zdá sa mi,že celkom mi to leze do hlavy. Ja som taký samouk. Od každého čosi. Tá kolegyňa je véľmi-véľmi príjemná. Všetko je tajné a níč mi neukáže a nepovie ako partizán.
Sama sebe nezávidím, vôbec ani nespávam.
Všetkým ďakujem a ak si najdete čas, tak mi niečo napíšte dík.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

O.K. držím ti palce.
0 0
Kaťa Kaťa

Kaťa je offline (nepripojený) Kaťa

ahoj tak ako ostatní aj ja ti držím palce. ja robím od februára. čosi som preskákala a sama. stará pani čo robila predomnou mi tak isto nič nepovedala len tak sa zblalila na druhý deň a odišla a ja som z revom do noci makala. teraz na koncoročnej uzávierke spávam s lexaurinom. inač nezaspím taký mam strach, že som niečo zle zaúčtovala. ja som si predkontácie v programe IFOSOFT stravila sama a to mi pomohlo aspoň čo to som pochopila. ak niečo budeš potrebovať tak Ti pomôžem ak budem vedieť. Mzdy robím vo VEMA.
0 0
marco04 marco04

marco04 je offline (nepripojený) marco04

Kočky všetkým Vám ďakujem. zatiaľ nič konkrétne neviem, lebo mi kolegyňa nič neukázala. Takže neviem ani aký program používa, skrátka nič. Ja som už z toho na nervy. Neviem na čo sa mám zamerať a čo študovať.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Tak sa skús pozrieť čo má naúčtované aký softwer používala a aj na minulé roky a aj z toho sa dá moc naučiť i keď je to riziko že nemusela to robiť správne a naučíš sa opakovať jej chyby. Držím ti ale prsty a myslím, že ak to skutočne chceš tak si spôsob nájdeš. Ja som nikdy za celých skoro 30 rokov praxe nemala to šťastie aby ma niekto "zaúčal" tak viem o čom hovorím... No prvý krok si už urobila keď si prišla k nám na Poradu...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Kaťa
teraz na koncoročnej uzávierke spávam s lexaurinom.
daj si pozor na Lexaurin, je návykový. Zvykneš si a budeš mať problém sa ho zbaviť. Skús to aj bez neho.
Prajem veľa trpezlivosti.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Marianna01
Neboj nič Marco, aj ja začínam v obci, mám to o to horšie, že pracovníčka, ktorá odišla, si síce vyplatila mzdu za účtovníctvo, ale posledný štvrťrok 2006 nie je zaúčtovaná ani čiarka. Takže namiesto toho, aby som v pohodičke získavala istotu v kalných vodách rozpočtových kapitol, musím naháňať termín do 25. januára No, snáď vybavím odklad na DU

Ale spolu niečo poriešime, sľubujem. Zatiaľ ťa ale nejdem mýliť, kým si nebudem istá
Podľa toho, čo tu čítam, nie som sama, čo má bezsenné noci. Tiež som prebrala účto, teda neprebrala, lebo nikto mi nič neodovzdával, len som si vlastne našla a niečo aj nenašla po predošlej účtovníčke. Ani si nebudem vylievať srdiečko, lebo by to bolo minimálne na päť strán písania, čo všetko by malo byť a čo nie je urobené atd, len skonštatujem;
Hoci som zobrala túto robotu s veľkou chuťou, dúfajúc, že pri tejto robote zostanem veľa rokov, lebo budem v tom dobrá, dnes sa cítim hrozne a neviem si rady. Na obci som nenašla podporu, pomoc, ani spoluprácu. Vyzerá to tak, že bohužiaľ skončím... asi to vzdám

Vám ostatným prajem veľa úspechov!
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Beata
Podľa toho, čo tu čítam, nie som sama, čo má bezsenné noci. Tiež som prebrala účto, teda neprebrala, lebo nikto mi nič neodovzdával, len som si vlastne našla a niečo aj nenašla po predošlej účtovníčke. Ani si nebudem vylievať srdiečko, lebo by to bolo minimálne na päť strán písania, čo všetko by malo byť a čo nie je urobené atd, len skonštatujem;
Hoci som zobrala túto robotu s veľkou chuťou, dúfajúc, že pri tejto robote zostanem veľa rokov, lebo budem v tom dobrá, dnes sa cítim hrozne a neviem si rady. Na obci som nenašla podporu, pomoc, ani spoluprácu. Vyzerá to tak, že bohužiaľ skončím... asi to vzdám

Vám ostatným prajem veľa úspechov!
Nevzdávaj ! - dnes je o robotku núdza, skús školenia, zožeň knižky, tu ti ľudia pomôžu, ja som začínala celkom sama a dnes ma robotka teší, len sa treba zahryznúť a vyhrabať v útrobách elán a pôjde to!!!
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

sway
Nevzdávaj ! - dnes je o robotku núdza, skús školenia, zožeň knižky, tu ti ľudia pomôžu, ja som začínala celkom sama a dnes ma robotka teší, len sa treba zahryznúť a vyhrabať v útrobách elán a pôjde to!!!
A začínala si v totálnom chaose, alebo Tvoja predchodkyňa Ti zanechala účto ako má byť?

P.S.: V každom prípade díky za podporu, veľmi pekne si to napísala. Viem, že na Poradu sa môžem s veľa vecami obrátiť a viem, že poraďáci podporia, poradia, pomôžu, preto to tu milujem!
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Beata
A začínala si v totálnom chaose, alebo Tvoja predchodkyňa Ti zanechala účto ako má byť?

P.S.: V každom prípade díky za podporu, veľmi pekne si to napísala. Viem, že na Poradu sa môžem s veľa vecami obrátiť a viem, že poraďáci podporia, poradia, pomôžu, preto to tu milujem!
ani nesnívam , vždy keď som mala novú firmu, asi po roku som vyčistila veci a potom to už bolo OK.Ale mala som aj takú firmu, že som všetko dala do poriadku a potom trval majiteľ na inom programe na spracovanie a tak som skončila (SW stál 70 000 a chceli nech ho ja zaplatím) stretneš sa zo všeličím, ale Ty máš nádej, že ak si účto vyčistíš a budeš si pekne robiť, už budeš v pohode, len vydržať tie začiatky
0 0
helenka11 helenka11

helenka11 je offline (nepripojený) helenka11

Ahoj Marco04
Neporozumela som, či chceš učtovať ešte rok 2006, alebo už 2007 /to by bol ten najlepší prípad/. Ak ešte rok 2006, musíš predsa mať v PC učtovný program v ktorom učtovala tvoja predchodkyňa. A v učtovníctve bežného
roku začíname vždy počiatočnými stavmi, ktoré prechádzajú z predošlého roka. A potom učtujeme na základe schváleného rozpočtu podľa platnej rozpočtovej klasifikácie. Tvoja predchodkyňa tiež musela odovzdávať
výkazy na DÚ a tie sú tiež v PC. Povedz problém podrobnejšie
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Beata
Podľa toho, čo tu čítam, nie som sama, čo má bezsenné noci. Tiež som prebrala účto, teda neprebrala, lebo nikto mi nič neodovzdával, len som si vlastne našla a niečo aj nenašla po predošlej účtovníčke. Ani si nebudem vylievať srdiečko, lebo by to bolo minimálne na päť strán písania, čo všetko by malo byť a čo nie je urobené atd, len skonštatujem;
Hoci som zobrala túto robotu s veľkou chuťou, dúfajúc, že pri tejto robote zostanem veľa rokov, lebo budem v tom dobrá, dnes sa cítim hrozne a neviem si rady. Na obci som nenašla podporu, pomoc, ani spoluprácu. Vyzerá to tak, že bohužiaľ skončím... asi to vzdám

Vám ostatným prajem veľa úspechov!
To teda Beatka, nerob!!! To by sme mohli všetky účtovať len zbrusu nové firmy, pretože "prebrať" firmu po zlej účtovníčke je horšie, ako stúpiť do... A tie, ktoré to vedia, si majitelia nepustia... Určite máš aj Ty firmy, ktoré sa na Teba môžu spoľahnúť už niekoľký rok.
Momentálne mám aj ja na obci perno - ale dúfam, že sa mi podarí dohodnúť s DU na nejakom časovom odklade. Ináč to určite nestíham - však mám okrem toho množstvo DPHčok... Ale keď si predchádzajúca účtovníčka trúfla zanechať veci v takomto stave - ja by som de facto mohla vytlačiť nulové výkazy za posledný štvrťrok - veď si za účtovanie vyplatila mzdu, tak nech vidia, čo vlastne robila. Lenže to by som narobila zle obci a hlavne novej starostke, to nechcem. Takže napriek tomu, že zastupiteľstvo je také, aké je (minimálne tupé, čo nepozná žiadne zákony a vôbec ich to netrápi, dokonca sa nerozpakujú použiť nariadenia spred 8-12 roko, dávno neplatné, a niet toho, kto by si aspoň overil, či niečo podobné má oporu v zákone...atď.), aj tak sa budem snažiť dostať obec z tohto marazmu. Veď tu bývam a záleží mi na tom, aby sa veci pohli dopredu. Takže predpokladám, že po tom, čo ošediviem, budem vedieť, čo je kde na obci zaúčtované a že je to zaúčtované správne... Ale vzdať to nevzdám! To by museli byť inakšie dôvedy, ako bordel v papieroch a pár nadutých ľudí, ktorí si nevidia ďalej od nosa...!
0 0
helenka11 helenka11

helenka11 je offline (nepripojený) helenka11

Ahoj Marco04,
neviem prečo sa objavila v téme DPH, ale ak je problém v počiatočných stavoch účtovného roka, nech je to o tom, a poradíme o učtovníctve obcí
a rozpočtovej skladbe... Je nás veľa , preto si pomôžeme, každý sme začínali, a každý začiatok je ťažký, ale výsledok je zadosťučinenie snaženia a vzájomnej pomoci. Čo už, keď práca nás živí, ale pre nás niektorých je aj nutnosťou aj koníčkom...?
Naposledy upravil helenka11 : 19.01.07 at 16:32
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Marianka, veľmi pekne si to napísala! Aj so sway mi dávate normálne silu. Fakt je Porada aj ako liečenie
0 0
marco04 marco04

marco04 je offline (nepripojený) marco04

helenka11
Ahoj Marco04
Neporozumela som, či chceš učtovať ešte rok 2006, alebo už 2007 /to by bol ten najlepší prípad/. Ak ešte rok 2006, musíš predsa mať v PC učtovný program v ktorom učtovala tvoja predchodkyňa. A v učtovníctve bežného
roku začíname vždy počiatočnými stavmi, ktoré prechádzajú z predošlého roka. A potom učtujeme na základe schváleného rozpočtu podľa platnej rozpočtovej klasifikácie. Tvoja predchodkyňa tiež musela odovzdávať
výkazy na DÚ a tie sú tiež v PC. Povedz problém podrobnejšie
Ja by som mala začať učtovať už rok 2007, ale problém je v tom, že som ešte nič nevidela, lebo dotyčná veľmi dobrá kolegyňa, ktorú to jej predchodkyňa učila 8 mesiacov končí až ku koncu mesiaca. A jednoducho na čo sa opýtam to nemá, program je tajný, smernicu na učtovanie nemá, predkontácie učtov nemá. Jednoducho nemá nič. Podrobne mi vysvetlila, že to nie je v jej náplni práce, aby mi niečo dávala, alebo ukázala, kde to má.
Takže preto som taká nervozna ani neviem do čoho idem. Budem učtovať obec. Už aj ľutujem, že som vôbec chcela takú robotu. Díva sa na mňa ako na vraha a robí mi naschvál.
Nie je mi jasné napr. tie 2 účty 211, 215, 234, 235 a ostatné zdajú sa mi duplicitné alebo učet 245 buď su to všetky účtu ako bežne alebo ako pokladňa aspoň mne sa to tak zdá. Miesto na dva účty učtujem na štyri.
0 0
jitma jitma

jitma je offline (nepripojený) jitma

Ahoj, ja som pred rokom tiež takto začínala , ale na ZŠ. Skús si zistiť kde máte Regionálne vzdelávacie centrum. To robí aj kurzy rozpočtového účtovníctva. Preštuduj si učtovnú zostavu rozpočtovej organizácie. Ja som pred tým robila účtovníctvo s.r.o. , a teda som si musela rozpočtové učt. naštudovať.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

jitma
Ahoj, ja som pred rokom tiež takto začínala , ale na ZŠ. Skús si zistiť kde máte Regionálne vzdelávacie centrum. To robí aj kurzy rozpočtového účtovníctva. Preštuduj si učtovnú zostavu rozpočtovej organizácie. Ja som pred tým robila účtovníctvo s.r.o. , a teda som si musela rozpočtové učt. naštudovať.


Priateľský odkaz pre jitmu:
prosím ťa, keď odpovedáš stlač tlačidlo "cituj" na tom príspevku, ku ktorému reaguješ - vtedy sa ti do okna prenesie aj text a hlavne nick z toho príspevku; nič s ním nerob, nastav si kurzor za príspevok a píš svoju reakciu...
... a všetci budeme vedieť k čomu reaguješ , z tohto posledného príspevku to nevieme....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať